Обсъждане на имотни обяви-14

  • 21 134
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Както всяко нещо и високият етаж си има плюсове и минуси, зависи кой на какво държи и с какво е готов да се примирява. Лично за мен зависимост от асансьор е неприемлива, хубаво е да го има, но не и да зависиш от него, тоест, да имаш избор дали да го ползваш.  А на 12 етаж нямаш избор. И няма нужда да се катериш в небесата, за да ти е тихо и да няма комари. Но всеки си знае за себе си, не ми е целта да споря.

За апартамента на Попа съм съгласна, че винаги трябва компромис с нещо, но  точно с паркирането за мен е голям компромис, все пак хората с толкова пари няма начин да нямат и хубава кола, защото кола си трябва, макар и не за ежедневно градско каране. Разбира се, може да наемеш гараж или място наблизо, но отвъд наемната цена, която се предполага, че няма да е проблем каквато и да е, предлагането е много малко, защото много гаражи наоколо ги направиха на заведения и магазинчета, когато можеше, а в останалите все още гаражи и в задните дворове хората си държат своите коли и много рядко нещо излиза за под наем. А апартаментът не позволява да паркираш отпред с винетка, което е решение, ако си в малките пресечки  наоколо. От съвсем преки наблюдения, извън часовете на зоната се намират повече места, отколкото в зоната. Това и шума и мръсотията от кръстовището за мен са неприемливи компромиси.

Томева, какво стана с твоите хора, намерихте ли търсеното жилище?

# 736
  • Мнения: 18 497
Хора на 15-и етаж са се оплаквали от комари, та високият етаж не е гаранция. Не пръска ли общината, комарите са навсякъде.

Иначе за високия етаж... не съм виждала ЕПК с по-малко от два асансьора - и да е повреден единият, другият все ще работи. Така че за мен това не е минус. Ако на хората им харесва на високо, да го видят, въпреки, че за мен 1,5к за епк в красно село (нищо, че е описано като център) са... изненадваща цена.

# 737
  • Мнения: 1 445
За 5 години не съм видяла комар на 10ти етаж.

# 738
  • Мнения: 2 768
Ако на хората им харесва на високо, да го видят, въпреки, че за мен 1,5к за епк в красно село (нищо, че е описано като център) са... изненадваща цена.

За моята обява ли говориш? 115 хил е, не 150, но просто ме изненада предвид цените в района. Нека Томева каже, но за мен в Красно село е доста скъпо в момента.

# 739
  • Мнения: 18 497
Пардон, сега погледнах - 1, 250 на квадрат. Явно съм смесила няколко обяви.
Но и тази цена ме изненадва - в смисъл, че има някакъв скок на СС, който, от много четене на постове за срив, съм пропуснала

# 740
  • Мнения: X
Emma, и аз виждам същото, особено покрай метрото. Но като се има предвид, че регулациите се позатегнаха, терени за НС в хубавите райони почти не останаха, а колкото ги има, цените са безбожни, е нормално СС на тези места да расте като цена.

# 741
  • Мнения: X
На мен частта около ритуалната зала ми харесва, има два парка един до друг , до Южен парк също може да се стигне пеша, бул.България е на две карачки през парк Хиподрума.

# 742
  • Мнения: 25 737
5ти последен етаж, без асансьор в комбинация със стар покрив е класика.

# 743
  • Мнения: 9 774
Да, ЕПК-тата по правило са поне с 2 асансьора, някои и с 3 - единият е товарен. Но си зависи в конкретния блок как го подържат. Ако поне 2 асансьора работят - няма да е особен проблем.
Както казах, като млада ми се е случвало да се качвам и с малко дете, ходещо, но все пак малко, и с багаж до 12 етаж. Първата ми и единствена почивка беше на 10 ет. Сега няма как вече да направя това упражнение.

# 744
  • Мнения: 1 445
Ако ви харесва Красно село като квартал и не ви плаши височината,аз мисля,че цената е супер.
Аз лично не харесвам района,но това е личен избор. Откак живея на високо,вече не искам да си помисля за ниски етажи. Даже новият апартамент купих да е на 10ти етаж. Но и квартала и височината са въпрос на субективни преценки и усещане Simple Smile
В момента живея в епк,може би аз съм случила на читави съседи,но се чувствам превъзходно. Спазват се часовете за следобедна почивка даже. Но това е въпрос на култура на живущите, не в лошо да разпитате деуги хора,които живеят в блока.

# 745
  • Мнения: 9 774
На 50 страница сме, Томева - давай нова тема!

# 746
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
еййй....сега правя нова тема

НОВА ТЕМА: https://www.bg-mamma.com/?topic=1179304

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 14:29 от tomeva

Общи условия

Активация на акаунт