Има ли право сестрата в детската градина да връща болните деца?

  • 4 107
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 276
Анди, с цялото ми уважение, но доста вода е изтекла откакто твоите деца са били в градинска възраст, предвид факта, че вече са студенти (да са живи и здрави!). Ние сме сменили няколко лични лекари и по стечение на обстоятелствата имам много близки познати педиатри (приятели на родителите ми). Нито един от тези хора нито е претупвал преглед, нито е подценявал диагноза досега и въобще е немислимо да си представя да се поддаде и да издаде фалшива бележка за здраво дете на някой, който има болно, само защото няма кой да го гледа. Бележките се записват в дневник и всичко вече подлежи на проверка. А някой е сигнализирал РЗИ, а са спретнали проверка на доктора. Да не говорим, че нещата опират и до съвест. Къде ги намесихте тези с ТЕЛК-овете - не мога да разбера. Това го правят шепа престъпници за пари. Обикновените доктори не вършат такива работи. А за ДГ за бележка някой да дава пари - това вече съвсем не мога да си го представя. И накрая - ако детето е болно наистина, какъв родител трябва да си, та да не го оставиш малко вкъщи.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Вие може да сте при такива лекари, но има достатъчно много, които "влизат в положението" на родителите. Защо си мислиш, че всички мислят като теб? Дори бих казала, че има доволно количество родители, да речем има винаги по двама-трима от една група, които са готови да правят циркове и дори си водят децата с температура, настояват да се дават и лекарствата в градината или я карат по-тънко с бележките.

# 62
  • София
  • Мнения: 7 276
Дете с температура не биха взели дори в либерални относно болестите държави като Германия, какво остава за България. Температурата е симптом, заради който ако ще челна стойка да направи родителят, не би трябвало да приемат детето при здравите.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
майката тъпче детето с парацетамол сутринта, очите му още плуват, обаче тя настоява, че на детето всичко му е наред. Добре, че забраниха внасянето на лекарства.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Да ви кажа, отдъхнах си като свърши градината. Поне откъм тази част де. Нищо, че моята много рядко боледуваше. В училище никой не гледа кой кихнал, кой се закашлял или дали има температура. Дъщерята беше много недоволна, че като си издуха веднъж носа никой не вдига телефона за да ме викат да я прибера.

# 65
  • Мнения: X
Е хайде сега, ако кажете, че не сте видели болно дете да ходи на градина - грях ви на душата. Знаем си и приятелите, които си пускат децата болни. И да - това не е редно! Това каза авторката, а вие и се нахвърлихте - била активистка, била не знам каква си... Бацили си има навсякъде, но не е редно да ходят болни деца на градина и това е факт. Че се дават фалшиви бележки - дават се разбиера се. Те фалшиви телкове вадят, вие за една бележка. Аз знам и родители, които си пускат болното дете на градина и лекарката им, която им дава бележка, защото няма кой да гледа детето.
Аз за такива случаи не знам, но ако видя такъв лекар, ще подам сигнал срещу него. А вие като знаете и не сте сигнализирали, също не сте постъпили особено благородно.

Вие пък защо решихте, че знам кой е лекаря? И второ кого да сигнализирам - арменския поп ли? Че на стрина Гина детето било болно миналия петък, а пък той и дал бележка, а пък аз знам от стрина Гина, щото тя ми е казала на ухо , и всъщност доказателства нямам, щото и стрина Гина няма да потвърди разбира се -  как ви звучи цялата тази история, че чак и благородство намесихте. Няма нужда да вкарвате чак такава драма. Нещата в държавата как стават на всички ни е ясно.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 276
Реших, защото вие написахте, че знаете за такъв лекар. И ако знаете, е интересно защо не сигнализирате. А иначе тук във форума е много лесно да се плюе държавата и да се наричат другите родители мърляци.

# 67
  • Мнения: X
Да, знам за такъв лекар - лекаря на детето на стрина Гина, която ми е позната. Нито му знам името, нито ми е работа да пиша доноси, нито мога да го докажа, нито има смисъл. А че има родители мърляци - това е факт. Съжалявам, ако това ви дразни по някаква причина.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 276
Е, вие ги наричате така, не аз. А тук няколко човека ви казаха, че е хубаво да проявите и лична отговорност преди да се дразните на околните и да си измисляте проблеми. Защото има начин, ако детето ви е в ДГ и подозирате за лекар, който издава фалшиви бележки, да сигнализирате РЗИ. Проблемите трябва да се решават, а не да се замитат под килима. Аз такива проблеми в нашата детска не съм забелязала, защото там има кой да контролира. Сестрата връща безотказно болните на вратата, но в същото време е достатъчно разумна да не иска чист носен секрет или напълно стерилно здрави деца, прекарващи по 1 месец у дома до перфектното излекуване. Затова за мен темата приключва тук - както казах, много потребители не виждат къде е истинската причина за многото боледуващи и затова няма смисъл от повече приказки, написани напразно.

# 69
  • Мнения: 607
При сериозна болест с 38 температура и лежащо дете не трябва да се ходи, но лека настинка, децата също ги карат на крак , аз  си ходя на работа при леко неразположение, как така ще го затвориш в къщи та то му се играе и беснее  нищо, че леко кашля - против съм тези паники.

# 70
  • Мнения: 2 699
Аз и при лека настинка предпочитам да ги спра. Страх ме е, че ако не се пазят може да се доразболеят. Но с остатъчна кашлица си ги пускам.

# 71
  • Мнения: X
Моето дете има сърдечен проблем и съм внимателна и с "настинките". Имам познати, за които температурка под 38 не е проблем, да им се борел имунитета. Страним от тях често, разбира се.
В градинката при малкото ,родителите са съвестни и това много ме радва.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 15:18 от Анонимен

# 72
  • Мнения: 305
Да, мед.сестрата няма право да върне дете, ако лекар е издал бележка , че детето е здраво, но въпросът е що за безотговорни родители са тези, които си изпращат детето болно на градина.Тези хора наясно ли са как се чувства детето им!?Говоря от позицията на човек, който работи в градина.

# 73
  • Мнения: 305
Ами не е ходил защото се разболява и не мога да го пусна с температура. Не че аз изгарям от желание да си стои у нас. Сега се наложи да ме оперират и се надявах поне 5 дни да походи преди да се разболее за да се възстановя  по-бързо, но уви на втория ден е 38,6 и се чудя мен си ли да гледам или него. Наскоро като отивах до детската градина да го взема - госпожите се бяха струпали около едно дете и му даваха Панадол да го свестят. Не знам кое е несериозно.
Госпожите изобщо не трябва да дават Панадол, а да повикат безотговорните му родители .

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная защо учителките изобщо се занимават с лекарства - в градината трябва да има сестра, която единствено има право да дава нещо и то едва след като се консултира с родител. Ако аз бях учител, щях да откажа категорично да се занимавам с лекарства. Звъня на родителите, а ако положението се влоши - на директора и той, ако прецени да дава, да не дава, да вика бърба помощ или каквото прецени да прави.

Общи условия

Активация на акаунт