СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 551
  • 773
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 587
Ред, бързо да оздравява детето!
С какво смъкваш температурата?

# 601
  • София
  • Мнения: 1 570
Red, и аз това се ядосвам. Бързо да оздравявате, че при нас 5 дни беше с температура.

# 602
  • София
  • Мнения: 7 190
Благодаря, Бис, Bazel!
Какво да кажа - в нашия случай 39 не е много все още.
При нея 99% от боледуванията са с много висока Т; 41 градуса вдигна преди 2 години.
Та още не е шашкащо положението. Simple Smile
С ибупрофен действам, това ѝ помага.
Хексалгин не давам, че мъжът ми е алергичен и знае ли човек.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 11:47 от Red

# 603
  • Мнения: 1 951
Бързо оздравяване на болните деца! При нас така и не обявиха грипна ваканция. За всеобща тъга.
Това с хаповете преди изпит не ми се нрави. Рано ми се струва да придобиват такива навици.

# 604
  • Мнения: 6 926
Мен ме втрещи!

# 605
  • София
  • Мнения: 9 111
Много неприятно с тези вируси и грипове. Ние още не сме се натръшкали. Всеки влачи по нещо малко - я сополи, я гърло, но за сега са пренебрежими.
Иначе за пробните - мисля, че е добре за децата най-вече да натрупат рутина - т.е. да свикнат да се разполагат във времето, което имат за съответните части. Ние ще наблягаме на БЕЛ, защото по математика ги спукват и без друго от всякакви тестове, НВО-та за домашно и т.н. По математика ходи на един на Междучасие, ще пробваме и по един на Регалия и на СМГ и с това мисля да приключим.
Според мен не ходенето на ПИ си е пропуск, защото го на самото НВО ще го има допълнителния стрес от несблъскването с формата на изпита за полагащото се време. А иначе си се натрупва някаква рутина, която носи ползи.
Младежът вече е оформен по всичко. Слава Богу по БЕЛ го изпитаха в два поредни часа точно преди да обявят грипната и му оставиха 6, че беше на кантар.

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 688
Благодаря, Бис!
Какво да ти кажа - в нашия случай 39 не е много все още.
При нея 99% от боледуванията са с много висока Т; 41 градуса вдигна преди 2 години.
Та още не е шашкащо положението. Simple Smile
С ибупрофен действам, това ѝ помага.
Хексалгин не давам, че мъжът ми е алергичен и знае ли човек.

Моята голяма вдига 41-42 градуса от раз. Нямаше боледуване без това от бебе и само ибупрофенът помагаше.

Сега макс беше 39,7, но с НИЩО не се сваляше! Само със студени кърпи на главата се разнасях, защото ръцете и краката й бяха на лед... Спадна на петия ден на АБ...

Гледала съм болно дете, гледала съм 2 болни деца едновременно... но тук бях безпомощна...
Аз се опазих с АВИРОН РАПИД. И таткото го опазих с него - пие се по схема. Личната ми каза, че тати тръшне ли се... лошо.. Затова за нас задължително било - е, оцеляхме.

# 607
  • Мнения: X
Еее, не се втрещявайте. Шуслерови соли и Бахови капки, нищо страшно. Не им се дават лексотани и транквиланти все пак. Wink

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 12:00 от Анонимен

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 688
аз за таткото ни взимах капките на Бах... готови комбинации, не съм творила аз, не съм доволна. Никакъв ефект.

# 609
  • Мнения: 1 951
Еее, не се втрещявайте. Шуслерови соли и Бахови капки, нищо страшно. Не им се дават лексотани и транквиланти все пак. Wink
Съвсем нямах това предвид, все пак Simple Smile

# 610
  • Мнения: 3 049
Още един записвам дето 40 градуса при боледуване се случват често.
Red, аз така разбрах че вирусът му не е грипния. И за невдигащите температура сегашният грип докара 40 градуса, а ние се разминахме с до 39.5 на два пъти свалени много бързо, та не е имал грип явно.
И аз не мен ми е странно даването на лекарства за концентрация и против стрес.
Както казах на шега страдат от пубертет, а не от липса на концентрация. Виж лекарство за повишаване на мотивацията бих дала с шепи, ама няма такова, уви.

# 611
  • София
  • Мнения: 3 457
Честит грип и на плевенските мами и деца Simple Smile Нашият грип лекувахме до вчера.Вече я броя за здрава и мисля да я юрна с малко учене

# 612
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз не вярвам в хомеопатия и добавки. Simple Smile
Най-много витамин С.
Явно не сме сами с тия принципни високи температури.

# 613
  • София
  • Мнения: 3 457
За висока температура редуване през 3 часа на Панадол и Нурофен (т.е. парацетамол и ибупрофен).Ако е прекалено висока-хексалгин.Бързо оздравяване на наборчетата

# 614
  • софия
  • Мнения: 25 458
Бързо оздравяване и възстановяване на болните!
Ако видя Т 39.5 сигурно ще се парализирам. По-висока дори и не мога да си представя Scream
Ще дам нещо за притеснението. Дали ще помогне не знам, но моята е такава паника, че може и самосугестирането от това, че е пила нещо за успокоение, да помогне. При нас хомеопатията действа.

Общи условия

Активация на акаунт