СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 519
  • 773
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 190
След 23 юли също може да се планира. От 24 юли започва 3 класиране, но аз не мисля да чакаме дотогава. Даже записах Ема на лагер от 24 юли.
Да.
3-13 юли, ако смята човек, че ще може да си почине, когато е в напрежение от предстоящо класиране.
И след 23 юли вече като бели хора Simple Smile
Да не казвам голяма дума, но трето и четвърто м.г. бяха направо сюрреалистично инфарктни предвид баловете на класираните. Та за мене лично не стават. Имам намерение все пак да оживея след НВО. Grinning

# 691
  • Мнения: 1 053
Момичета, а през колко дни излизат класиранията -първо, второ,трето? Интересувам се, защото на дъщеря ми като и гледам оценките на първо класиране няма да има шанс, ще се чака  второ класиране, а ако не успее остава за трето, а същевременно сме резервирали почивка от 25 юли, та се чудя до тази дата,ще успеем ли да приключим със записване в новото училище Rolling EyesRolling Eyes

# 692
  • София
  • Мнения: 7 190
В първия пост към темите ни е качена цялата важна информация, включително З А П О В Е Д
№ РД09-2152/ 27.08.2019 г. за определяне на дати за провеждане на изпитите от НВО в IV, VII и X клас.

# 693
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Друг възможен период за почивка из по-топлите страни е веднага след матурата на 11.06 като се освободят с бележка от училище...
Май месец на мен ми се струва много скоро преди матурите и лично на моето ще му действа много отпускащо, затова както писах по-рано, аз въпроса го реших - пролетната ваканция и Великден ще ги прекараме в Египет, летим, живот и здраве, на 14.04 и се връщаме на 21.04 (е ще пропуснем 2 дни от училище след Великден 😉)

# 694
  • София
  • Мнения: 2 446
И ние резервирахме вече почивка за дупката преди първо класиране. Мисля, че така дните в очакване ще минат по-леко и неусетно.

# 695
  • Мнения: 24 467
Защо е тази тенденция за увеличаване на паралелките в професионални гимназии за сметка на профилираните езикови гимназии?

Мисля, че писах по въпроса миналата учебна година, че това е в съответствие с едни политики, приети от МОН, даже линкове съм давала към тях, с които се цели възстановяване позициите на професионалното образование у нас, което реално е наистина необходимо. В смисъл - целенасочено е, не е нещо скрито и тайно.
Може да видиш в нета "СТРАТЕГИЯ ЗА РАЗВИТИЕ НА ПРОФЕСИОНАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ И ОБУЧЕНИЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ПЕРИОДА 2015-2020 г. "

# 696
  • Мнения: 6 586
Ако е останал някой, който да не се е организирал за" дупките", предлагам да се съберем и газзззз към Италия.
Часа и мястото ще ги уточним.

# 697
  • София
  • Мнения: 3 457
Моята идея и логика са, че няма да учи в последните дни  чак толкова на педал и че точно тогава ще има нужда от  малко отдих, а не от големи  паузи, които да водят до отпускане и  едва ли не на забравяне на наученото.Затова пропускаме традиционната пролетна екскурзия.Евентуално ще ползваме 3-4 дни  от там.В школите ще си имат и уроци и   пробни изпити... ПО-добре  е по-често за по-кратко.Затова 3-4 дни през май за нас не мисля че ще са фатални .Това е, пак казвам, моята логика.И аз съм резервирала 3-13 07 за основна семейна лятна почивка.Живот и здраве  да приключим одисеята с училищата, ваканцията е пред нея.ДА си я ползва както  намери за добре.Планове много- нищо твърдо

# 698
  • Мнения: 3 491
Аз искам поне един месец на море след НВО.  Тази година сигурно ще отидем през август, но ние решаваме всичко в последния момент.

# 699
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Дъщеря ми има състезание в началото на април в Босна и Херцеговина, покрай него ще се разходим за 4 дни дотам. Около Гергьовден сме се записали за 4 дни на екскурзия до Корфу - това ще е малък релакс преди изпитите в АК и после, след матурите ще го мислим.

# 700
  • Мнения: 1 951
Аз пък още в средата на декември, бях яхнала нещо метлата, му прибрах монитора. Няколко дни мърмори, без да успее да ме разчувства, и свикна. И даже и аз съм забравила. Няма игри до посред нощ, няма крясъци като седнат с брат му да играят заедно...голям рахат. Тишина и приветливо, за учене, бюро. Като му трябва нещо да си види, да си направи използва родителският компютър. И понеже от днес са в грипна ваканция до 10.02., та си дойдохме на думата. Той падна артистично на колене, аз запазих самообладание и се споразумяхме - два часа, плътни, дневно за тестове. Ще ги редуваме - един ден БЕЛ, другият МАТ. И върнах монитора. До 10-ти. Joy
Нашето лято е малко по-различно, от юни до септември сме в другият ни дом - караваната Grinning. Децата без прекъсване, ние с баща им се редуваме. И сега никой не смее да спомене нищо за Арапя, защото съм им казала да се подготвят, че тази година ще е по-кофти. Какво и как нямам представа. Караваната си е там, както дойде ще е.

# 701
  • Мнения: 3 491
Еха, Дикси, това ми е мечтата за лятото!

# 702
  • София
  • Мнения: 7 190
...газзззз към Италия.
Точно ни се е завъртяла такава идея в главите, но за по-дълго през септември. Simple Smile

...Около Гергьовден сме се записали за 4 дни на екскурзия до Корфу...

Корфу е разкошно, два пъти сме били, но за по 10 дена. Пътят малко повече идва като време с кола + ферибот.

# 703
  • София
  • Мнения: 254
Ние сме ЗА Италия. След трето ли палим?

Мерси много Джуди, видях стратегията. Може би са прави, че бъдещето е на компютрите, т.е повече хора трябва да имат ранни такива умения.

# 704
  • Мнения: 6 586
Може и след второ, както кажете.
С деца или без деца?Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт