СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 532
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 951
Ние ходим от години лятото на едно и също място. И винаги сме с хора, които също са припознали мястото като любимо. Децата ни всяка година са заедно на морето за близо месец. Страхотна компания са, играят до нощите.
11 години сме там. С едни и същи хора, някой са там повече от 30 години. Отраснаха всички деца там, не само нашите. На това му казвам аз голямо лятно семейство.

а и подозирам ще се окаже, че с Дикси имаме поне няколко общи познати
Със сигурност Simple Smile

# 721
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз от 1-2 тодини освен семейната почивка ходя на поне още една без мъж и деца-с приятелки или семейни приятели-екстра ми се отразява да ви кажа...
Нито Италия,нито Франция отказвам,Тунис също.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 18:08 от svetlaem

# 722
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз да ви кажа планирам като ни отсвири окончателно девойката, което явно няма да е толкова далеч в бъдещето, да се сдобием я с каравана, я с кемпер и да тръгнем на обиколки. Има чудни местенца в Европа.
Иначе съм малко тип шило и хич не мога да я карам всяка година на същото място.

# 723
  • Мнения: 6 586
И аз съм така, Red.
Не ме свърта на едно място.

# 724
  • Мнения: 1 951
Кемперът е за теб, Ред. С караваната да обикаляш не става, разправия си е. Кемпер с един или два скутера. Това пък е моята мечта. И аз съм шило. Случило на мъж със силно развито чувство за уседналост Confused Затова аз, с децата, щъкаме пролет и есен.

# 725
  • София
  • Мнения: 7 190
Да бъде кемпер тогава. Grinning Напълно се доверявам, нямам опит с тия неща.
Иначе и моят мъж беше уседнал тип, ма понеже от много отдавна сме заедно, успях овреме да го вкарам в правия път.

# 726
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Пишете ме и мен - винен тур из Франция, Италия/голяма моя любов Two Hearts/...където кажете, идвам! С децата или не, мисля, че е редно да му разпуснем и ние - с този 7-ми клас ми се взе здравето Wink

# 727
  • Мнения: 24 467
Ние сме ЗА Италия. След трето ли палим?

Мерси много Джуди, видях стратегията. Може би са прави, че бъдещето е на компютрите, т.е повече хора трябва да имат ранни такива умения.

Те говорят по принцип за професионално образование, не само за такова, в ИТ-сферата.
За мен си има смисъл, но не само да се разкрива съответната паралелка. Образованието е като цяло на изключително ниско ниво и това е основната спънка.

# 728
  • Мнения: 1 678
И при нас още не са оформени оценките, ще има 2—3 петици. Има ли някакво значение това за края? С математиката е кошмар. Ходи на курс, там някои неща не са и ясни, та сега и учител веднъж седмично. И се разболя.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 140
И като отивате към Арапя, минете през Градина. Wink Силно уседнала съм там лятото през последните близо 30г. Wink

# 730
  • у дома
  • Мнения: 7 141
С математиката е кошмар. Ходи на курс, там някои неща не са и ясни, та сега и учител веднъж седмично.
Аз и преди съм казвала-школите са добри,ако са малки групи-до 5-6 деца и ако самото дете е без пропуски или минимални такива,добре е и самото дете да е съвестно и отговорно,ама те-повечето с деца от мъжки пол особено не сме случили на такива.

# 731
  • Мнения: 3 491
Напълно подкрепям. Аз напоследък осъзнах, че детето може да вземе страшно много от учителя му в школата, но той просто не иска. Всяко домашно е подробно разгледано, с описан вариант на по-лесно решение, със забележки как да разписва. Постоянно качва подробни решения на по-трудни задачи.
Само дето на синковеца са му по-важни майтапите с децата в групата. Взе да дърпа с математиката откакто ходи индивидуално при учител и откакто аз му вися на главата.

# 732
  • Мнения: 8 228
И аз мислех, че с школа ще е добре, хем и групата беше малка, само 5-6 деца. Оказа се обаче, че нивото на другите деца беше ниско и бързо спрях моя. Просто нямаше смисъл. Аз вкъщи с по-трудни задачи го занимавах.
Иначе си давам сметка, че ако е в група с няколко деца на неговото ниво и по-високо, с добър преподавател, ще дръпне много и няма да се налага да се тормозим взаимно, но не би. А иначе на него не толкова, че не му се решават задачи, а по-скоро е отпор защо аз го карам да решава. Нали трябва да е контра на всичко, което му кажа.

# 733
  • София
  • Мнения: 254
Мерси много Джуди, видях стратегията. Може би са прави, че бъдещето е на компютрите, т.е повече хора трябва да имат ранни такива умения.

Те говорят по принцип за професионално образование, не само за такова, в ИТ-сферата.
За мен си има смисъл, но не само да се разкрива съответната паралелка. Образованието е като цяло на изключително ниско ниво и това е основната спънка.
Както някой беше казал по-рано, получил се е затворен кръг: липса на интерес - малки и закриващи се паралелки - преподавателите се разотиват и нивото на техникума пада. Може да се промени сега, при все че наистина все повече деца имат желание от рано да се научат най-вече на компютри, но и на други работи също (финанси и икономика, дизайн).

# 734
  • Мнения: 1 402
В нашата школа по математика в началото на годината направиха тест за ниво, независимо, че децата си ходят там от 5 клас. И разпредилиха групите според това как са се представили. Доволна съм като цяло...решават доста. Всеки път за домашно има 5-6 теста по 20 задачи, + преимерни за НВО.  Засега не сме засичали време в къщи, но и това трябва да направим.

Общи условия

Активация на акаунт