Висока температура някоко дни. Има ли и други деца в това положение?

  • 8 932
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Явно е вирус, Виктор 3 пъти го прави този номер с високата темп. Първият път - за 3 дни мина, варираше от 38 до 39.5. Следващият път за 2 дни - пак висока 39.5...И следващият път за 2 дни отново. Давам му само Ефералган и Панадол, редувам ги...И много течности...Единият път имаше само леко зачервени дъги на гърлото, дадох му Небет шекер - това от баба ми го знам, за зачервено гърло. Мина му за ден  bouquet

# 16
  • Мнения: 326
Обади се на хомеопата и го накарай да ти обясни какво трябва да очакваш. Всеки хомеопат дава подробни обяснения какви са прогнозите, как ще протече заболяването, какво следва оттук-нататък, че се очаква влошаване и в каква посока (например ще се появи хрема, кашлица или нещо такова).

# 17
  • Русе
  • Мнения: 611
детето на моя приятелка  беше два дни с висока температура вкараха го в болница и се оказа скрита пневмония  за радост хваната на време сега е на антибиотици толкова дни с висока температура според мен не е добре бих направила изследвания

# 18
  • Мнения: 2 534
Мая , как е детето днес

# 19
  • Мнения: 959
Имало вирус.Синът ми макар и по-голям беше с висока температура няколко дни.След прием на антибиотик се оправи.

Вирус и антибиотик? newsm78
 Лекар ли го изписа? Crazy

да,лекар,и се оправи

# 20
  • Мнения: 2 531
Вируси има, за 2-3 дни минава всичко,ако няма усложнениа като бакт. инфекции ! 4 дни ми се виждат множко Thinking От кръвната картина на детето може да се разбере дали става въпрос за бактериална или вирусна инфекция!

# 21
  • Мнения: 343
Явно е вирус, Виктор 3 пъти го прави този номер с високата темп. Първият път - за 3 дни мина, варираше от 38 до 39.5. Следващият път за 2 дни - пак висока 39.5...И следващият път за 2 дни отново.

болестта се казва 3 дневна температура, тук има инфо http://www.hosenscheisser.de/krankheiten/krankheitsbeschreibung. … tml?id=0000000026
  за съжаление не можах да го намеря на български. накратко- болест на бебетата и малките деца, характерна е висока температура, понякога придружена с обрив, причинител е херпесниа вирус. не се лекува, отминава просто. лекаря може да третира само обрива. лекарства или  понижаващи температурата средства се дават като се мине 38,5 гр.

алекс също го изкара на 6 месеца, 3 дни постоянна темпоратура 38-39 гр. само свещичка му слагах и много му давах да пие.

# 22
  • Мнения: 705
Благодаря ви много за отговорите.

Днес е шести ден с висока температура, като последните два дни има по-често 37, отколкото 38. Днес ще му пусна изследвания на кръвта.

И аз се опасявах за пневмония, но вчера му слушаха гурдите - нищо. И гърлото е добре.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
По книгите съм чела-температура няколко дни ,без други симптоми, при дете - да се провери за пикочна инфекция. Така се оказа при сина ми! Първо го лекуваха от пневмония, но се оказа Инфекция на Пикочните Пътища-ИПП.

# 24
  • Мнения: 705
С изследвания на урината ли се установява?
Защото му направих изследвания на урината и всичко е наред. Чудя се дали трябва да пусна стерилна урина. Ще питам лекарката му.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 326
С изследвания на урината ли се установява?
Защото му направих изследвания на урината и всичко е наред. Чудя се дали трябва да пусна стерилна урина. Ще питам лекарката му.
Да, но и с апарат ехограф, който го гледа задължително нефролог или уролог-той си казва последно думата

# 26
  • Мнения: 705
За отчета:
Кръвта е наред, уролог го гледа с ехограф и при него всичко е наред, детски зъболекар каза, че всичко е нормално.
Вчера беше шести ден и само два пъти вдигна температура, цял ден беше добре.
Днес не е вдигал температура (за сега  baby_neutral )
Каквото било-било, дано да няма повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт