Отговори
# 120
  • Мнения: X
Ние никак не сме ограничили секса.
Аз даже ви бях питала дали е нормално само това да ми е в главата, но предполагам са хормони. 😅 Не съм имала проблеми, освен леко придърпване след това, но бързо минава. Не съм питала докторката, забравих.


Извинявай за въпроса,ама " пазите" ли се или си свършва в теб? Питам защото на мен нещо не ми е ок да свършва вътре, а мм казва ако не сега,то кога?

# 121
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ние никак не сме ограничили секса.
Аз даже ви бях питала дали е нормално само това да ми е в главата, но предполагам са хормони. 😅 Не съм имала проблеми, освен леко придърпване след това, но бързо минава. Не съм питала докторката, забравих.


Извинявай за въпроса,ама " пазите" ли се или си свършва в теб? Питам защото на мен нещо не ми е ок да свършва вътре, а мм казва ако не сега,то кога?

Не се пазим. Аз четох, че е хубаво да се избягва в по-късен етап. А на теб защо не ти е ок? Simple Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, точно по време на бременност р важно да се прави секс с презерватив. Семенната течност може да предизвика контракции на матката, както и да вкара бактерия не където трябва.
 
За мазането - аз първия път ползвах Елансил за бременни и нямам нито една стрия, пак съм си купила същия.

За крампи и придърпвания - магнезий и но-шпа са лекарства с определени странични ефекти и не е хубаво да се пият без нужда. Магнезия влияе на развитието на мозъка на бебето и е хубаво да не се приема освен ако не е крайно наложително примерно заради контракции или свръхчувствителна матка. Крампите са дискомфорт за майката, но не са опасни за бебето, а магнезият е.
А но-шпа има свойството да сгъстява кръвта и се изписва отново в крайни случаи и след изследване (най-добре), защото крие риск от тромбози, което е опасно за бременните.
Извинявайте ако ви звуча назидателно, но предпочитам да споделя натрупания опит и всеки да си прецени на база повече информация. Просто състоянието ни е такова, че и най-простоте аспирин или витамин Ц могат да бъдат опасни.

# 123
  • Мнения: 854
АГ ми обясни само с презерватив да правим секс заради опастността от инфекции. И ние си изпълняваме.

# 124
  • Мнения: 782
Момичета, точно по време на бременност р важно да се прави секс с презерватив. Семенната течност може да предизвика контракции на матката, както и да вкара бактерия не където трябва.
 
За мазането - аз първия път ползвах Елансил за бременни и нямам нито една стрия, пак съм си купила същия.

За крампи и придърпвания - магнезий и но-шпа са лекарства с определени странични ефекти и не е хубаво да се пият без нужда. Магнезия влияе на развитието на мозъка на бебето и е хубаво да не се приема освен ако не е крайно наложително примерно заради контракции или свръхчувствителна матка. Крампите са дискомфорт за майката, но не са опасни за бебето, а магнезият е.
А но-шпа има свойството да сгъстява кръвта и се изписва отново в крайни случаи и след изследване (най-добре), защото крие риск от тромбози, което е опасно за бременните.
Извинявайте ако ви звуча назидателно, но предпочитам да споделя натрупания опит и всеки да си прецени на база повече информация. Просто състоянието ни е такова, че и най-простоте аспирин или витамин Ц могат да бъдат опасни.
Многа благодаря, а от елансил крем или оли?

# 125
  • Мнения: 74
Да се оплача момичета, от вчера вечерта имам зацапване кафеникаво с леки розови отенъци и болки в кръста. Беше ми се случило около нова година еднократно. Докторката тогава каза че не е притеснително щом е еднократно, обаче сега пак.  В 9.4 г.с. Притеснено ми е.

# 126
  • Мнения: 345
Кога ти е следващият преглед? Бих те посъветвала да не чакаш и да отидеш до спешното да те прегледат за всеки случай. 🤗
Стискам палци всичко да е наред! ❤

# 127
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Аз търсих информация относно въпроса "безопасен ли е секса по време на бременност" и навсякъде пише, че дори е полезен АКО бременността е окей и жената няма оплаквания. Ако беше свръх опасно, мисля, че докторите щяха да ни предупредят. Аз наистина забравих да попитам миналия път, ще го направя в сряда, но в интерес на истината се чувствам много добре, защото хормоните не ми дават особен избор, а и нямам оплаквания. Като чета тук, явно много лекари в България забраняват секса, но тук не съм чула нито едно момиче да ми каже, че докторът е забранил. Не знам на какво се дължи. Факт е, че датските лекари могат да те изкарат извън релси с тяхното спокойствие и че не бързат за нищо, но може би е по-добре така, отколкото вторачването в най-малкото нещо. Моя приятелка, която роди преди две години ми каза, че от болницата са я връщали два пъти вкъщи, защото не е имала достатъчно разкритие в деня на раждането, какво да кажа. 😅
Съжалявам за дългия пост, надявам се всичко при вас да е наред.
Благодаря и за споделената информация и стискам палци на всички с прегледи следващата седмица. 🤗🌷

# 128
  • София
  • Мнения: 595
Извинявайте ако ви звуча назидателно, но предпочитам да споделя натрупания опит и всеки да си прецени на база повече информация. Просто състоянието ни е такова, че и най-простоте аспирин или витамин Ц могат да бъдат опасни.
Абсолютно права си и хич не звучиш назидателно. Аз като изкарах бронхита миналия месец, личната ми каза да пия по 1000мг витамин Ц всеки ден, но аз точно преди това бях чела как големи дози могат да се отразят зле на бременност, особено както бях съвсем, съвсем в началото, затова не го пих. Не искам нищо извънредно да пия. АГ ми каза ако имам болки да пия но-шпа, но дори и да имах нямаше да го пия освен ако не станеха прекалено силни.

# 129
  • Мнения: 113
Здравейте,
има ли някое момиче от Варна, което вече се е насочило къде ще ражда?

# 130
  • Мнения: 170
Извинявайте ако ви звуча назидателно, но предпочитам да споделя натрупания опит и всеки да си прецени на база повече информация. Просто състоянието ни е такова, че и най-простоте аспирин или витамин Ц могат да бъдат опасни.
Абсолютно права си и хич не звучиш назидателно. Аз като изкарах бронхита миналия месец, личната ми каза да пия по 1000мг витамин Ц всеки ден, но аз точно преди това бях чела как големи дози могат да се отразят зле на бременност, особено както бях съвсем, съвсем в началото, затова не го пих. Не искам нищо извънредно да пия. АГ ми каза ако имам болки да пия но-шпа, но дори и да имах нямаше да го пия освен ако не станеха прекалено силни.

Но шпа не го дават само, за да не те боли, а и за да предотвратява контракции, които са предпоставка за отлепяне. Иначе и аз спрях да го пия от снощи като прочетох коментара на Лаленце, но усетя ли менструални болки веднага го почвам. Сега, не знам дали при нормална бременност е точно така, както при ин-витро, но все пак, ако доктор изпише нещо все си мисля, че не би навредило, не знам .

# 131
  • Мнения: 635
Здравейте,
има ли някое момиче от Варна, което вече се е насочило къде ще ражда?
Здравей, аз смятам пак в АГ да раждам, и да стискам палци да не е на смяна Германов. Бременноста ми я наблюдава Крумовки от санита

# 132
  • Мнения: 782
Аз пак съм със сипмтомите от преди седмици  и вече съм на предела на силите си. Също така ужасно много се изморявам през седмицата и мисля , че уикенда не ми е достатъчен. В момента се чуствам смачкана 😭

# 133
  • Мнения: 733
Аз снощи имах доста неприятни бодежи ниско долу към срамната кост. Въртях се в леглото на коя ли не страна, опитах с но-шпа, ама нещо не ми мина, след около 2часа сама спря болката. Не знам на някоя случвало ли се е?
Днес ще се следя за подобни усещания и болки. И като знам, че следващия преглед е чак след 2седмици...как ще мине това време не знам Disappointed

За тези, които са на работа, пазете се, че хората често са безотговорни и не си дават сметка, че ходейки болни, хремави и т.н. могат да разболеят някой друг...

# 134
  • Мнения: 443
И аз съм адски изморена. Постоянно ми се спи и едва ставам за работа. Отгоре на всичко гаденето някак се засили от няколко дни, а тъкмо мислех, че е попреминало. Страх ме е и да не ме заразят, особено в градския транспорт.
Аз също имам бодежи, но са по-скоро тъпи, отколкото болезнени и не пия хапчета, не го смятам за нужно. Като знам какви силни менструални болки съм имала всеки месец, сега през бременността направо си живея живота и тези леки неразположения не ми правят впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт