Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 79
При мен усещанията в корема стават по - отчетливи, не всеки път е като гъделичкане, понякога е по - странно (като трепкащ нерв). Но пусто не мога да съм сигурна, че е бебето. Как да знам, че е то, а не червата, някой нерв или нещо свързано с разстягането на матката.

Но само при мисълта, че наистина може да е то, ме обзема страшна еуфория. Simple Smile

Най-вероятно е бебето 🙂

# 721
  • Мнения: 45
Аз определено усещам движение, но казват, че с второ се усещат по-отрано. Усещам го от 15гс. Относно нормалното раждане, аз нямам шевове, не е задължително да се наложи. Моето беше водно раждане и не знам  дали има значение, но всичко мина като по вода;) Болеше малко,  но се забравя. Сега и с второто искам по същия начин. Сестра ми е със секцио и 2 раждания и се чувстваше много добре. Веднага след операцията можеше да се грижи спокойно и за двете бебета. Няма нищо страшно🤗.

# 722
  • Мнения: 337
Относно раждането - преди да забременея винаги съм си мислела, че ще избера секцио. Сега не съм толкова убедена, че бих избрала това, но почти 100% ще се наложи секцио по медицински причини по-рано. Та се старая да не го мисля раждането от сега Blush

Снощи за пръв път се замислих дали едно леко бълбукане под пъпа не е бебето, но е доста по-вероятно да са били червата мисля Grinning Ще се радвам скоро да го усетя без колебания Дали е то  Heart

Диди_т, при мен болежките все още са в долната част на корема - не са ежедневни, но когато ги има, са си долу, в страничните части на корема. Не знам дали толкова рано може да боли под ребрата от наместване - в ляво под гърдата си е стомахът и мен ме боли, ако съм възпалила гастрит точно там. Дано да минава бързо, каквото и да е Hug

# 723
  • Мнения: 50
Аз все още не съм мислила за раждането, защото има доста време. Всички раждали казват, че е най-добре по нормален начин, а не секцио, а аз като съм чела през какво се минава с нормалното раждане, от сега ми става зле, та не знам. Каквото сабя покаже и от двете ме е страх. Все ще е мъка. Имам 1 операция лапароскопия, но това мисля, че не пречи на раждането.
Но за сега няма да се затормозявам и с това, мисля само дали всичко е наред, защото има доста време до следващия ми преглед и нещо са ме хванали паниките. Всяка сутрин си гледам корема дали е порастнал, даже понякога имам чувството, че се е смалил 😁 Отделно предните дни усещах много странно бълбукане в корема си, а сега тези дни нищо и ме хваща страх. Луда работа. Не знам как някои не посещават и лекари през 9те месеца...
По същия начин се панирам и аз ставам гледам корема дали расте,все още нищо не усещам и постоянно се чудя дали всичко е наред.

# 724
  • Мнения: 635
Честита баба марта момичета. Аз имам един въпрос към вас. Има ли някоя която са и правили серклаж, и бихте ли споделили за самата операция. Много ме е страх.
Здравей,
Аз правих превантивен серклаж в 15г.с.
Процедурата е с кратна венозна упойка, след нея нямам болки. Престоят в болницата е три дни. Пих Зинат 5 дни. След 10 дни съм на контролен преглед.
Благодаря за отговора, но да питам още нещо. Минава ли през здравна каса, ако не колко ти излезе като цена?

# 725
  • Мнения: 337
S_Petrova, Kasidi, моят корем от седмица намаля даже Grinning Миналия понеделник се събудих почти без корем и досега си остана по-малък. Същия ден бях на лекар и бебо си беше добре Heart Eyes Сутрин е най-малък, вечер е най-голям, но като цяло спадна в сравнение с предните 2 седмици. Според мен нещо се намества вътре и затова визуално има промени. Иначе до колкото знам размерът на корема и обиколката се следят чак в големите месеци дали растат, когато и бебето трябва с по-осезаеми кг и см да расте Hug

# 726
  • Мнения: 591
Cecinka92, Серклажът правих в Надежда при д-р Христов. Покрива се по НЗОК, но има доплащане от 460 лева.

# 727
  • Мнения: 153
Здравейте Simple Smile  Честита Баба Марта,бъдете живи и здрави  Relaxed
Аз вече съм в 18г.с и все още не усещам бебо,усещам само как корема ми е подут заформил се като на бременна Yum Колкото за раждането не съм се замисляла още,мисля само за бебчето Blue Heart иска ми се да е по естествен път.В началото на 8ми месец съм на очен преглед и тогава ще каже доктора дали мога нормално.Иначе за раждане мисля да е в Селена няколко познати наскоро раждаха там и са много доволни
Мисля към края на Март началото на Април да ида до болницата да ми обяснят как е при тях. Ако някоя мама има инфо нека сподели Simple Smile

# 728
  • Мнения: 7 898
Гинеколожката ми категорично каза, че ще бъда със секцио заради годините ми и високо налягане в очите, но честно казано не ме е страх. Ще имам страхотен хирург, който прави секциото за 20-25 Мин Simple Smile.
Днес научих и че ще имам момче и малко съм объркана, защото ще е първото в рода ни, и аз все си мислех че ще имам момиче Simple Smile.

# 729
  • Мнения: 788
Явно всички четем “Смешно ли е раждането”, много готина темичка 😍
Аз съм почти в 19 г.с. и от около седмица усещам много ясно бебка 💞 Първите пъти мислех, че са червата и си въобразявам, но вече съм сигурна,  е е тя💝.

# 730
  • Мнения: 635
Здравейте, пак съм аз. Току що разбрах от новините, че е обявена грипна ваканция и ЖК са отменени. В такъв случей мога ли да отида на частно и той евентуално да ми издаде направление за серклаж( ако има такова де)

# 731
  • Мнения: 190
Здравейте, пак съм аз. Току що разбрах от новините, че е обявена грипна ваканция и ЖК са отменени. В такъв случей мога ли да отида на частно и той евентуално да ми издаде направление за серклаж( ако има такова де)
Не мисля, че е за цялата страна. Вие в кой град сте?

# 732
  • Мнения: 635
Здравейте, пак съм аз. Току що разбрах от новините, че е обявена грипна ваканция и ЖК са отменени. В такъв случей мога ли да отида на частно и той евентуално да ми издаде направление за серклаж( ако има такова де)
Не мисля, че е за цялата страна. Вие в кой град сте?
От Варна съм

# 733
  • Мнения: 733
Здравейте, пак съм аз. Току що разбрах от новините, че е обявена грипна ваканция и ЖК са отменени. В такъв случей мога ли да отида на частно и той евентуално да ми издаде направление за серклаж( ако има такова де)

Cecinka92, ако имаш телефон на лекаря, по-добре звънни и питай. Примерно моят от частния си кабинет не издава направления по ЗК и ЖК.

# 734
  • Мнения: 854
Днес празнично бях на преглед. Малкото чудо е 182 гр. вече. Краката пак бяха кръстосани, но се поразмърда и АГ изказа предположение, че е момиченце ❤, даже снимка на "предполагаемия пол" ми извади.
А аз ще почивам по - активно, защото шийката ми се е скъсила и имам втвърдявания на корема, които май са контракции.

Общи условия

Активация на акаунт