Отговори
# 75
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета! Запис и от мен. Simple Smile
На 33 години съм, от Варна. Това ми е втора бременност. Имаме си прекрасно момченце на 2 години. В момента съм 10 г.с.+1. В началото на февруари ми предстои записване за ЖК, БХС и ФМ.
От около седмица се чувствам значително по-добре. С първата бременност ме мъчиха ужасни киселини и постоянна умора през първите 3 месеца. С тази бременност имам всички екстри Grinning Постоянно гадене, безсъние, често ходене до тоалетната, болки в кръста, раздразнителност, липса на апетит, подуване от 2 хапки храна.. Оплаках се! Simple Smile
Пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност и на финала всички да гушкаме пухкави бебета!
Ще помоля да ме добавите в тайната фейсбук група Simple Smile

# 76
  • Мнения: 153
И в моя град обявиха  грипна епидемия   Disappointed
Може ли да приемаме  някакви витамини  за имунната система,някоя мама дали е запозната или направо да си питам АГ?

# 77
  • Мнения: 337
Диана, аз знам за Биозин Мама, който профилактично се приема по 1 на ден, а при първи симптоми се увеличава на 2х1 Blush Иначе аз си пия пренатални витамини ежедневно, не знам до колко биха помогнали при вирус обаче.

# 78
  • София
  • Мнения: 913
Момичета, привет!

Сега прочетох, че и в София обявяват грипна епидемия от понеделник. Ако имате предстоящи часове е добре да проверите какво ще се случва с тях. Аз имам за вторник, чакам инфо от болницата Disappointed

Биозин Мама е наистина много добро за имунната система Wink

Добре дошли на всички нови бъдещи мами! Heart

# 79
  • Мнения: 15
И в моя град обявиха  грипна епидемия   Disappointed
Може ли да приемаме  някакви витамини  за имунната система,някоя мама дали е запозната или направо да си питам АГ?
Питай АГ за по-сигурно. Знам, че някои момичета пият биозин мама.
Аз лично залагам на фрешове, мед с лимони, сироп от бъз и захаросан джинджифил /който ми помага и при гадене/. Фолиевата киселина и Витамин Д също спомагат за подсилване на имунитета. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 776
Някой приема ли витамин Б12 отделно от другите комбинирани витамини?

# 81
  • Мнения: 733
Някой приема ли витамин Б12 отделно от другите комбинирани витамини?

Аз взимам B12, vit D и фолиева поотделно, все още не взимам комбинирани витамини.

# 82
  • Мнения: 854
Момичета, привет!

Сега прочетох, че и в София обявяват грипна епидемия от понеделник. Ако имате предстоящи часове е добре да проверите какво ще се случва с тях. Аз имам за вторник, чакам инфо от болницата Disappointed

Биозин Мама е наистина много добро за имунната система Wink

Добре дошли на всички нови бъдещи мами! Heart

За коя болница става въпрос? Моля те кажи после какво са ти отговорили.
Сега ще пробвам и аз да се свържа с моята болница, че и двете със сестра ми имаме насрочени прегледи.

# 83
  • София
  • Мнения: 913
Момичета, привет!

Сега прочетох, че и в София обявяват грипна епидемия от понеделник. Ако имате предстоящи часове е добре да проверите какво ще се случва с тях. Аз имам за вторник, чакам инфо от болницата Disappointed

Биозин Мама е наистина много добро за имунната система Wink

Добре дошли на всички нови бъдещи мами! Heart

За коя болница става въпрос? Моля те кажи после какво са ти отговорили.
Сега ще пробвам и аз да се свържа с моята болница, че и двете със сестра ми имаме насрочени прегледи.

Кити, за Надежда. Отговориха ми да чакам официално инфо на страницата им Head Band

# 84
  • Мнения: 112
Здравейте,

Аз също приемам биозин мама от 3 месеца и засега съм доволна. Засега пия по 1 таблетка дневно. Пия и фолиева киселина от доста дълго време на прегледа тази седмица питах дали е необходимо да я спирам, защото съм чела, че се пие горе-долу до 12 г.с., но АГ ми каза да не я спирам. Чудя се дали да не си купя и шуслерови соли, знам, че също могат да се пият.
Някоя от вас пие ли фолиева киселина + витамини за бременни в които присъства също фолиева киселина?Мисля да започна да пия и някакви витамини за бременни, но виждам, че в повечето се съдържа фолиева киселина.

# 85
  • София
  • Мнения: 913
Диди, аз в момента пия Pregnacare MAX. По принцип на пазара има страшно много опции, но се спрях на тази, тъй като в нея фолиевата киселина е в метилирана форма, което при мен е задължително заради MTHFR мутацията ми, свързана с неусвояването на обикновената такава.

# 86
  • Мнения: 337
Аз приемам ето тези витамини, препоръчвани от Сигридов. В тях също Б12 и фолиева са метилирани, и аз съм с мутация:
https://www.gardenoflife.com/content/product/vitamin-code-raw-pr … tal-multivitamin/

Не пия обаче по 3 на ден, колкото е дозата, а по 1 или 2, защото допълнително приемам Б12 и Д, чиито нива следя с изследвания. Като/ако достигна оптималните им нива ще мина само на комбинираните за поддръжка. Hug

# 87
  • Мнения: 45
Аз също вдимам Б12-500мг. под езика. Витамин Д 4 капки и фолиева 2-3пъти на ден. За В12 ми казаха да го взимам 10 дни всеки ден и после 10 дни през ден. Откакто започнах да го взимам се усещам по-спокойна и жизнена. Вие как го взимате и докога са ви казали?

# 88
  • Мнения: 443
Аз пия фолиева киселина и Pregnacare. Когато ми предписва витамините, каза да не спирам фолиевата киселина. Пия по 1 хапче дневно и от двете. Мъжа ми пита докога да пия витамините 😄, докторката каза, че дълго още ще ги пия, докато родя, че и след това, докато кърмя.

# 89
  • Мнения: 337
Аз също вдимам Б12-500мг. под езика. Витамин Д 4 капки и фолиева 2-3пъти на ден. За В12 ми казаха да го взимам 10 дни всеки ден и после 10 дни през ден. Откакто започнах да го взимам се усещам по-спокойна и жизнена. Вие как го взимате и докога са ви казали?

Аз взимам Б12 1000мг почти всеки ден в момента, Д приемам на капсули също ежедневно с нещо мазно. Чакам да достигна нива от над 600 за Б12 и около 60 за Д Blush Фолиева в момента отделно не приемам, само в комбинираните, защото при последните изследвания бях леко над нормата

Общи условия

Активация на акаунт