Витамин В12 - тема 6

  • 31 522
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 45
Е аз преди седмица излязох от болницата във Варна. ПКК си е ок. Но ще пусна всичко да видя за какво става въпрос. Ако някой се е сблъсквал с невропатична болка от зъбен произход ще се радвам да се включи. От ПКК само ЦРП ми излезе 7 и СУЕ 18, всеки казва че това е нищо тъй като ЦРП е до 5 а СУЕ е до 16

# 661
  • Мнения: 923
И 2те паказват,че е имало възпалителен процес в организма.При здрав организъм те са си в норма.

# 662
  • Мнения: 923
П.П ЦРП и СУЕ на са част от ПКК,пускат се отделно.В ПКК се гледа хемоглобина,MCV заедно с желязото и ЖСК(така се прави оценка на желязото,защото това,че един хемоглобин е в норма,не означава ,че желязото е добре).При дълъг прием на Б12 пада желязото и Б9,за това се пускат и те,за да се прецени дали с първия прием на Б12 да се изпише и от другите 2,сам по себе си и дефицита на Б 12 може да идва от ниско желязо(не съм сигурна,да ме поправи някой,ако греша).Повечето хора с дефицит на Б12 имат проблем и с вит.Д,а той също влияе за усвояването му.Другите,който ти писах също се гледат в група,само по-себе си не означава нищо.

# 663
  • Мнения: 45
Казаха ми че би могло да е от хапчета и болката, така черния дроб действал и се получавало увеличение. В цялото тяло всичко е ок, хубо че си намерих крем с лидокаин и като заболи по силно си слагам от него върху венеца. Болката е адски странна, само повърхностна но си боли. Къде и как да го търсдся тоз възпалителен процес и как така да е свързан с венеца ми, малко студио Х става работата, всеки невролог ми изписва някакви хапчета дето ми става по лошо от тях лирика неуротоп, ужас са, поне с тоз крем спрях хапчетата.  Желязо преди месех пусках и си беше ок, витамин Д ми е адски нисък, но лекарите казаха че в Б-я няма как да си с нормален витамин Д. Благодаря за отговорите , ще се консултирам с моя личен лекар и ще пусна всичко, после ще видя какви инжекции да бия ако е необходимо

# 664
  • Мнения: 3 616
3 пъти в болниаца, скенер ЯМР на гава, скенер 3Д на уста, ПКК лимвни възли уши нос гърло, корем стомах, всичко съм правел, ЕМГ на лицето, абе всичко. Все боли , хронична невропатна болка ми казаха и айде чао , пълен ужас. Здрав прав бивш спортист, 1 година ми се разказа играта
Кое те боли сподели???Опитай да приемаш магнезий най малкото няма да ти навреди има мн хубави таблетки,да може да успокоиш нервната система.

# 665
  • Мнения: 45
Венеца ме боли, магнезий съм пил, Витамин Д съм пил, един месец пих Милгама Н, Келтикан Форте и Тиогама 600, ефект нулев. Нерв. с-ма е изострена заради хронична 24/7 болка която тоширам с крем лидокаин в/у венеца. Често имам 37 градуса, преди седмица ме изписаха заради силни болки , там ми даваха венозна натриев хлорид разтвор, някакви противовъзпалителни, инжекции с витамин Б веднъж на ден за 5 дена и хапчета алое. Това беше. 40 % стихна болката, като ме хващаше 1 или 2 пъти на ден. Мина седмица вече и станаха 4-5 пъти на ден като болката е малко по-силна. Като не ме боли ходя да тренирам даже. Все едно да ви боли зъб и да не го вадите, такава е болката

# 666
  • Мнения: 18 542
... витамин Д ми е адски нисък, но лекарите казаха че в Б-я няма как да си с нормален витамин Д.
Да вземат да си скъсат дипломите тия лекари. Аз съм в Англия, а тук слънцето е 1/10 от това в Бг и нямам дефицит. Проблемът не е слънцето при повечето хора, но е дълга тема да се обясни с 2-3 думи. Ще кажа само обърнете си внимание на храненето. Търсете инфо в нета - има тонове по темата.

# 667
  • Мнения: 45
На този етап ми е важно да разбера как да излекувам тази невропатна болка че направо ме съсипва

# 668
  • Мнения: 18 542
Важи същия съвет - обърни си внимание на храненето и намаляване на системното вътрешно възпаление на организма.

# 669
  • Мнения: 3 616
Венеца ме боли, магнезий съм пил, Витамин Д съм пил, един месец пих Милгама Н, Келтикан Форте и Тиогама 600, ефект нулев. Нерв. с-ма е изострена заради хронична 24/7 болка която тоширам с крем лидокаин в/у венеца. Често имам 37 градуса, преди седмица ме изписаха заради силни болки , там ми даваха венозна натриев хлорид разтвор, някакви противовъзпалителни, инжекции с витамин Б веднъж на ден за 5 дена и хапчета алое. Това беше. 40 % стихна болката, като ме хващаше 1 или 2 пъти на ден. Мина седмица вече и станаха 4-5 пъти на ден като болката е малко по-силна. Като не ме боли ходя да тренирам даже. Все едно да ви боли зъб и да не го вадите, такава е болката
С 1мес прием нищо няма да стане,а да не ви боли наистина зъб,?

# 670
  • Мнения: 45
Не е зъб, той беше изкаран отдавна, другите около него са наред, не болят, не са мъртви зъби, гледани са от зъболекари, имам даже 3Д скенер на устата правен два пъти. Ще си пусна всички изследвания и почвам с витамин Б на инжекции.

# 671
  • Мнения: 3 616
Не е зъб, той беше изкаран отдавна, другите около него са наред, не болят, не са мъртви зъби, гледани са от зъболекари, имам даже 3Д скенер на устата правен два пъти. Ще си пусна всички изследвания и почвам с витамин Б на инжекции.
А защо инжекции??

# 672
  • България <3
  • Мнения: 327
Чувала съм, че може да те боли едно място, а проблема да идва от друг зъб. Да не е станало нещо такова и при вас, то на снимка много неща не се виждат май. Да няма пукнатина съседния зъб? А този който ви вадиха мъдрец ли е, кой зъб е?

# 673
  • Мнения: 215
Здравейте, синът ми на 1г е с нисък B12. Като беше на 7мес. др Кадъм му изписа да пие Амброзия B12. Тогава ми обясни, че след курс от 3 месеца трябва да направим почивка 6 седмици и пак да го изследвам. Преди беше 221.5 pmol/l, а сега е 186,8 pmol/l. Как е възможно въпреки приема на витамин да падне с толкова? Опитах се да се свържа с Др Кадъм през Healee, но не ми отговори и виждам, че няма свободни часове. Само тя ли може да ми помогне или има и други специалисти?

# 674
  • Мнения: 3 616
Пишете и през сайта на ДЦ Малчовците,може би детенцето не го усвоява добре.Трябвя да намери причината а вие как сте с Б12,?

Общи условия

Активация на акаунт