За тези, които четат любовни романи № 35

  • 46 878
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
Започнах "Съдбовен път" от Кристин Хана. Това ми е първата книга от авторката и за момента много ми харесва.

# 226
  • Мнения: 348
Започнах "Съдбовен път" от Кристин Хана. Това ми е първата книга от авторката и за момента много ми харесва.

Интересна ми е авторката, за The Great Alone и The Nightingale четох много хубави ревюта. Ще чакам финално мнение. Simple Smile 
 
Нищо не ми се започва сега, искам за 18ти да съм "свободна" Grinning Ще отмятам страници от "Произход", която влача от миналата година, но нещо не ми върви.

https://www.goodreads.com/book/show/49970007-the-life-that-mattered Нова е, има доста висок рейтинг и мисля да я прочета след Wild at heart. Някой случайно да я е подхванал вече?

# 227
  • София
  • Мнения: 28 109
Скрит текст:
Тедито, благодаря, но съм написала, че не търся само военна, а съчетание от трите характеристики.

За Ахел съм я чела, всъщност цялата поредица съм я чела и доста ми харесва Simple Smile
Знам, че не търсиш точно това, но ако искаш пробвай The Bad Guy https://www.goodreads.com/book/show/34464710-the-bad-guy. Не съм я чела, но ми е в списъка.
ПП The Gravity of Us ми е много любима книга.
Ами не търся точно това, да, но пък резюмето ми прозвуча доста добре, така че я сложих в списъка, благодаря Simple Smile

# 228
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Аз се чудя между тези:

1. https://www.goodreads.com/series/154887-king - от третата, първите съм ги чела


Не съм чела никоя, но тази поредица беше коментирана пак при една полска блогърка (чак се учудвам колко подобни книги са издавани там, даже на Tijan има). Беше я похвалила, но на 2+3 книга беше дала по-ниска оценка, отколкото за King и Soulless.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Аз гледах ревю на "Съдбовен път" от Кристин Хана. Момчето беше казало да си подготвим кърпички, когато почнем да четем книгата.  Надявам се наистина книгата да е хубава понеже я купих на майка ми за подарък.

# 230
  • Мнения: 2 465
Следите ли някой литературен блог, четете ли ревюта на книгите? Аз обикновено не искам да знам какво се случва в книгите и избягвам да разглеждам предварително, но ми е любопитно да споделите някой добър блогър/влогър, за да черпя идеи.

Започнах да чета книга на Клеър Макинтош, но мисля, че ми трябва някое щастливо романче, защото много ми натоварват психиката тези жестоки драми.

# 231
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Преди няколко дена прочетох "Верити" на Колин Хувър. Доста по-различна от другите й им се стори, аз съм от любителките на тази писателка. Като цяло странен сюжет, страховит на моменти, но все пак ми хареса и някак отворен край имаше за мен. Не е типичния любовен роман. Вярно ,че всичките й книги са кахърни, ама тази си беше психо за мен.
Сега се мъча с някаква, която дори заглавието не помня, авторът, ама съм инат и ще я прочета. За някакви артефакти на маите се разказва, тя археолог, той от гранична полиция, но толкова кофти написано или преведено, че с клизма върви, но съм инат и герой и ще я довърша и съответно забравя.

# 232
  • Мнения: 6 131
Сега се мъча с някаква, която дори заглавието не помня, авторът, ама съм инат и ще я прочета. За някакви артефакти на маите се разказва, тя археолог, той от гранична полиция, но толкова кофти написано или преведено, че с клизма върви, но съм инат и герой и ще я довърша и съответно забравя.
Звучи ми познато .. ама кажи заглавието.

# 233
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
И така - прочетох книгата около 1,30 сутринта. Много ми хареса, въпреки че имаше неща, които ме подразниха в характерите на героите. Не бих я оприличила много точно като любовен роман. Историята се разказва основно от главната героиня и майката на другите двама. Признавам, че изобщо не съм прочела анотацията на книгата. Просто я взех от библиотеката. Едва когато влязох в GR да отбележа, че я чета сглупих да хвърля око и на описанието. Стана ми ясна драмата, което не ми допадна, но нищо. Ами поплаках си на някои места, развълнува ме. Лекси е момиче, което е свидетелка на пропадналия живот на майка си, подхвърляна на приемни семейства, жадуваща за обич и семейство. Джуд е истинска майка орлица, която държи децата й да следват правилата й, графика, участва изцяло във всеки един аспект на живота им. Семейството им е сплотено, вярват си и са като една сбъдната мечта за Лекси. Животът на момичета я е научил да бъде вярна на себе си, да бъде честна и да постъпва правилно. Дори и това да е срещу нея. Нещастието преобръща всичко, поставяйки ги на изпитание, а перфектната Джуд се проваля брутално.

Книгата много ми напомня на друга подобна, която сме споменавали тук и която също много харесвам - https://www.goodreads.com/book/show/18401124-unforgiven?ac=1& … i9B1dm&rank=3 

Любопитна бях как тук ще се оправят нещата, но има съществена разлика, която постави историята по малко по-друг начин.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Следите ли някой литературен блог, четете ли ревюта на книгите? Аз обикновено не искам да знам какво се случва в книгите и избягвам да разглеждам предварително, но ми е любопитно да споделите някой добър блогър/влогър, за да черпя идеи.
Аз гледам клиповете на Мартин. Той чете  обикновено романтика
ето И други гледам, но те са повече фентъзи.
 Започнах книгата на Ви Кийланд, "Егоцентрик" и до тук е много забавна.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Angry God на  LJ Shen излезе по-рано. Свалих си я от ebook hunter-a.

# 236
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Сега се мъча с някаква, която дори заглавието не помня, авторът, ама съм инат и ще я прочета. За някакви артефакти на маите се разказва, тя археолог, той от гранична полиция, но толкова кофти написано или преведено, че с клизма върви, но съм инат и герой и ще я довърша и съответно забравя.
Звучи ми познато .. ама кажи заглавието.

Елизабет Лоуел - Красива саможертва. Така и не успях да вдяна какво точно се случва, ама чета по инерция. Отдавна не ми се е случвало да чета една книга повече от 3 дена, а тази още я мъча.

# 237
  • София
  • Мнения: 28 109
Важното е, че не са зад един храст.

# 238
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
От библиотеката съм си взела "Тайната рецепта на любовта" на Валентина Чебени. Започнах я, но ми е скучна. Прочетох "Съдбовен път" и все още не изпитвам желание да я продължа. Показателно е, че се лутам между "Истинската храна" за храненето, "Креативен отбор" за Епъл и "Задругата" - историческа българска. Чели ли сте я? Блажев от Сиела много я хвали, но на него му нямам вяра изобщо.

# 239
  • Мнения: 348
Прочетох поредицата "Fall away" на Пенелъпи Дъглас и се влюбих!!! Това е първата поредица, в която ми харесва абсолютно всяка книга, дори и новелите. Не разбирам защо не се превеждат на български, по- добри са от масата книги. Много се разочаровах като видях, че книгите за следващото поколение не са издадени все още. Sad

Общи условия

Активация на акаунт