Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 29 133
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 433
Драсни в търсачката - ще ти излязат такива теми... Докато получиш отговори тук.

# 346
  • Мнения: 4 090
Вчерa дaдох първaтa лъжичкa вaрено кaртофче. Днеc от cутринтa беби cе изaкa три пъти, доcтa течно, и cе чудя товa нормaлно ли е, и дa дaвaм ли кaртофче и днеc или дa изчaкaм един ден дa видя ще cпре ли рaзcтрпйcтвото?

# 347
  • Мнения: 195
Beni2017,предполагам имаш предвид бурканчетата с месните заготовки.Аз давах половината единия ден,другата половина на другия ден,смесени със зеленчуци.Сега вместо 1 ден месо,1 ден зеленчуци,давам 2-2.Така не изхвърлям месо.

# 348
  • Мнения: 556
Благодаря за отговора!
А първия ден колко месо трябва да ѝ дам?

# 349
  • Мнения: 799
Аз директно дадох цяло бурканче готово пюре от зеленчуци с месо. Така цяла седмица, пре, ден, давах само 1 вид месо. Личната ми каза да процедирам по този начин. Не е имало проблеми.

# 350
  • Мнения: 195
Ами аз дадох 2-3 лъжички само,страх ме беше и после постепенно увеличавах.Това само с първото месо,с другите давах директно по половин бурканче.

# 351
  • Мнения: 452
Здравейте! Бебето ми е на 7++ и започнах да вкарвам глутена с овесена каша от една седмица. Притеснява ме, че не съм започнала с млечните, защото имаше АБКМ и е на Фризопеп. Не му правя попара със сирене, млечна каша ( безмлечни са ) и не му давам бисквити. Не наддава много добре. Исках да започна да давам млечни, за да видим как ще реагира, но глутенът се вкарва 1 месец и направо ще се побъркам. Не мога да му дам и нищо ново като зеленчук. Какво да правя? По-бързо да въвеждам глутен или..?

# 352
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Рано е за млечни. А докато въвеждаш глутен няма абсолютно никакъв проблем да въвеждаш зеленчуци, плодове, месо, каквото си поискаш.

# 353
  • Мнения: 556
Момичета, дъщеря ми е на 6++м.
Храни се в 6:00,10:00,13:30,16:30 и 20:00,като обредното и следобед от хранене са заместени. От 3 дни отказва млякото в 10:00 и вчера и днес бях принудена с млякото да ѝ правя каша, която яде без проблем,а следобед ѝ дадох само плодове.
Въпросът ми е как е по-добре, на тази схема ли да останем или сутрин да ѝ давам само плодове в 10:00?

# 354
  • Мнения: 143
Здравейте! Днес ще давам тиква за първи път обаче направих малко повечко и отделих в хладилника за трите дни захранване и  сложих в пласмасово бурканче за кърма останалото. Въпроса ми е колко време мога да го съхранявам в хладилник. Сложих го горещо и обърнах въпреки че е пластмаса предполагам капачката ще захване по-добре.

# 355
  • Мнения: 1 025
Здравейте,
по колко сирене може да давам на ден?
На 9м е.
Може ли да е 2 пъти по 30гр.
Възможно ли е да се смесва сирене и месо в зеленчуково пюре?

Благодаря!

# 356
  • Мнения: 2 836
За сирене и аз ще чакам отговор 🤔
Момичета, супа със зеленчуци - чушките може ли да варя само или трябва да са изпечени, да нямат кожа (10++)
И кис мляко и сирене първо с по 1 лъжичка ли сецеъвеждат

# 357
  • Мнения: 433
Сирене и месо не се смесват по принцип-два протеина, аз също не съм,60 гр сирене е доста за 9 месечно - грамажът е колкото една кибритена кутийка. За чушките - важното е да са белени само. Сиренето въведох с попара - направо една кибритена кутийка, киселото мляко първо 2-3 лъжички, после цяла порция Simple Smile

# 358
  • Мнения: 633
Мами,Дани повърна снощи бая(прилагам снимка), тази сутрин пак. ЛЛ каза да спра захранването за известно време и да сменя млякото. Храним се с Аптамил. Два месеца му давах и Аптамил АР, но от известно време не му го давам вече. Според вас притеснително ли е това повръщане? Започнах с тиква 4 дни, нямахме проблем. След това на 5тия ден дадох тиква с картоф и вечерта повърна. Днес няма да давам нищо. На 4++ сме

# 359
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Много е рано за захранване, възможно да идва тежко на стомаха, не се усвоява изобщо твърдата храна на тази възраст. Просто е безсмислено. Изчакай месец и опитай пак.

Общи условия

Активация на акаунт