Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 29 200
  • 740
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 338
Сирене с месо не смесвам, защото желязото от месото няма да се усвои заради калция в сиренето (или какъвто и да е друг млечен продукт).

Чушките само ги варя с другите зеленчуци, не сме имали проблем.

# 361
  • Мнения: X
Здравейте, предстои ми да захраня бебето си със заешко месо. Родителите ми са замразили заешко. Месото е от домашно животно, но е заколено през месец ноември. Чела съм различни мнения за това колко време се съхранява  месото. Дали е удачно да използвам това месо или е по-добре да взема заготовка?

# 362
  • Пловдив
  • Мнения: 1 366
Ако е замразено сурово, лично за мен няма проблем. А и домашното си е домашно, на фона на боклуците, които продават.

# 363
  • Мнения: 5
Здравейте, моето бебе е на 5 месеца и исках да я захранвам вече, защото е на АМ. Обаче тя повръща млякото, личната каза да не я захранвам, на 6 месеца щяла да ни прати да ѝ гледат коремните органи, преди това отказва да ни даде направление.. Тя не е педиатър, за това не мога напълно да ѝ се доверя за това, толкова ли пречи повръщането за захранване?
До колкото знам повръщането спира като започне захранването. В нета има доста материал по този въпрос.

Не мисля, че трябва да се пренебрегват съветите на лекар, пък дори и да не е педиатър. А защо се допитвате до личната ви лекарка, а не до педиатъра на детето? Едва ли проблемът е такъв, но лекарката може да има предвид заболяване. Поинтересувайте се за болестното състояние "инвагинация" (Инвагинацията се характеризира с цикличност, а страданието на бебето е нетърпимо. Трудно родителите могат да объркат двете състояния /инвагинация и колики/. Дори обаче да не са сигурни какво точно се случва с детето им, по-добре е да потърсят лекарска помощ, без да има проблем, отколкото да отлагат и да стане прекалено късно”, съветва хирургът. Понякога детето повръща, а в по-късен стадий изхожда кръв. Между пристъпите временно се успокоява, но в повечето случаи отказва да се храни.)
Моят син също е на 5+ месеца и съвсем скоро започнах захранване с картофено пюре примесено с малко кърма, но се запече. Имаше един цял ден без изхождане и много раздразнение, а по принцип ходи по 2-4 пъти. Това стана на третия ден от захранването и след обсъждане с педиатъра, реших да започна "отначало" с пюре от тиква, заради слабителният ѝ ефект. Даде резултат почти веднага. Но възникна и друг проблем. Върнаха се коликите! Той нямаше сериозни колики по-рано, но сега са по-съществени. Надявам се да отминат по-бързо. Няма да бързам с захранването.... Яваш-яваш! 😉

# 364
  • Мнения: 556
Някой дали е ползвал месните Заготовки на Плазмон?
Пише, че има лимонена киселина и се чудя дали е безопасно да ѝ давам?
И да повторя пак въпроса си от преден пост-сутрин в 10 каша ли да давам или плод?

# 365
  • Мнения: 799
Някой дали е ползвал месните Заготовки на Плазмон?
Пише, че има лимонена киселина и се чудя дали е безопасно да ѝ давам?
И да повторя пак въпроса си от преден пост-сутрин в 10 каша ли да давам или плод?
Аз дадох онзи ден. На 6 м е. Нямаше проблеми. Честно казано изобщо не се замислих за тази лимонена киселина 😳😳😳

# 366
  • Мнения: 5
Някой дали е ползвал месните Заготовки на Плазмон?
Пише, че има лимонена киселина и се чудя дали е безопасно да ѝ давам?
И да повторя пак въпроса си от преден пост-сутрин в 10 каша ли да давам или плод?
Аз дадох онзи ден. На 6 м е. Нямаше проблеми. Честно казано изобщо не се замислих за тази лимонена киселина 😳😳😳

По мое мнение, лимонената киселина най-безвредния консервант (дори единствения разрешен), който може да се използва, при положение, че сол и захар не са вариант. По-лошото е според мен, че в много каши има захар. Аз харесвам месните и рибни пюрета на Пласмон. Имат голям избор, за разлика от повечето марки. Не съм ги ползвала още, защото синът ми е на 5+ месеца, но съм си взела точно от тях.

Относно вторият ви въпрос. Разнообразието е винаги за предпочитане, но повече плодове отколкото каши (по-горе казах защо). Аз мисля сама да си правя каши като смесвам кашите на Holle (с най-малко излишни съставки са според мен) с плодови пюрета, а не да купувам готови, които в повечето случаи имат захар и други странни съставки, като модифицирано нишесте, примерно.

# 367
  • Мнения: 433
Да смесвате купешка инстантна каша с плодово пюре не е "правене на каши сам"-пак си е инстантна каша, преработена. Вземете си брашна от съответните култури например и така вече може се каже, че си я правите сама Simple Smile

# 368
  • Мнения: 143
Мога ли да дам ориз за обяд със зеленчук и трябва ли и той да се въвежда както зеленчуците. Ако мога да дам вари се и се пасира или от оризпвп брашно се слага ?

# 369
  • Мнения: 367
Захрянването с ориз си е като всяка друга зърнена култура (каша) - с по няколко лъжици за 3 дни. Можеш, разбира се, да го комбинираш както желаеш с въведените вече плодове и зеленчуци и да ползваш каквато ти е удобна суровина. Аз лично си сварявах ориз, който пасирах.

# 370
  • Мнения: 623
Здравейте мами ,бебка е на 5м. Преди около 1м се опитах да захраня бебка(поради факга,че отказваше да яде АМ, ядеше по 50-60мл от самото раждане,и по препоръка захранихме),но започна да повръща повече и да ака по-често и по-течно. Спрях със захранването, педиатъра каза да давам лечебна хумана 1седмица и след това АР мляко. От коло 10дни захранвам,вече по-успешно(бебка е много наблюдателна гледа ме как ям,отваря си устата, огладнява по-бързо) но сега е обратния ефект, бебка се запича и доста се мъчи до като се изака, днес без да сме преминали през всички зеленчуци(дала съм само морков и пащарнак) и дадох пюре ябълка и беше по-добре.  Но как да и въведа и другите зеленчуци, без да се запече 🙄 давам омнибиотик Панда,от раждането . А само да спомчена, от както сме на АР мляко,  акото е зелено.
И още един въпрос, мога ли в един ден да въведа зеленчук или плод,  а за СЗ да въведа каша 🙄.?

# 371
  • Мнения: 5 478
В един ден не ми се струва добра идея да въвежда две неща. Щом има проблем с изхождането, съветът ми е да пробваш да въведеш тиква или сливи. Зеленчуците няма да избягат, според мен е хубаво първо да се регулира стомаха. Но нямам опит с такава ситуация и това са само мои разсъждения на база наблюдения от минало вече захранване.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 25 345
На пет месеца да въвеждаш по две неща едновременно е меко казано неразумно. За къде бързаш? Поотделно се въвеждат нещата, ако даде реакция как ще разбереш от кое е?

# 373
  • Мнения: 4 188
Здрaвейте, преди няколко денa въведох пъщaрнaк и бебето получи обрив по гърбa, червени петнa c мaлкa пъпчицa в cредaтa.  Cпоред вac дaли е някaквa реaкция от хрaнaтa?

# 374
  • Мнения: 101
Здравейте,мами
Бебчето ми е на 7 месеца.Захраних я на 5 месеца,започнах със зеленчуци.До момента съм въвела картоф,морков,пащърнак,бял морков,тиква,тиквичка,грах,царевица,сладък картоф,броколи,спанак,карфиол.След това въведох месо-започнах с заешкото .И редувах 1 ден зел.пюре 1 ден зеленчуково+2-3ч.л заешко.Заешкото е домашно ,сварих го ,пасирах го и го замръзих във формичка за лед.Така 2 седмици вече стана.Решила съм пуешко(домашно)да е вторият вид .
Въпросът ми е сега пак ли трябва да е такъв периода или вече по кратък,както при зеленчуците 3-4дни,и количеството на домашно приготвено месо да е до 20-30гр ли?
А другият въпрос ми е кашата,и плодовете и те ли се въвеждат за 3-4 дни,и следобяд ли се дава новият плод или на обяд в зеленчуковото пюре?
Дано съм задала правилно въпросите си?

Общи условия

Активация на акаунт