Може ли да се преодолее лошия старт?

  • 7 463
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И аз така си мисля Виви - нещо ако не тръгне добре, обикновено не завършва добре.
Но пък позитивната промяна не е за месец-два и според мен в този случай има шанс. Както е казал народа - better the devil you know than the devil you don't.

Момчето не го знам изобщо, но момичето го познавам от 2г. и съм я преценил като добродушна по душа и леко наивна. Казвам наивна, защото винаги в нея има голяма несигурност. Сега като се замислих, съм забелязал съм обаче известна промяна в поведението й откакто смени работата - подозирам възможна намеса на нови приятелки-коври в дилемата й.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Аз съм наблюдавала и крайна трансформация и размяна на ролите. Плейбоят стана домакин и домошар, а жената сменя любовници. Може би търси реабелитация за страданията.
Ако френдката е добра душа, да търси подобни. При някои липсват елементарни ценности или егоизма надделява. Това ще я натовари много. Предполагам, че любовното привличане се е изчерпало и тя вижда недостатъците му осъзнато.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 980
Мъжът е пътник във връзката, рано или късно ще се разделят.

# 18
  • Мнения: 866
Няма да издавам присъда, само ще кажа, че не ми вдъхват доверие хора, който се обръщат като палачинка, говоря принципно и за мъже и жени. В смисъл веднъж и при това в дълги периоди, са се държали зле и после хоп нещо им просветнало и станали точно обратното на това което са били. И конкретно визирам тези които са се държали зле в самото начало, защото от другите има много, които почват с добре и на един по-късен етап показват всичко най-лошо от себе си.

И сега каква е гаранцията, че тази палачинка няма да се завърти отново в конкретният случай. Принципно има една закономерност, че връзките обикновено започват добре и ако има проблеми, те се случват след това. Тоест нещата в повечето случи се развиват от добре към зле. Тука е точно обратното и ако тази връзка продължи, много ще съм любопитен за развитието и след години ! Thinking

# 19
  • Мнения: 15 356
Няма да ги бъде тия двамата,то отначалото като не е тръгнало,кога?Да си хваща всеки пътя и да си оправя живота.

# 20
  • Мнения: 8 937
Не знам кой е виновен в случая, но започне ли зле една връзка, това не се забравя. Винаги остава съмнение на заден план и огорчение от преживяното.

# 21
  • Мнения: 3 094
Явно жената харесва "емоции" и сега като се е кротнал, не и е интересно. Ако мъжът тръгне пак да се изплъзва, тя може пак да го обсеби. Бас ловя, че пак търси лошо момче. Сегашния вече не отговаря на профила, който и е необходим.

# 22
  • Мнения: 2 749
И според мен няма да я бъде тая връзка. Мацката му е сърбала попарата и най-вероятно не му вярва за промяната.

# 23
  • Мнения: 6 033
С изневяра в началото на връзката малко трудно според мен. Всичко останало може да се преодолее до някъде, но точно това според мен не. Докато се е държал лошо с нея е поддържал някакъв тип зависимост (не знам как точно се нарича това, но съм го наблюдавал при много жени, да стоят и искат този, който ги мачка и ги държи в напрежение), но след това като става добър към нея постепенно напрежението изчезва и започва да връща лентата. Освен скучен, започва да я гризе и лошите спомени от миналото. Според мен такива връзки не карат повече от 3-4 години особено ако са започнали в началото на 20-те

# 24
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Виждам наистина не просто лош старт, а крайно объркване на приоритетите.

Тя не му е била приоритет в началото. Едва ли не той прави компромис, оставайки с нея, а тя трябва да доказва чувствата си, изтърпявайки простотиите му и така да си заслужи мястото. Междувременно се случват и хубавите моменти, които няма как да се отрекат.

За мен момичето е изхабено в страха си да не бъде отхвърлено. Колкото и да се старае мъжката страна да се реваншира, загубеното време си остава загубено време, а скъсаните нерви не се връзват ни с мусака, ни с букети. Подозирам, че колкото и добре да се държи твоят приятел, тя не пропуска да му сипе заради лошото отношение преди. Това я уморява още повече. Точно това е и причината да иска да опита с друг мъж. Тя знае, че заслужава чиста любов.

Този пич няма шанс сега: насрал е пътеките - ще мете. Или ще я търпи и ще продължава старателно да се доказва, докато тя реши, че е отмъстена, или да си обира крушите като поредния страхливец. Междувременно на думи тя може да му повтаря, че му е простила и това наистина да е така, но това няма да я превърне в гълъб на мира. Ако тази жена му е важна, да се зареди с търпение и да се доказва. Негов ред е. После не знам...

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 16:16 от Вяра

# 25
  • Мнения: 8 905
Вяра, много точно казано.
Но едва ли му е важна. Щом в началото не е била, когато обикновено връзките са цветя и рози. Не виждам как да му е станала важна в последствие...
Обикновено връзките започват без проблеми, да не кажа винаги. Защото е въпрос на желание. Никой никого не кара на сила да бъде с другия, ако не иска. В началото. После се натрупват зависимости.

# 26
  • Мнения: 261
потвърждение на теорията ми че момичетата обичат / предпочитат / лошите момчета .Явно са по интересни а после ????? реват " че не ме обича вече "

# 27
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Има и друг мотив, стремежа да помогнеш или промениш грешника.

# 28
  • Мнения: 8 937
Така се получава, като ни пускат Красавицата и звяра на Дисни като малки... Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Ситуацията е следната:  мъж и жена в своите ранни 20, харесват се и започват да се срещат. След няколко срещи жената е силно впечатлена от мъжа, докато той не особено. Говори и, че няма да се получат нещата, но тя настоява да опитат и влизат официално във връзка. 2-3 години по-късно връзката им продължава, обичат се, но се карат, разделят и събират периодично. През това време мъжът се държи като задник с нея - изневерява й няколко пъти, много я е обиждал и т.н. Тя пък го обсебва и му вдига скандали. Нямам инфо за какво са били обидите и скандалите
 
Очевидно все пак двамата са имали и хубави моменти и са им останали чувства един към друг, затова решават да наемат апартамент и заживеят заедно. Мъжът изцяло променя поведението си (явно вече я приел като част от бъдещето му) - става мил, галантен, щедър, мъж за пример, готвел и мусака (!!! Smile. ) Вече година и половина така.

Good times, тя е очарована, но това започва да я отблъсква - не знае дали от промяната от лошо към добро момче и е станал скучен; или за миналото, когато той я е обиждал и изневерявал (според нея по-скоро второто).  Майка й пък я посъветвала, че връзката се била "износила" от времето.

В крайна сметка в момента момичето тайно се оглежда за нова връзка (monkey-branch-ва и тя Smiley ) , но и пък се колебае дали да не остане с момчето предвид позитивната промяна и да отидат на следващ, семеен етап (очаква да й предложи годеж скоро), та се допита за съвет до мен, а аз изобщо не знам тези неща как се обработват в женския мозък.

Знам, че мъжете са много склонни да оставят миналото назад, щом настоящето е добро, но как стои при жените не знам (и тя даже не е наясно със себе си, а мен пита).
Дайте едно рамо да бутнем на това клето и заблудено създание.
За мен, мачът е свирен.
Той усеща, че нейното отношение е променено и може да му избяга, затова се обръща на 180 градуса.
Скоро ще схване, че е изтървал влака и или ще се лепне като пиявица, предлагайки брак, или ще си бие камшика.
А, тя че вече не го обича, е ясно. Просто изчаква другия клон, за да пусне този.
Не бих я съветвала да остава във връзката, защото надене ли халката, нещата ще се върнат в първоначалното русло.

Общи условия

Активация на акаунт