Може ли да се преодолее лошия старт?

  • 7 516
  • 254
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Българските жени, не всички разбира се, без значение къде са расли, имат нещо в гените си, което ги "кара" да обичат силно мъже,които са груби, жестоки и се държат унизително за тях. Аз лично не мога да си го обясня, но в никакъв случай не зависи от това дали е родена в село Конаре или е срещу партийния дом.

Глупости, аз бих си казала, че много зависи в какво семейство си расъл. Това е от огромно значение, макар да се омаловажава тази ситуация. Няма да давам много примери, дано сте разбрали, че наистина е от значение.

# 196
  • Мнения: X
По тази логика всички жертви са доброволни, защото не са цапардосали мъжа си с тиган по главата след първия шамар...
Сега. Разбрах, че мъжът може да е предизвикан от мърморене, но не видях нищо за жената дали може дс е предизвикана от шамара. Спецът по даване на примери с  текстови описания на анимационни филмчета не се е произнесъл още по тази тема. Може би призовава някой видимо луд да ми пише на лични.

# 197
  • Мнения: 17 407
Доброволен избор за живот в килията на брака с удобния мъж. Или пленница по свой избор на страха и залозите на сигурно.
Както ти хареса.
Simple Smile


Не разбирам на кого може да му изнася да седи в отровни, затормозяващи, унищожаващи личността отношения.
Не случайно се използва думата "ЖЕРТВА" на домашен тормоз за подобни случаи, иначе щеше да се ползва друго определение, примерно "доброволка". 🙄

# 198
  • Мнения: 1 119
По логиката на Братан, мене вече трябваше да са ме пребили 100 пъти.

# 199
  • Мнения: X
Ти не си мълчиш. Не изглеждаш безпомощна, няма как да те пребият.

# 200
# 201
  • Мнения: 8
Изчетох цялата тема и някои от последните коментари ме карат да се запитам дали ако НЕ се смяташ самият/самата ти за жертва, някой може да те превърне в жертва. Т.е., ако виждаш в себе си ценен човек, който заслужава добро отношение, най-вероятно ще излезеш от такива отношения. Обич към другия - ясно, но здравият човек обича на първо място себе си. Или може би има начин(и) някой да те накара да забравиш, че се обичаш? Говорила съм с позната с такъв проблем и съм я питала какво я е накарало да остане толкова дълго с насилника - не можа да ми отговори. Защо някой остава след като отсрещният му е вдигнал ръка дори само веднъж?
ПП: В никакъв случай не казвам, че тези хора са си го "предизвикали" или "заслужили", просто се чудя дали някой може да те превърне в жертва и да те държи в тази роля, ако в същността си ти не си.

# 202
  • София
  • Мнения: 35 097
Никой не е роден жертва на този свят.

# 203
  • Мнения: 19 848
Братан, а какво стана в крайна сметка?
Ашладиса ли момето, върна ли му като го взе или още се кани да го съсипе? За мен тя е по-лудичка и от агресора.

# 204
  • Мнения: X
Базила, писах назад в темата Simple Smile

Ъпдейт накратко - мацката вече е отговорила на въпроса на темата, който за нея е "не", тя вътрешно му е обидена от отношението му преди години, но е решила да си поседи още малко при юнака докато и минат там разни наложащи неща.

Не съм любопитствал след това.

# 205
  • Мнения: 19 848
А, ясно, ще играе за "отбора", докато се отвори нов трансферен прозорец.
И в крайна сметка отговорът на въпроса "Може ли да се преодолее лошия старт?" е НЕ, не може.
Чупят се разни неща вътре в нас и в един или друг момент избиват.

# 206
  • Мнения: 1 119
Ти не си мълчиш. Не изглеждаш безпомощна, няма как да те пребият.

Това ме прави агресор, насилник над мъже. Много мрънкам понеже. И затова си го заслужавам.
("АЗ-ът" може да се замени с "тя" лесно).

Аз така му разбрах теорията...

# 207
  • Мнения: X
И аз, обаче той бие отбой, когато му стане неудобно.

# 208
  • Мнения: 8
Никой не е роден жертва на този свят.
Разбира се. Себеусещането, характерът се изграждат с времето и се влияят от много неща.

# 209
  • Мнения: 17 407
Никой не е роден жертва на този свят.

Айде, бе! Още от раждането се почва - не попаднала на семейство, на мъж, на деца. Жертва се ражда, такава си и умира. Какво толкова ги мислите такива.

Общи условия

Активация на акаунт