Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 226
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 557
Нямам търпение да пробвам и аз, Диорелка. Но първо трябва да приключа едно комплектче за подарък. Но ме сърбят ръцете. Знаех, че няма да е лесно. . .

# 151
  • Мнения: 448
Здравейте на всички!
Нядявам се, че всички сте добре!
Аз продължавам с летни аксесоари







# 152
  • Мнения: 557
Прекрасни шапета, Анджи!
Ето и моя плах опит за "онази" плетка. Мисля че с малко тренинг е възможно да се получи. Но наистина изисква изключително внимание.

Последна редакция: ср, 06 май 2020, 22:18 от nas_nina

# 153
  • Мнения: 6 898
nas_nina, много добре се е получило. Героизъм е, да го плетеш лицево/ опаково.
С каква прежда е?

Анжи, както винаги, невероятно красиви шапки!

# 154
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен. От скоро ми влезе мухата,че искам да се науча да плета на една кука,т.нар crochet. Гледах клипчета в youtube и искам да си поръчам прежда,куки и каквото е необходимо за начало. Живея в Германия и нещо не мога да намеря пълен набор от нужните за начало неща,които да поръчам. Вие какво ще ми препоръчате-какъв тип прежда,куки?

# 155
  • Мнения: 448
Живея в Германия и нещо не мога да намеря пълен набор от нужните за начало неща,които да поръчам. Вие какво ще ми препоръчате-какъв тип прежда,куки?

Здравейте! Имате много хубаво желание, браво! Първо се определете какво искате да плетете.
Но препоръчвам инструмент и прежда да са качествени. Фирмата за куки е хубава японска Tulip, немска Addi. От преждата започнете от памук, да се научите на основни плетки. Това е оутлет магазин за прежди.  https://wool-right.com/  А куки просто търсете в гугл.

# 156
  • Мнения: 166
Живея в Германия и нещо не мога да намеря пълен набор от нужните за начало неща,които да поръчам. Вие какво ще ми препоръчате-какъв тип прежда,куки?

Здравейте! Имате много хубаво желание, браво! Първо се определете какво искате да плетете.
Но препоръчвам инструмент и прежда да са качествени. Фирмата за куки е хубава японска Tulip, немска Addi. От преждата започнете от памук, да се научите на основни плетки. Това е оутлет магазин за прежди.  https://wool-right.com/  А куки просто търсете в гугл.
  мерси Simple Smile ами не знам,бих плела всичко,с какво започва начинаещият?

# 157
  • Мнения: 2 856
Препоръчвам ти ето тази книжка за плетене на една кука. Точно за начинаещи се. Въпреки че мога да плета на една кука, още баба ми ме научи, си купих книжката и ми беше много полезна за някои базови неща.

# 158
  • Мнения: 448
Тоник, започнете с шала. Да се научете да плетете право, да има от две страни красивия край. И никога не се притеснявайте да разплитате, така анализирате грешките ст и се учите да ги поправяте. Хубав резултат ще ви дава стимул за нови

А от мен е детски комплект: одеялце 83х110, шапка и чорапки. Мерино Кент 400 гр

# 159
  • Мнения: 557
nas_nina, много добре се е получило. Героизъм е, да го плетеш лицево/ опаково.
С каква прежда е?

Анжи, както винаги, невероятно красиви шапки!

Diorela, преждата е Ира. И аз съм доволна от резултата и се оказа не чак толкова сложно да се плете лицево-опаково. Просто си прерисувах схемата.

# 160
  • София
  • Мнения: 438
Анджи, винаги изпипани плетива показваш! Някъде из предните теми някой беше показал много шарени чорапи за сина си. Ако може информация за преждата и схемата.

# 161
  • Мнения: 6 898
Тоник, в този блог има много уроци за плетене на 1 кука, с клипчета. Жената обяснява много добре.
https://na2kuki.com/category/%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b7%d0%bd%d0%be/page/3/

nas_nina, хубаво стои с тази прежда, но е с вълна. Sad  
Искам някаква лятна прежда, да няма вълна и още не мога да се спра на прежда. Не харесвам акрил, с памучна пише, че не стояло добре, та още разсъждавам. Чакам да видя отзиви за бамбуковата под клиповете .

Анжи, невероятно красиво комплектче!

higher-up, аз бях пускала жакардови чорапи за дъщеря ми, с бяло и синьо, да не би тях да имаш предвид?

# 162
  • Мнения: 557
nas_nina, хубаво стои с тази прежда, но е с вълна. Sad  
Искам някаква лятна прежда, да няма вълна и още не мога да се спра на прежда. Не харесвам акрил, с памучна пише, че не стояло добре, та още разсъждавам. Чакам да видя отзиви за бамбуковата под клиповете .


Няма вълна в моята Ира. Тя е 100% акрил
http://martenici.info/53/54/776.html
За тази плетка според мен трябва да е тънка преждата. Аз плетох с памук, с акрил - но все около 330-360м на 100г.
Тази Ира е 200г с около 1100 или 1200м не си спомням точно.
Първото клипче /с двата контрастни цвята/ е плетено с Ализе Ангора Голд- ама и там има вълна . Все ще измислиш  вариант - убедена съм.

# 163
  • Мнения: 43
Тоник, и аз се научих от посочената книга.
За начало е описано и в нея е добре да се започне с кука 4мм и повече и вълна( аз стартирах с акрил, който не е мъхест) препоръчвам ти да гледаш по скоро рисунки, отколкото клипчета. Така по- лесно ще си намериш твоят начин на държане на куката и преждата.
А с изделие, с което да започнеш- обикновено е подложка за чаша, после дрешка за такава. По- малките изделия носят усещане за успех по- бързо. Така ще имаш желание за работа. Моето първо изделие е облечен буркан от компот😂в него си паля чаена свещ.

# 164
  • Мнения: 5
Здравейте,
От скоро започнах да плета на две куки елементарни неща.
Моля за помощ - как се разчита етикет на прежда, напр.: метраж 2/28 1400м/100гр - по-точно какво означава това 2/28? При този метраж предполагам е тънка прежда,би ли могла да се се използва за ръчно плетене или само за машина?
Ако може за ръчно плетене,какво количество е необходимо например за жилетка размер L?
Ще се радвам,ако ме насочите към източник за повече информация
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт