Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 187
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 632
Влизам да се похваля и да похваля Галя от g-yarns. Поръчах нещо вчера следобед, тази сутрин беше при мен. (30% кашмир, 70% меринос, сив, почти 600 грама, не знам какво ще го правя, но е мой Joy

Едита също има намалена Дундага. Няма да казвам кой купи сивата Innocent

https://www.siuline.lt/en/10-latvian-sheep-wool-lace-61-dundaga

# 211
  • Мнения: 47 981
Привет
Според вас Nako nakolen подходяща ли е за одеялце на една кука( с квадратчета). 50/50 вълна и акрил е, изплетох шапчица, която се държи добре( не е носена още, предвид сезона Wink ) , а преждата е изгодна на цена и за голям проект ще ми е добре...

# 212
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Какви неща плетете само, а аз минавам с ей това на 8 годишната внучка:
Отпред по желание на майка й по-гъста плетка, какво ли има да се види под нея, ама....

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 08:37 от mama iasi

# 213
  • Мнения: 43
mama iasi, много кокетна рокличка!😍
Добре е да си е по-плътно от пред. Все пак е за дама!☺
Привет
Според вас Nako nakolen подходяща ли е за одеялце на една кука( с квадратчета). 50/50 вълна и акрил е, изплетох шапчица, която се държи добре( не е носена още, предвид сезона Wink ) , а преждата е изгодна на цена и за голям проект ще ми е добре...
HAPPY, честно казано и идея си нямам. От Nаколен имам камара чакащи кълбета. Плела съм терлички тунизийки от нея за любимия. Не ги е носил, но щом съм взела повече при плетене ми е харесала(преди поне 4г).
Плела съм такъв тип одеялце от Nako bebe 100. Това е чист акрил. При плетене стоеше твърдо, след пране също. Смесвах с друг вид прежда(пак акрил), която стоеше по-пухкава и мека.
Nakolen e по хубава от bebe 100 спрямо моят опит. Дано съм ти помогнала.
Това е моят опит с Нако:

# 214
  • Мнения: 47 981
Много красиво
Моите одеала са грознички, но след няколко шала и шапки, реших че е по-практочно да правя одеяла,поне ще ги ползваме Simple Smile

# 215
  • Мнения: 43
Всичко изработено на ръка има чар. Не вярвам да са ти "грозни" одеялата. Моето е гласено за снимка😀. А се плете много по-лесно и бързо, отколото само с квадратчета. Честно казано, не съм плела само квадратчета никога. Плаши ме тегавото сглобяване и смяна на цветове...

# 216
  • Мнения: 448
Привет на всички!
Happy, видях тази прежда в Александър с намаление, да изгодно. Но, мисля, че за една кука е малко дебеличка прежда. И ще тежи  доста.

Взех  от Галя прежда за една поръчка. Надир 100% вълна цена 4.88 лв.  Направих само мостра и какво е мнението,  разбира се не е мерино, тоест не за чувствителни хора, но след два пране стана много красива структура, излезе пух като при кашмир. Макар че ще плета пуловер, но мисля за одеяло ще е супер.
Пожелавам на всички голямо  вдъхновение и красиви бримки.

# 217
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Marony, благодаря. Нищо и никакво е, имаше и разплитане  - широко било, после при обримчването по края - тясно било/за това и такъв вид има/ но стана в крайна сметка. И както казваше една колежка "много съм горда от себе си".FlushedSatisfied

# 218
  • Мнения: 6 446
Алогично по време на карантината изпаднах в плетаческа дупка и не съм подхващала плетива няколко месеца. Появата на една новородена пчеличка ме вдъхнови за одеало и ме върна към любимото хоби. Ето:

# 219
  • Мнения: 448
Здравейте на всички!  Надявам се, че всички сте добре и малко по-малко всеки нещо прави.
Моите последни неща:






# 220
  • Мнения: 1 050
Ехаааа... В роклята ми,, останаха очите,, 😊

# 221
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile и роклята и одеялцето със сърчица и шапката...
Simple Smile анджи, майстор си!

# 222
  • Мнения: 47 981
Изключително
Затова моите прежди ти се виждат груби, но аз се уча
Дано някой ден успея да измайсторя такива красоти!

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Браво, момиче! Вълшебница!

# 224
  • Мнения: 448
Добро утро на всички! Благодаря много за приятни думи!
HAPPY, браво че имате желание да се учите! Пробвайте различни варианти и ще определите за вас как ви харесва. Например този бебешки комплект плетох с различна дебелина : преждата 1400м/100 гр - гашеризон на 4 ката стана 350м/100 гр, шапката е на 3 ката, но има и подплат от мерино 375м/100гр, а чорапките са на 8 ката, което прави 175м/100гр. Чорапките плетох на игли, а на една кука тази дебелина щеше да е много груба.
Роклята е от лен с малко процент нейлон, плетена на машина. Тази прежда купувах в магазин нишка ниточка. Там има и  бюджетни италиански прежди. Другите прежди от Галя.

Общи условия

Активация на акаунт