Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 228
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Балчик
  • Мнения: 740
Анджи, чудеса си сътворила отново! Роклята...ах роклята.
Аз също преоткрих, че работейки с една и съща прежда но с различен номер куки резултата е различен. Сега започнах за себе си пуловер на две куки и тук освен с номерата на куките си играя и с дебелината на преждата , но аз си обичам  по-странно изглеждащи и не толкова плетива от конфекции.Харесах си мохер, тъничък , синичък...и трудничък, но съм решила да си направя огромна дълга и мека жилетка. Може ли ако имате ваши такива да ми покажите. Благодаря!
Поздрави на всички и спорни плетки.

# 226
  • Мнения: 2 856
Имам печален опит с мохера. Изплетох  предница и гръб, когато ги заших се появи едно гадно изкривяване напред и назад по шевовете от двете страни. Посъветваха ме, когато плета мохер винаги да вкарвам една нишка от друга прежда, за да заздрави плетката и да попречи на изкривяването.
Много ме е яд, защото мохера беше много хубав и мек. А знаете, че да разплиташ мохер ... не става.

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Добре са те посъветвали. Добавяла съм един кат обикновена памучна макара или ибришим, според цвета на мохера и съм плела така жилетки.

# 228
  • Мнения: 448
Здравейте мили, дами!
AVA ROSE, благодаря много!
Да от мохер разплитане почти няма. За мен е една от лесните прежди за работа на куки. Мохер обича свобода, но да не преколяваме. Плетох от тънкия мохер 3500м/100гр на 7 или 8 ката, не помня и на куки между 5-6 мм. Стана идеално.


Снимки само такива, отдавно при клиентка.
И това от по дебел мохер 350м/100гр и тежи 150 гр на куки около 5 мм

# 229
  • Мнения: 47 993
Майсторски красоти!
За мен сякаш плетенето е приятно повече като процес Simple Smile Не съм съумяла да сътворя такова съвършено произведение

# 230
  • Мнения: 43
anji, 😍!
HAPPY, и при мен е така. Да не говоря колко започнати неща си ме чакат, но и аз се съгласих, че всичко идва от материалите. Колкото по-евтино, толкова по-грозен резултат(имам и изключеня...малко).

# 231
  • Мнения: 6 452




Това са последните ми два шала на кука. Сега плета още един триъгълен на кука, но толкова ми омръзна, че може и да го зарежа. Плете ми се на две или пет игли, разглеждам модели.

# 232
  • София
  • Мнения: 438
Еха, какви красоти! Момичета, препоръчайте ми мъжки шал (може и платено моделче), който да отива на палто. Лошото е, че палтото е малко по-особен цвят и шала трябва да е черен.

# 233
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Мисля, че най-вървежни са шаловете,  плетени 1лицева х 1 опакова бр. Или 2х2. Ако мъжът е при теб, заплиташ по 10 реда мостри и показваш да си избере. Моите мъже ги носят с удоволствие-черни и тъмно сини.

# 234
  • Балчик
  • Мнения: 740
Мисля, че най-вървежни са шаловете,  плетени 1лицева х 1 опакова бр. Или 2х2. Ако мъжът е при теб, заплиташ по 10 реда мостри и показваш да си избере. Моите мъже ги носят с удоволствие-черни и тъмно сини.
или английски ластик, също много сполучливо се получава.

# 235
  • Мнения: 6 452
За мъжки шал комбинацията от много качествена прежда и много семпъл десен/плетка е най-успешна. Ако се заложи на кашмир в състава, ще е чудесно. Забравете за всичко, що е 100% акрил.

Последна редакция: вт, 08 сеп 2020, 16:02 от Mößbauer-Effekt

# 236
  • Мнения: 448
За мъжки шал комбинацията от много качествена прежда и много семпъл десен/плетка е най-успешна. Ако се заложи на кашмир в състава, ще е чудесно. Забравете за всичко, що е 100% акрил.
Подкрепям за качествената прежда. За шал ще добре кардирано мерино, кашмир/мерино, кашмир, як.  Може мерино тип Кешвул на Зения Баруфа, тъй като дава приятен пух, но ще тежи повече. Английски ластик много взима прежда, но е ефектен. И по-естетично мъжкия шал да има еднакова плетка и от двете страни.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Може да се пробва и т.нар. herringone  шал:
https://www.google.com/amp/s/www.pinterest.com/amp/pin/426716133429782643/
Или всеки друг, който е двулицев.

# 238
  • София
  • Мнения: 438
Благодаря много за съветите, като измайсторя нещо ще показвам!

# 239
  • Мнения: 2 856
Какво му е лошото на акрила? Зависи от производителя. На Alize имат много добри акрилени прежди. Току що си поръчах Alize maxi с 40% акрил в състава.

Общи условия

Активация на акаунт