ВИЕНА тема 12

  • 48 885
  • 827
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 236
Здравейте, вчера и аз се прибрах, на английски служителите навсякъде по музеи, транспорт, автобусите за обиколки знаят, както се казва народа му е малко трудно, но човек може да се оправи.


Подсещам да си взимате картите от здравната ни каса, аз бях със застраховка допълнително, но е по-сложно при оформянето на документацията.

Здравейте, защо е по-сложно, ако сме с платена застраховка, а не ЕЗОК?

# 676
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141


Здравейте, защо е по-сложно, ако сме с платена застраховка, а не ЕЗОК?

Ми аз също бях със застраховка, но ми обясниха, че ако сме карта само нещо се чеквало и няма толкова писане. Следващия път да съм си я носела. Аз пострадах там, та от опит го казвам.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 379
Здравейте,  тази седмица от четвъртък до неделя сме във Виена. Кратичък престой. Двама възрастни и ученици на 10, 13 и 17 г. Може ли да ме посъветвате какви билети/карти за транспорт да вземем , има ли смисъл от Vienna City pass.
Ще нощуваме в район 03.Ландщрасе, в близост до Stadtpark. В близост до хотела има спирка на С7 , с който вероятно ще се предвижим от и до летище.. Планираме да посетим Шонбрун , Пратера и друго още не съм определелила какво ще е... Част от забележителностите са на пешеходно разстояние мисля до хотела.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, преди 2 седмици и пред мен стоеше същият въпрос. Това което направих, по препоръка оттук е, че купих седмична карта за всички видове транспорт за 17.1 евро на възрастен. С тази карта може да пътува и едно дете до 15 г. Не използвах цялата седмица картата, но ми дойде много по-приемливо от Vienna city card. Даже си бях добавила и летищния трансфер в двете посоки за около 15 евро.
Тази карта я купих предварително оттук и я запазих в телефона и я разпечатих за всеки случай. Никой не ме провери за 5 дни нито веднъж, но ми беше спокойно.
Картата я купих оттук  . Избрах weekly ticket. Можете да добавите трансфера като внимавате за датите.
Ходихме и до Шонбрун, също с предварително закупени билети за Grand tour (40 стаи от двореца) и за Зоопарка,  който ще бъде много интересен не само за децата.
В Пратера изкарахме 6 часа и не стигнаха и за половината парк.
П.П. За Пратера е хубаво да имате пари и в брой, защото част от забавленията не приемат плащане с карта, а тегленето от банкомат е придружено от 6 евро такса за 59 евро. За обяд може да отидете в Roller coaster restaurant, близо до входа/изхода на парка. Доста е атрактивен.
Приятно изкарване! И се забавлявайте

# 679
  • Мнения: 24
От днес до края на август учениците във Виена са във ваканция и децата до 15 годишна възраст пътуват безплатно.
https://www.wienerlinien.at/erm%C3%A4%C3%9Figungen-und-freifahrt

# 680
  • Варна
  • Мнения: 379
От днес до края на август учениците във Виена са във ваканция и децата до 15 годишна възраст пътуват безплатно.
https://www.wienerlinien.at/erm%C3%A4%C3%9Figungen-und-freifahrt

Аглея, за ученици над 15 години не важи, така ли да разбирам, понеже българска ученическа карта едва ли важи за показване?

# 681
  • София
  • Мнения: 2 855
Не мисля, че това касае ученици от други държави.

# 682
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Преди години се отнасяше. Искаха училищен документ със снимка, независимо че е на кирилица. Може да се пише/звънне и да се попита.

# 683
  • Мнения: 13 809
До 15 години пътуват безплатно ваканциите, до 18 влизат безплатно в някои музеи. Става с някакъв текущ документ ( ученическа книжка, лична карта)

# 684
  • Мнения: 1 130
Бихте ли ми казали, ако някой скоро се е качвал на Austrian airlines дали все още се изискват маски в самолета, с оглед, че се изискват в транспорта? Благодаря!

# 685
  • София
  • Мнения: 1 326
Бихте ли ми казали, ако някой скоро се е качвал на Austrian airlines дали все още се изискват маски в самолета, с оглед, че се изискват в транспорта? Благодаря!
Не, не изискват.
В градския транспорт да (FFP2), но ми се върти, че от 1 юли и там отпадат. Но ние се върнахме на 28.06 и не мога да съм категорична.
Редактирам се: Няма нова информация, показваща отпадането на маските в градския транспорт и аптеките във Виена.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 23:08 от Fair Lady

# 686
  • Мнения: 1
Здравейте, В процес съм на организиране на екскурзията ни във Виена. Питането ми е възможно ли е да  купя предварително билети с фиксиран час и дата за Хофбург - Музея на принцеса Сиси, за да не губим време в чакане по опашки? За Шонбрун намерих, но за Хофбург не успявам Sad

# 687
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Здравейте, гледам билети за пътуване в средата на ноември до Виена и се опитвам да намеря кога започват коледните базари. Изилизат ми, обаче, различни резултати. Единият базар почва на 16.11, друг на 19.11.
Някой може ли да ми подскаже кой базар е по-хубав, кога палят елхата, за да можа да съобразя билетите?

# 688
  • Мнения: 390
Да питам за застраховките, купихме билети на Аустриън, но  не виждам включена застраховка , допълнително ли трябва да направим? За здравната карта от НЗОК четох, че важи само за спешна помощ,  ако се налага, примерно преглед , трябва допълнителна застраховка ли?

# 689
  • София
  • Мнения: 2 855
Ние си правим задължително, но отделно в която и да застрахователна компания. Нямаме ЕЗОК.

Общи условия

Активация на акаунт