ВИЕНА тема 12

  • 48 840
  • 827
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 378
Здравейте! Моля за отзиви за квартала около Винер Щадхале и по-конкретно ул. Hutteldorfer Щрасе - добре ли е за настаняване?

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Мои познати бяха отсядали там и не са имали проблем. Дори бяха доволни, че  храна са можели да  закупят почти по всяко време, а не както в другите части на Виена магазините да затварят  докъм 18ч.

Вече навсякъде има такива магазини, които работят до 8 и също и съботи и недели. Няма как с толкова имигранти като нас в града, които искат и неделя да пазарят. Например Spar до Музеите точно работи всеки ден.
И срещу Хаус дес меерес има малко дюкянче Трафик/Табак и то работи всеки ден- има мляко, яйца, брашно, плодове и всичко необходимо всъщност. Аз живея до него и направо съм им абонат (за добро или лошо).

# 152
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Да, за 3-4  дни сме , но сме група от 8 човека (4 възр+4деца) и съм в голямо чудене, заради цена, локация, транспорт, разпределение на  легла по стаите и т.н...
Мога да ти дам линк за нашия, беше за 8 човека , много приятно място, тиха улица, да минава се по път покрай един от пазарите им, но никой нищо не ни е правил.

п.п. Платихме по 140 на човек за 4-те вечери.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 22:26 от Tiffany А

# 153
  • Мнения: 1 511
Да, за 3-4  дни сме , но сме група от 8 човека (4 възр+4деца) и съм в голямо чудене, заради цена, локация, транспорт, разпределение на  легла по стаите и т.н...
Мога да ти дам линк за нашия, беше за 8 човека , много приятно място, тиха улица, да минава се по път покрай един от пазарите им, но никой нищо не ни е правил.
И ние бяхме в страхотно място в 6-ти бецирк - близо до метростанция на 4-та линия. За 6 човека цената беше около 250 лв.на вечер като апартамента беше с напълно оборудвана кухня. Мога да дам линк на лични при нужда.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Zlatna, може ли линк? Благодаря!

# 155
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
През Букинг лесно се вижда на картата колко близко до спирка на метро или др. градски транспорт е съответният апартамент или хотел.

# 156
  • Мнения: 379
Здравейте, може ли да се сменят датите за полет с Ryanair. Някой правил ли го е?

# 157
  • Мнения: 4 734
Здравейте, може ли да се сменят датите за полет с Ryanair. Някой правил ли го е?

Може, но се плаща някаква такса (в сайта я пише) и ако билета на другата дата е по-скъп, се доплаща. Понякога обаче тази операция струва повече отколкото да купиш направо нови билети за новата дата...Smile

# 158
  • Мнения: 379
Благодаря!

# 159
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Ето и тук пускам за нашия. Между другото на картата ни се струваше по-далеч метрото от апартамента, а беше реално на макс 4 мин. Даже много ми се вижда и толкова.

Осем стайният апартамент е този с бяло/бежово/сивите завивки, първите снимки са все от него.

Хваля отоплението! Топла вода постоянно имаше. Комуникация по уатсъп, веднага отговаряха.

http://www.booking.com/Share-vo0ZPm

Vienna Living Apartments - Friedmanngasse

# 160
  • Мнения: 4
Здравейте,
Може тази тема да се е дискутирала вече, за което ме извинете.Цялото семейство се преместихме във Виена, където работи мъжът ми . Имаме адресна регистрация и т.н.
 Искам да подам документи за получаване на детски надбавки. Някой знае ли какви са документите и от къде мога да получа информация?
Благодаря ви!!!

# 161
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Много подробно е писано в австрийската тема, виж там.

# 162
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
https://www.ages.at/themen/krankheitserreger/coronavirus/#
това предполагам е достоверно

Аз към момента си оставам консерва с авиото. Взех за 06.03 с австрийците.

Не намерих нискобюджетките от СФ. Преди бяха на сайта на Раян. Може ли линк моля.

# 163
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Аз също съм фен на австрийците, но  ми попаднаха добри цени на Лауда и взех на роднини.

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Вярно е за короната. Има 3 случая. Всичко е наред. Дано в Бг да няма, ама просто според мен не са ги открили...няма как да има навсякъде и само в Бг не.
Lauda motion виж, Мама Сання
Засега не виждам паника, няма отменени резервации и по апартаментчето, за което се грижим. Идват си туристите..италианци нямаме , ха ха.

Общи условия

Активация на акаунт