Ипотека за стар апартамент в София или нов в Перник?

  • 3 850
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 631
Ако последните въпроси са към мене - апартамента е 62 кв и е купен преди година и половина. И да, естествено че е довършван и обзавеждан, но не видях условие за 50 хил да си купиш нов, 100 кв и обзаведен или греша?

# 76
  • Мнения: 3 891
Казахме, че може да се купи - маломерен. Аз не виждам с деца как ще бъде удобно да се поберем в 60 кв.м., но затова казахме също, че всеки си преценява.

# 77
  • Мнения: 1 631
Айде да не копаем на едно и също място, а? 60 квадрата не е маломерен. Да, не е 100 квадрата, но при желание става и за 4 членно семейство. Разполагам с хол и кухненски бокс, спалня и кабинет, достатъчен за малка спалня. 100 квадрата, обзаведен, без нужда от ремонт за 50 хил може да има във Видин, но не и София, а даже и околностите. Даже и в близките села едва ли ще има подходяща оферта.
п.п.Все пак говорим за София и апартамент, а не къща с двор, нали?

# 78
  • Мнения: 9 853
Като казваш общежитие, на Св.климент 94 ли имаш предвид?

# 79
  • София
  • Мнения: 3 026
Двустайни апартаменти, старо тухлено строителство, с три стаи - трапезария с бокс, две спални, 70 кв.м. и подходящи за 4-членно семейство има и кв. Захарна фабрика за 60 000 евро.
Там има и много транспорт, както и метрото е на 15 мин пеша.

# 80
  • Мнения: 9 853
Извинявам се, но в Перник какви са цените? В захарна фабрика щом има големи ап. За 60000 евро, то в Перник само ако същите са 30000 лв бих се колебала?

# 81
  • Мнения: 8 775
Дори и да нямам 60000евро, а само 30000 лева, ще тегля кредит и ще се възползвам от това, че банките дават, и то на най-ниската почти лихва, но в Перник няма да ида.
А след проблемите с водата, пък съвсем. Simple Smile
.

# 82
  • София
  • Мнения: 5 931
В Перник не следя, но ще има срив на пазара и за цени и за наеми. Обяснимо е. Аз ако съм и съм с деца и работя в София, бих тръгнала да се местя, дори и под наем...

# 83
  • Мнения: 84
Като казваш общежитие, на Св.климент 94 ли имаш предвид?

Да, там са.

# 84
  • Мнения: 9 853
Там са в много индустриален район, и ти е нужна кола. Гледах ги, обаче се отказах. Иначе като занпод наем, смятам че ще вървят добре. Ново е все пак. Но за само момиче не мисля, че става. Доста е разстоянието до спирката, и се минава по обезлюден участък. Ама, това вероятно ще се промени в някакъв момент Wink

# 85
  • Мнения: 485
Благодаря за отговорите!
Май наистина не е много удачно като вариант Перник. Повечето възможности са в София. Последните години обаче е много пренаселена. В Пк ми хареса спокойствието. Когато ми се наложи да отида там ми се струваше абсурдно, но като поживях не беше зле. В началото тишината ми идваше стряскаща. Като се върнахме в Сф живеем на главен булевард и шумотевицата е страшна и не свивквам.
 Като гледам цените на двустайните панелки са горе-долу като на ново строителство, само че с една стая по-малко. А какво ви е мнението за Стара тухла спрямо панел?
Аз лично не разбирам защо толкова някои хора ги е страх от панела. Аз живея в панелен блок, строен 1992 година. Блокът е стабилен. Ако общите части са боядисани, има нова входна врата и всички кабели са скрити подходящо, няма никакви драми.
Не си чувам съседите така, както колегите ми, които жиеят в ново строителство със стени от кухи тухли с дупки. Когато инсталирахме климатик, работниците казаха, че в ново строителство едвам закрепват климатиците, защото един пирон не можеш да забиеш стабилно. Стените са кухи. Колегите ми, които живеят в ново строителство си слагат шумоизолиращи материали на стените, за да не чуват съседите си, дори когато гледат телевизия. Да не говорим и за пространството. Имам отделна кухня, хол и спални. Естествено, че новите блокове изглеждат по-хубаво отвън и общите части са по-добри. Но след няколко години често стените се напукват. Тръбите протичат и т.н Дават се нереални пари, за много съмнително качество. Всеки си преценява, разбира се. Но не виждам чак така причина, да се страхуваш да живееш в панелен блок, ако е добре подържан.

# 86
  • Мнения: 8 775
А смятате ли, че в БГ панелните блокове са поддържани?  Правен ли им е ремонт, запълнени ли са фугите и спукванията по панела? Сменяни ли са вертикалните тръби? Укрепени ли са на места, където се вижда отслабване с времето? Изолация (някои наричат саниране) всеки сам си прави, но като цяло сградата губи от такъв нелеп вариант? Боядисани ли са в приятни цветове? Вътре правен ли е ремонт? Подменени ли са инсталации? Тръби? Асансьорите? Покривът май, само се прави редовно...

# 87
  • Мнения: 1 631
А смятате ли, че в БГ панелните блокове са поддържани?  Правен ли им е ремонт...

Едва ли е удачно да се сложат всички панелни блокове под общ знаменател. Има поддържани, а има и запуснати. Всичко зависи от обитателите им и умението им да живеят със съседите си. Ако се джавкат по между си - едва ли поддържат заедно сградата и най-вероятно тя прилича на цигански катун на 5-8-10 етажа...
Няма еднозначен отговор, въпреки многото въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт