БХС

  • 10 885
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Здравейте, как мина вашият тест ? Надявам се всичко да е наред 😊

# 31
  • Мнения: 95
Здравейте, как мина вашият тест ? Надявам се всичко да е наред 😊

Здравейте, забравих да пиша- всичко е наред и разбрахме, че чакаме момченце ❤

# 32
  • Мнения: 3
Много хубава новина 😊

# 33
  • Мнения: 117
Здравейте. Искам да попитам някоя мама дали е правила БХС в Майчин дом и какви са нейните отзиви и наблюдения ? Благодаря предварително  Hug

# 34
  • Мнения: 94
Момичета, някой може ли да си каже мнението?

# 35
  • Мнения: 156
Здравейте. Бременна съм в 14 седмица, в 12+4 дни правих БХС каза че всичко е наред, но ми се иска и вашето мнение и най-вече за  papp-a, hcg и размерите на бебето. Благодаря ви предварително





Имам и въпрос относно цитонямазката. Излезе 2Б група с левкоцити и кръв. Следящата  ме каза няма проблем. Личната каза има възпаление и може би трябвало лечение. Друга аг по документи само без прегкед също каза че може би трябвало лечение.. Не знам какво да правя 😪

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 13:22 от Diana Dimitrova

# 36
  • Мнения: 302
Здравейте мами, мн чета бг мама, но тези дни си направих профил. Много съм уплашена в 13г.с. Съм и ходих на БХС казаха ми че тази ностна кост е мн малка и я водят че я няма (има я, но не е кост а ХРУЩЯЛ) и не знам някой имал ли е такъв проблем моля ви помогнете ми ще се по бъркам.... На 31год.съм имам си здраво детенце което надявам се скоро да стане батко на здраво бебче. Направих си пренатест само за даун (уж проблема беше за даун) сега като казах че съм правила пренатест само за даун излезе че тази кост може да е проблем и за др болести и ми препоръчват хориална биопсия ( да одбележа че пренатест не го правих в същата болница, а от сайта си на пренатест отидох в тяхна... Клиника ако мога да го нарека) моля ви, кажете вашето мнение

# 37
  • Мнения: 9 517
направи ли втора фетална на друго място?

# 38
  • Мнения: 302
Направих три първо в Щерев там ми казаха има я но е малка, в нормите се пада но все пак е малка, после ходих в майчин дом там ми казаха всичко е нормално, направих пренатест само за даун. Третия го направих в надежда, може би направих грешка че показах резултатите от Щерев и че им казах че съм правила пренатест само за даун, защото сега ми казах че я нямало изобщо имало но било все още хрущял и дефакто все едно я нямало.... И като за капак ми казаха че пренатест дето съм направила не ми вършил работа защото съм направила само за даун а това било символ и за др аномалии и не мога да разбера казвам ви... Побърках се то сега и пренатест да излезе че няма даун...,аз няма да спра да мисля че може друго да му има. Не знам какво да правя вече

# 39
  • Мнения: 177
Преди бременността пуших. По време на бременността съм изпушила не повече от 10 цигари от самото начало.
При БХС ме попитаха само "Пушиш ли" А казах "не". Сега не знам дали са ме питали дали пуша в момента или дали съм пушила изобщо.... Тогава не бях пушила от 10 дни.
Имате ли идея дали това се отразява върху резултатите от БХС и по специално в показанията на бета-хорионгонадотропина? Някъде бях чела,че ако пушиш и ако отговорът е отрицателен при изследването бета-хорионгонадотропин се намаля с 20 процента и резултатите не са истинските.

# 40
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! Hug
Ранен БХС в 11 г.с., нали задължително се прави и с преглед,
не само с вземане на кръв?
Благодаря! Flowers Hibiscus

# 41
  • Мнения: 177
Да. Първо АГ-то, което следи бременността те преглежда и измерва  някои показатели, след това те праща за вземане кръв.

# 42
  • Мнения: 2 673
Да. Първо АГ-то, което следи бременността те преглежда и измерва  някои показатели, след това те праща за вземане кръв.
Благодаря ти много! Heart

# 43
  • Мнения: 21
Извинявам се много, ако въпроса ми не е за тук .. но имам известно притеснение и ще се радвам, ако ми помогнете ..


Дали всичко е наред за тези Синдроми .. и тази прееклампсия .. питах доки, отговори кратко: "няма драма", но .. все едно ме мъчи

# 44
  • Мнения: 84
Привет, виждам, че си била на фетална и бхс в Щерев. Според мен са ти супер показателите за синдромите и няма за какво да се тревожиш, но за прееклапсия риска ти е леко завишен, коментирай го пак с твоя лекар. Аз също правих тази седмица, като приемах аспирин протект, докато не ми излезе резултата за прееклампсия и той е 1:3900 до 34 седмица. След резултата ми спряха аспирина.
Това, което знам е че при по-висок риск се приема аспирин протект.
Извинявам се много, ако въпроса ми не е за тук .. но имам известно притеснение и ще се радвам, ако ми помогнете ..


Дали всичко е наред за тези Синдроми .. и тази прееклампсия .. питах доки, отговори кратко: "няма драма", но .. все едно ме мъчи

Общи условия

Активация на акаунт