"Богатство" на кредит

  • 20 419
  • 665
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 427
Аз съм много за кредитите от банка, но недоумявам как може да има толкова шарани за бързите кредити. Мисля си че точно при тях има липса на финансова култура. А познавам хора, които от заемче 1000 лева набързо затъват. И после реват как "банкерите са кръвопийци" и как живеем в скапана държава.

Е, ти да не мислиш, че предпочитат да взимат бързи кредити, въпреки че банките се изтрепват да им дават други? Останала съм с впечатлението, че прибягват до бързи кредити хора, които по една или друга причина не отговарят на изискванията за отпускане на банкови кредити.

Именно. Чудя се какъв акъл трябва да имаш за да вземеш бърз кредит, при положение, че вече имаш необслужван кредит към банка или нямаш доходи. Обикновенно това са причините банките да не ти отпускат кредит.

# 376
  • Мнения: 19 316
Имам една позната, пристрастена към хазарта. Взима бързи кредити, защото е убедена, че ще удари някаква голяма сума и после ще си ги изплати.

# 377
  • Мнения: 66
Имам една позната, пристрастена към хазарта. Взима бързи кредити, защото е убедена, че ще удари някаква голяма сума и после ще си ги изплати.
Ужас,какви заблудени хора има Disappointed

# 378
  • Мнения: 54 957
Именно. Чудя се какъв акъл трябва да имаш за да вземеш бърз кредит, при положение, че вече имаш необслужван кредит към банка или нямаш доходи. Обикновенно това са причините банките да не ти отпускат кредит.

Никакъв.
Нали затова ги наричам малоумници и някои подскачат.
Те и банките са ги преценили и затова не им дават, само бързите са на разположение.


Именно, както казах и по-горе, начин на живот, мислене, възприятие.
Може би по-възрастните хора гледат по друг начин на тези немного познати "неща", мащехата ми и баща ми са типичен пример. Страшно скептични към всичко, което се нарича "заем", за "кредит" да не говорим Close

И от мен именно.
Ако живеех в Америка, щях да имам КК, просто там е нужна.
Но за БГ не и не е скептицизъм, а нещо излишно.
За себе си обясних защо. Ако има сериозен кешбек, ще си взема, но за момента не виждам полза.

Емма, каква е тая пералня, която не можеш да купиш от заплата, че ще переш на ръка докато събереш парите? Да не струва милиони? Наполовина на един айфон. Simple Smile
Но ако някой е толкова зле, че няма никакви спестявания, да, за пералня е оправдан кредита, даже има и някои модели с безлихвен или поне така се представят.

# 379
  • Мнения: 5 161
Аз съм много за кредитите от банка, но недоумявам как може да има толкова шарани за бързите кредити. Мисля си че точно при тях има липса на финансова култура. А познавам хора, които от заемче 1000 лева набързо затъват. И после реват как "банкерите са кръвопийци" и как живеем в скапана държава.

Е, ти да не мислиш, че предпочитат да взимат бързи кредити, въпреки че банките се изтрепват да им дават други? Останала съм с впечатлението, че прибягват до бързи кредити хора, които по една или друга причина не отговарят на изискванията за отпускане на банкови кредити.
Не знам какви са изискванията на банките,но на мен по няколко пъти в годината ми се обаждат по телефона да ми предлагат кредитни карти или кредити.Даже ми били изработили план за кредит от 40 000,който не съм искала.Моят доход е 240 лева пенсия по болест.Явно няма много желаещи за кредити и се чудят кого да хванат.

# 380
  • Мнения: 19 316
И на мен ми предлагат кредитни карти и кредити, ама пробвай да отидеш да вземеш предложения по телефона кредит и виж дали ще получиш одобрение, ако нямаш имоти - гаранция за кредита, поръчител или сметка в съответната банка с достатъчно наличност и редовно приходи по нея.

# 381
  • Down south
  • Мнения: 7 851
@ DeVa®

Цитат
И от мен именно.
Ако живеех в Америка, щях да имам КК, просто там е нужна.
Но за БГ не и не е скептицизъм, а нещо излишно.
За себе си обясних защо. Ако има сериозен кешбек, ще си взема, но за момента не виждам полза.
Да, разбрах те.

Споменавате "бърз кредит", каква е разликата между кредит  и бърз кредит?

# 382
  • Мнения: 10 941
@ DeVa®

Цитат
И от мен именно.
Ако живеех в Америка, щях да имам КК, просто там е нужна.
Но за БГ не и не е скептицизъм, а нещо излишно.
За себе си обясних защо. Ако има сериозен кешбек, ще си взема, но за момента не виждам полза.
Да, разбрах те.

Споменавате "бърз кредит", каква е разликата между кредит  и бърз кредит?
Кредит е от банка, дето искат инфо до 9то коляно, обезпечения, поръчители. Чакаш месец за одобрение.
Бърз кредит е от институции, тип софт лихвари, дето с лична карта ти дават веднага едни 2000 лв, после връщаш 20 000...

# 383
  • Мнения: 18 815

Емма, каква е тая пералня, която не можеш да купиш от заплата, че ще переш на ръка докато събереш парите? Да не струва милиони? Наполовина на един айфон. Simple Smile
Но ако някой е толкова зле, че няма никакви спестявания, да, за пералня е оправдан кредита, даже има и някои модели с безлихвен или поне така се представят.

Питай потребителките, които всеки ден се оплакват, че някой уред им е изгърмял, протекъл, аварирал и пр. и които пишат, че нямат пари наведнъж за нов. За теб може да са въшкари, както вече разбрахме, но животът е шарен и такива хора не са малко. Купуват си необходимите уреди, изплащат си ги, ползват ги, вместо да чакат одобрението на съседката.

# 384
  • Down south
  • Мнения: 7 851
@Ели-Мели,

Благодаря!
Не ми бяха ясни "тънките" граници.
Сега някои неща от писаното по темата, добиват по-друг аспект.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 20:52 от Daylily

# 385
  • Мнения: 2 749
Имам кредит, също и кредитна карта. Без кредити нямаше как да се оправя - две малки деца, стара селска къща с външна тоалетна и баня, стара кола, дето все се чупи. За някои неща не може да се отдели от заплата. Но имам сигурен доход и не са ми проблем вноските, не съм имала проблеми с банки. Имах и кофти период с бързи кредити - пак децата са си на линия, но и 1-2 неща на изплащане, безработен за момента партньор, нещо се развали. Пак съм изплувала. А кредитната карта си ми е за глезотии, обикновено е пълна, но си знам, че ако ми се прииска нещо, ще мога да си го позволя. Grinning Имам познати, които се изприщват само от думата кредит. За мен е нещо нормално.

# 386
  • Мнения: 10 941
@Ели-Мели,

Благодаря!
Не ми бяха ясни "тънките" граници.
Сега някои неща от писаното по темата, добива по-друг аспект.
Онзи ден даваха един младеж, жертва на любовта. Някаква "болна" от рак и болни бъбреци го карала да тегли няколко пъти по 1000 лв, за да и плаща "лечението" и 4-5 месеца по-късно той дължи вече 36 000 лв по тези бързи кредити.. Като се забатачиш става страшно.

# 387
  • Мнения: 2 749
Бързите кредити не са толкова страшни, ако си сигурен, че може да платиш на датата. Иначе става страшно - лихви и такси на ден. Аз веднъж така превеждам онлайн в петък /на датата/, но ми звъняха, че парите дошли в понеделник. Опитаха се да ми искат такса за 3 дена закъснение. Не успяха де, пратих им справка кога са преведени парите от моята банка и възражение, че важи датата на нареждането, а не на осчетоводяването при тях. Поспорихме малко с имейли и по телефона и ме зарязаха.  Това ми беше и последния бърз кредит, но още получавам постоянни оферти от тях за прИмоции. Grinning

# 388
  • Варна
  • Мнения: 36 843
Е, чак до девето коляно не искат инфо банките. И не се чака по месец. Аз поне досега съм получавала одобрение за ден, понякога и в рамките на същия ден.

# 389
  • Мнения: 54 957
Абе, Емма, спри с това одобрение.
Като ми се повреди уред, отивам и си купувам нов. Нито кредити ми трябват, нито ме интересува кой купува с кредит.
Не е толкова баснословна сума една пералня, че да не можеш и без кредит.
Все едно апартамент ще купуваш.
Това ме учуди.

Общи условия

Активация на акаунт