Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №4

  • 33 512
  • 749
  •   1
Отговори
# 180
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Както казах - обемът на материала е  същият. Различен е единствено начинът на представяне на материала.

Сега, разбирам, че Вашето дете за Вас е най-важното, и го приветствам. Но една елементарна доза критика на никого не е била излишна.

# 181
  • Мнения: X
Детето ми не е единственото любознателно дете в класа и понеже момчетата са по-малко и ги познавам добре, голяма част от тях се справят отлично в училище. Та не съм съгласна и с твърдението, че били разсеяни. Докато има кой да ги оправдава, естествено, че ще са.

Контурни карти имаше и едно време, не са новост за точене на пари.

# 182
  • Варна
  • Мнения: 3 062
Разбрахме, ние сме шепа вресливи майки, жалещи отрочетата си /които от своя страна проявяват явна липса на любознателност и зрялост, естествено, а не като Стефчо от 1 вход, който от малък шари по картите и иска да посещава школа по математика и БЕЛ от 1 клас/да не би да се напрегнат малко повече в училище, та да запомнят 2 дати.
Струва ми се доста нужно модератор да мине с голямата метла в темата, за да е полезна по същество Включително и за моите мнения.

# 183
  • София
  • Мнения: 62 595
За контурните карти - голямото губене на време, все едно с ПУК. Аз и пукчетата не ги карам да оцветяват. Може ли седмокксник да оцветява на стари години!

# 184
  • Мнения: X
Да, точно вресливи майки изглеждате отстрани.

За картите може и да си права, не знам, не съм историк и образователен експерт като масата в темата.

# 185
  • European Union
  • Мнения: 1 395
А на мен ми се струва, че има и известна доза натиск от амбициозни майки. От една страна са малцинствата, заради които се измислят десетки безумия, само и само да стоят на топло първите 16 години от живота си. От другата страна са родители, чиито деца, не могат да учат само азбуката и числата до 10, защото са свръх надарени. Освен това достатъчно вресливи, да се чува техния глас. И останалите деца се спасяват кой както може.
Ако в трети клас 90% от децата ще научат тези уроци, в шести клас процентът ще е наполовина. И ще продължи да пада.

# 186
  • Мнения: 29 451
Проблемът е, че почти всяко дете започва да го помързява след някоя друга годинка в училище. Почват да се пропускат уроци, които трудно се наваксват после, понякога и не се.....
Ако от 1 до 4 клас родителите имат някаква представа какво се случва с училището, след това е доста по-трудно. Затова смятам, че е важно да се изградят навици за учене. За съжаление това в голяма степен зависи повече от учителите, отколкото от родителите.... Така че стискаме палци, детето да се падне на свестни такива.

# 187
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Разбрахме, ние сме шепа вресливи майки, жалещи отрочетата си /които от своя страна проявяват явна липса на любознателност и зрялост, естествено, а не като Стефчо от 1 вход, който от малък шари по картите и иска да посещава школа по математика и БЕЛ от 1 клас/да не би да се напрегнат малко повече в училище, та да запомнят 2 дати.
Струва ми се доста нужно модератор да мине с голямата метла в темата, за да е полезна по същество Включително и за моите мнения.

Всъщност това го казахте Вие. Никой от нас не си позволи до този момент да Ви обижда така, както се обидихте сама.

Проблемът е, че почти всяко дете започва да го помързява след някоя друга годинка в училище. Почват да се пропускат уроци, които трудно се наваксват после, понякога и не се.....
Ако от 1 до 4 клас родителите имат някаква представа какво се случва с училището, след това е доста по-трудно. Затова смятам, че е важно да се изградят навици за учене. За съжаление това в голяма степен зависи повече от учителите, отколкото от родителите.... Така че стискаме палци, детето да се падне на свестни такива.

Абсолютно съм съгласна.

# 188
  • София
  • Мнения: 62 595
Помързяването е част от минаването през системата. При толкова насипан материал децата са принудени да измислят начини да постигнат максимален ефект с по-малък разход. Признавам си, на моите съм им подсказвала начини, защото животът извън училището е също толкова важен.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 3 062
Рися, явно не четете достатъчно внимателно, цитирам:
Стига с тия вопли, че заради подобни само стават недоразумения с промени, които целят да угодят на малко, но достатъчно вресливи родители.

За моят син горното не се отнася. Подценявате си децата и ги жалите безсмислено, сакън да не им стане нещо (какво не е ясно).

# 190
  • Мнения: X
Помързяването след определено време в училище също не е новост, имаше го и едно време при нас (аз съм типичен пример), въпреки перфектните учебници, има го и сега. Факторите за това са съвсем различни и нямат нищо общо със системата, учебния материал, учебниците и прочие.

Дете не съм си позволила да обидя, за разлика от вас!

# 191
  • София
  • Мнения: 62 595
Имат правопропорционална - колкото повече и неразбираем материал, толкова повече мързел по история.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 3 062
Дете не съм си позволила да обидя, за разлика от вас!
О, интересно, ако за мен се отнася, моля цититайте ме. Конкретно обидната дума дебело подчертайте.

# 193
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
В кой клас започват с т.нар. разказвателни? ...т.е. да се изисква от децата да разказват урока...?!?
Още в трети клас, по мое мнение. Моето дете като беше третокласник все с тестов го изпитваха. А аз все исках да ми разказва уроците. С някои тестов могат да "играят на тото" и не ги считам за достоверна информация. Ние учехме с разказване и разсъждаване. Например: Защо славяните са живяли точно тук?(Какво им дава тази територия?) Защо точно там се отглежда жито? (Това няма как да стане на планинки връх, нали?) И така - с разсъждение и разказване.

# 194
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Рися, моля ви се, какви 5 месеца! Ето ви само 2 последователни теми. Извинявам се за обърнатите снимки! На третата е страница от Контурните карти, моля обърнете внимание и на заданията отдолу с текст. На тях не може да се отговори с ей тъй, каквото си чул в час.



Под заглавието на урок 34 пише, че е упражнителен. Това означава преговор. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт