Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №4

  • 33 560
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Чудя се на този Китай, при Кубрат и Стара Велика България. Като обобщаваща информация за изучения материал - не е толкоз зле. Интересувам се на лаишко ниво от история, и чета последните теории за произхода на прабългарите.
   И аз не обичах училището хич, нищо че съм завършила с отличен и по принцип нищо не ми е било зор, освен Литературата - чета много от 6 годишна, но така и не разбрах какво точно искат от мен в тези часове, изключвайки 5 и 9 клас, с чудесни учители.

# 151
  • Мнения: 29 762
Аз пък мисля, че не е проблем толкова самият материал, а това, че нямат достатъчно време за упражнения и затвърдяване.

# 152
  • Мнения: 1 229
По новата програма в трети клас за един срок трябва да вземат българската история от траките, през Средновековието до българите в Османската имерия, а в четвърти клас - следосвобожденска България, Балкански войни, двете Световни войни и съвременна история. Ами, не проумявам защо трябва да се препуска така през материала, нито мисля, че на 10-11 са достатъчно зрели, за да разберат следосвобожденската ни история.

# 153
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
полагат основите.
след това 6 клас пак ги учат, но вече по-задълбочено и с препратки към европейската история.

# 154
  • Мнения: 19 334
полагат основите.
след това 6 клас пак ги учат, но вече по-задълбочено и с препратки към европейската история.

Добре че го написа, че ме заболя клавиатурата да го повтарям.

Учебниците не са интересни и има много факти, но дори когато имаше НВО след 4ти клас по ЧО, то се изкарваше почти само с обща култура и слушане в час. Тоест дори самите МОН бяха преценили, че няма да включват всички тези факти и подробности, с които се запознават децата през двете години.

# 155
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Алиса, кое не е вярно? Че става въпрос за материала, който се поема за пет месеца? Това НЕ Е тема за един урок. Това е предмет на учене за няколко урока. Ако някой седне и ги научи урок по урок, а не наведнъж да се юрне, ще ги научи и още как.

Въпрос на желание. И на родителя също.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 3 065
Рися, моля ви се, какви 5 месеца! Ето ви само 2 последователни теми. Извинявам се за обърнатите снимки! На третата е страница от Контурните карти, моля обърнете внимание и на заданията отдолу с текст. На тях не може да се отговори с ей тъй, каквото си чул в час.


Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:12 от ivka_smile

# 157
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Рися, моля ви се, какви 5 месеца! Ето ви само 2 последователни теми. Извинявам се за обърнатите снимки! На третата е страница от Контурните карти, моля обърнете внимание и на заданията отдолу с текст. На тях не може да се отговори с ей тъй, каквото си чул в час.

Скрит текст:
За кои въпроси иде реч. За тези под контурната карта ли. Те са обозначени с легендата ,дадена на картата. Само трябва да се оцвети, съответните маркирани или оградени области. На легендата е обозначено ,коя маркировка за кой цар е. Школите също са обозначени, само трябва да зане имената на 3те града и да ги постави правилно.
Задачата е по-скоро упражнение за работа с карта и легендата към нея

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:29 от A m b e r

# 158
  • Варна
  • Мнения: 3 065
Може би трябва да се направи дискусионна тема, не е правилно да разводняваме тази.

# 159
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ама това са елементарни неща! Наистина не виждам какво Ви притеснява?

# 160
  • Варна
  • Мнения: 3 065
Сигурно това, че трябва да се научат в един урок?? Или, че имаме 6 часа с такива "елементарни" знания? С по 3 помагала на предмет?

# 161
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Смесвате различни неща - обем на обучение и начин на обучение. Изяснете се, моля.

Не, не става въпрос за един урок.

# 162
  • Мнения: X
И аз не виждам какво му е сложното на учебника, а картатата е повече от елементарна - вероятно децата ще я попълват в час заедно и ще си затвърдят знанията. И за домашно става, не вярвам да ги изпитват на нея самостоятелно.

# 163
  • Мнения: 9 895
Well, моят има 5 на този тест. Ама не считам за редно да учат толкова много. Знам си го колко ми е разсеяничък, но то на тази възраст май повечето МОМЧЕТА са така. И аз чета от ДГ, и аз имам 6 по всичко. Ама при момчетата не е точно така. А как се забравя всичко това за нула време...
Много е, както и да го погледнеш.
Като обем е много, към учителката нямам забележки.
Съгласна съм, ще нямат достатъчно време за упражнения.
Могат да се направят ролеви, театрално-исторически игри. Тогава всичко ще запомнят. Сега просто някак изтикват времето и материала.

Забравих да кажа - че ни препоръчаха да им купим допълнителна литература да доучат по темата. А по английски да ги запишем на частни уроци.

# 164
  • Мнения: X
За моят син горното не се отнася. Справя се чудесно с учебния материал и определено въпросния учебник и карта не биха за затруднили, а е по-малък. Подценявате си децата и ги жалите безсмислено, сакън да не им стане нещо (какво не е ясно).

Общи условия

Активация на акаунт