Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №4

  • 33 453
  • 749
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 62 595
чух министъра да го казва, по Нова дадоха откъс от изявлението. Каза нещо от сорта, че много училища можели да се справят, имали и електронни дневници, които позволявали и учене.
https://news.bnt.bg/news/mon-startira-elektronno-obuchenie-v-pon … BU5t-pxlEjxGcsjSg

# 451
  • Мнения: 7 159
Кажете ми къде четете това за електронното обучение какво се случва с него?
Нас ни уведомяват с имейли.
От понеделник започват дистанционно обучение. Имаме вече седмично разписание, продължителност на занятието за всеки предмет и почивки.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 13:34 от Фран

# 452
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Министърът е разпоредил на началниците на РУО, те разпореждат на директорите, директорите създават организация с учителите за осъществяване на дистанционно обучение. Как точно ще става решава всяко училище и дори всеки учител. Ние днес трябваше да прати предложения как всеки учител смята да си организира работата. Пратихме и най-вероятно в понеделник ще стартираме. Моят клас имат готовност, само нямам връзка с другите класове, но ще очаквам класните им да ги уведомят и организират. Ако искат да им зачетат годината, трябва да намерят начин да се подложат на дистанционно обучение.

# 453
  • Мнения: 9 872
Благодаря ви, изгледах брифинга. За уча.се нищо не казват, а 2 пъти го гледах.

Ще се ползва Майкрософт тиймс, което за мен е компромисно решение, но...създали са 800 000 потребителски имена и пароли за учители и ученици, и ще ги разпращат.

Говори също за учебниците от издателствата, и че по БНТ ще излъчват уебинарите и видео уроците, които ще се подготвят сега през уикенда. ( Целта е да се преодолее проблема с липсата на компютри и интернет у някои ученици)

Трябва да се докажат 5 часа онлайн работа с ученици, за да се признае за 1 пълен работен ден.

Това е в резюме.

# 454
  • Мнения: 11 566
И в нашето училище започва дистанционно обучение от 16.03.
Трети клас. По четири часа дневно.
Който няма възможност ще се свързва с класната за насоки.

# 455
  • Мнения: 8 230
" Учениците трябва да са в системата Мудъл, по времето когато имат учебни часове. Спазва се разписанието на часовете им. Те трябва да са в Мудъл през своя си акаунт. Всеки преподавател ще има курс за своя предмет , където ще качва учебни материали за часа в съответният ден. Учениците може да получават за изпълнение тестове в рамките на часа и задания (срока на които за изпълнение може да за деня или за няколко дена). Ще се засича присъствието на всеки ученик, кога е на линия в платформата Мудъл, това е налично като функция и може да го вижда всеки учител. Идеята е това обучение да се осъществява и да се вземат уроците по план. Ако има ученици, които не са на линия и не изпълняват задачите (тестове, задания), Те ще получат допълнителни задачи, когато се върнат в училище, както и може да им се удължи срока за приключване на учебната година през юли месец"

Това е част от писмото от класния ръководител на петокласника в Школо. Още подобни имам от другите учители, официалното от директора. В понеделник, в 8ч и двамата трябва да са на линия и да учат. Доста бързо се организираха в нашето училище. Първото писмо получих около 15ч. Предстои да видим доколко ще е ефективно обучението. Така или иначе от години ползват Moodle при тестове и домашни работи, та си е проиграно в някаква степен. Просто сега ще е всекидневно.

# 456
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Училищата сами избират коя платформа да използват.

# 457
  • Мнения: 9 872
Мудъл е най-добрата за мен.
Но МОН са се насочили поне за начало към тийм. Което ... Пак е някакво начало

# 458
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
sweet_maniche,спирта трябва да е 70%
90% имам наличен Simple Smile
Сдобих се и с някое друго шишенце антибактериален гел, но пък учениците ще са си вкъщи до края на месеца Simple Smile

# 459
  • София
  • Мнения: 3 022
sweet_maniche,спирта трябва да е 70%
90% имам наличен Simple Smile
Сдобих се и с някое друго шишенце антибактериален гел, но пък учениците ще са си вкъщи до края на месеца Simple Smile
Потърси пропорциите за разреждане.90% спирт не е ефикасен срещу вируси(и др. микроорганизми).

# 460
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992

Ще се ползва Майкрософт тиймс, което за мен е компромисно решение, но...създали са 800 000 потребителски имена и пароли за учители и ученици, и ще ги разпращат.

Ползвам тази платформа на Майкрософт. Не работи на по-стари устройства и е бавна. Тъй че... ще видим. Simple Smile

# 461
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Нашите ученици ще се обучават през школо. Знаете ли какъв е принципа? В реално време ли се работи?

# 462
  • Мнения: 9 872

Ще се ползва Майкрософт тиймс, което за мен е компромисно решение, но...създали са 800 000 потребителски имена и пароли за учители и ученици, и ще ги разпращат.

Ползвам тази платформа на Майкрософт. Не работи на по-стари устройства и е бавна. Тъй че... ще видим. Simple Smile
Тя и с новите компютри не работи добре, бавно се опреснява и за мен, лично, е трудна за ориентиране.

За школо - качват се материали, не е в реално време с конферентна връзка.(в момента поне)

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
На нас ни казаха, да осигурим достъп на детето до Google classroom. Приех поканата за присъединяване към класа, качили са и разписание на чадовете... ще видим утре как ще протече

# 464
  • Мнения: 9 872
Кой се притесняваше, че работи в занималня? При нас за госпожата по занималня графикът е:
Ще качи някакъв файл "занимания по интереси" и ще е на разположение във фейсбук, за въпроси. Май 2 часа бяха.

И все пак, ако не съм до детето ми, което няма профил във фейса, как биха се спазили посочените часове за "запознаване с указанията" които са сутринта. И после до 18 часа да е предал домашните.

Не че нещо, обаче конферентна връзка ме искат да ползват госпожите, било им трудно. Аз трябва и да работя, и да пишем домашни. А тя има ангажимента да стои 2 часа във фейсбук.

Общи условия

Активация на акаунт