Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №4

  • 33 582
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 218
Не разбирам как кабинетната система ще опази учителите. Нали контактуват с няколко класа на ден? 4 класа по да речем, 25 човека са си 100 контактни, ежедневно.
Струва ми се странно да ме чакат да ходя да взема от училище дете на 12 г, което живее на 3 мин път пеша, по малки вътреквартални улици. Ако е много зле и не може да ходи, то няма какво да ме чакат, ами да викат линейка.

# 676
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 246
много странности има, но....
аз се притеснявам от разнообразието от бацили и болести, което би могло да настъпи в кабинките...
ако детето не е добре родителите не биха го пуснали на училище, ако знаят, че има алергия към нещо, как ще доказват, че сегашното му състояне е точно от алергията, а не от ковируса...
и т.н. Sad

# 677
  • Мнения: 1 738
много странности има, но....
аз се притеснявам от разнообразието от бацили и болести, което би могло да настъпи в кабинките...
ако детето не е добре родителите не биха го пуснали на училище, ако знаят, че има алергия към нещо, как ще доказват, че сегашното му състояне е точно от алергията, а не от ковируса...
и т.н. Sad

Ето това ми е другия страх, освен короната. Моето е с алергия от акарите в прахта. Обикновено октомври (когато вече не се проветрява толкова) започва да подкашля и да киха. Може да откара така с месеци. Надеждата ми е, че сега ще проветряват по-често и че ще го израсте и че ще стане чудо и...

# 678
  • Мнения: 1 601
И аз съм на същия хал с алергичните прояви на сина ми от една страна, от друга хроничен синуит и чести ларангити... Сама за себе си от сега се чудя и мая как ще се слува, как ще разбирам какво, е когато тръгнат симптоми. От друга страна се чудя за реакциите в училище. Ако ми го изолират за всяко подкашляне с тая алергия не го виждам как ще усвоява материала за 7 клас. Нямаме за сега дата за родителска, никаква информация, нищо...

# 679
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 246
това хоро сме го играли в детската градинка. Sad що скандали, що приказки съм чула...
най-фрапиращо беше искането да занеса бележка от ЛЛ, че хремата му е от алергия.
генерална, за цялата година. Sad Sad
кой лекар би издал такава бележка?!

# 680
  • Мнения: 941

Ето това ми е другия страх, освен короната. Моето е с алергия от акарите в прахта. Обикновено октомври (когато вече не се проветрява толкова) започва да подкашля и да киха. Може да откара така с месеци. Надеждата ми е, че сега ще проветряват по-често и че ще го израсте и че ще стане чудо и...
И моето така, кихането спира на морето или високо в планината, върнем ли се  в града запушен нос и кихане през определен интервал на серии. Пие противоалергични и ефектът е изключително минимален, а на всичкото отгоре има и страшно суха кожа на лицето, по ръцете, краката, която малко като захладнее и става на рани, а тази година въобще не заздравя на лицето от ежедневното триене на маските в нея, повляява се само от кортикостероидни кремове ама мога ли непрекъснато да я държа на кортикостероиди? Ще се надяваме на чудо.

# 681
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Както каза лекарката, когато преди години за пореден път заведох детето при нея с възпалена трета сливица, - "за софийско дете е здраво".  Периодично хремясва, периодично започва да кашля - в зависимост от мъглите в София. Последните три години не го спирах от училище, ходеше си - щом мъглата се вдигне, до ден се оправяше.

Но сега... Ще се наложи да отсъства явно малко повече, отколкото предишни години, но какво да правя, истериите около ковида продължават...

# 682
  • Мнения: 1 601
Ако има нещо хубаво то, е че класната му вече две години знае за проблемите му. Не знам това до колко помага след като може би симптомите не могат да се различат в началото, но поне знае, че той наистина е с такива симптоми без да има задължително инфекциозно заболяване.
Ако беше някое от другите започващи при нов класен щеше да е още по-кофти....
Ужасно се тревожа и за препаратите за дезинфекция. Вкъщи от години не ползвам нищо с хлор или силна миризма. Парочистачката ми е основното за чистене. Сега ако има такива препарати не знам как ще реагира белия му дроб, защото е много чувствителен. 😣

# 683
  • Мнения: 11 573
Нашето уч- ще е на две смени- 1- и до 7- и клас.
Всеки клас ще влиза по различно време- с разлика 5- 10 минути / още се уточнява/.
На всеки вход / два са/ ще има по една термокамера. Което дете " изпищи" се води да чака родител в " изолатора", който е наречен " зелената стая"- стая, боядисана в зелено, където ще има моливи и др. да не скучае детето докато чака / не че в раницата няма моливи/.
Ще се дезинфекцира по два пъти на смяна.
Маски ще се носят в коридора, тоалетна, двор. В час и в стола- не. В тоалетна може да влизат макс до 5 човека. Мислят как да слагат дежурен учител или лелка до всяка тоалетна.
Лавката, която е до стола обмислят да не работи, а децата от тях да си носят кой каквото иска.
Родител в сградата няма право да влиза. Купони ще се продават два пъти седмично сутрин за по час на входа.
Това на първо четене казаха.

# 684
  • Мнения: 275
При нас учениците няма да се местят в различни кабинети, определили са за всеки клас по една стая, учителите ще се местят.Обаче...седмокласниците, някои от които вече са над 170см. високи, ще седят на чиновете за първолаци.На родителската среща само за 30мин. ми изтръпнаха краката от неудобната поза, човек с тази височина трябва да е или приклекнал и същевременно изгърбен, или да си опъне краката на пътеката между чиновете, също би могъл (понеже са чинове с две седалчици) да нарита другарчето си по чин, а също е свободен да се изпъне напред, при което стъпалата му застават под седалището на седящия пред него и при леко помръдване ще ритне седалката на предния чин.Някои от родителите обърнахме внимание на това, но класния е винаги раболепен пред ръководството и не смее нищо да поиска, пък и той е по физическо, така че надали някога е учил наистина, просто е ходил на училище и както винаги няма да направи нищо.В това училище децата са от 1 до 7 клас и е нормално голяма част от чиновете и масите да са за малки деца, но има и 2-3 стаи с маси и столове с нормални размери.Учителите от съответните кабинети са класни на 5 или 6 клас и те ще си ползват стаите за своите класове, но ще е изключително неподходящо най-големите да се завират в тези мънички чинове и сгърчени и изгърбени да се мъчат да учат така по 5-6 часа на ден.За толкота време само да седиш така без да учиш, помниш, пишеш, внимаваш е някаква форма на наказание.Не знам къде и с кого трябва да говоря.Притеснява ме, че сме малцинство тези, които го виждаме това като проблем, а и хората се страхуват да си кажат мнението заради успеха на децата им, който тази година е наистина важен.Напр. точно по БЕЛ ни преподава зам. директорът, а той мрази ако някой има различно от неговото мнение.

# 685
  • София
  • Мнения: 3 051
Имам нужда от помощ.
Преди време Дидева беше писала за носете на тежки раници,че училищата трябва да съдействат по всякакви начини.Трябва ми да се обоснова пред класната защо искам детето ми да е с таблет, а не с учебници.Според нея някои деца, чиито родители  не могат да  купят таблет,няма да се чустват добре.

# 686
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Зависи от възрастта на детето. Понякога по-функционален вариант би бил хартиените учебници да стоят в училище, а електронните да се ползват вкъщи, на таблета. При децата техниката лесно може да почине скоропостижно в училище (и не само), вследствие на неумишлено механично въздействие. 😉

# 687
  • София
  • Мнения: 3 051
Не е малко детето, 9 клас е.
Дъщерята миналата година изкара с таблет,голямо удобство.

# 688
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
А, 9ти клас си е баш таман!

# 689
  • Мнения: 9 920
Звучи идеално, но не вярвам да го приемат масово.

Общи условия

Активация на акаунт