Православието като начин на живот - 8

  • 41 969
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 304
За любовта която всичко извинява се има пред вид да обичаш ближните си, да им прощаваш греховете спрямо теб. Да искаш те да се спасят, но в Истината не в лъжата. Не можеш да извиниш едно вярване хулещо Бог и водещо хората, които го следват в ада. Не трябва да мразиш мюсюлманите, но да не приемаш тяхната религия, защото това е бесовщина. И това не е според нашето си разбиране а според това което ни е казал Бог. Бог е Пътя, Истината и Живота. Друг път за спасение няма тук на земята. Затова е добре да не се рекламират, дори минимално, другите религии. Това е голяма отговорност! Може да вкараш някой в заблудата, че всичко е под общ знаменател а въобще не е така. За жалост повечето хора точно така мислят.
Силно се съмнявам, че в мюсюлманска страна дават по телевизията предаване "същност на християнството".

# 361
  • Мнения: 9 152
А имаме ли предаване " същност на мюсюлманството"?

За търсенето на Истината съм напълно съгласна. Тук неизбежно идват  сблъсъците с ближния, който също я търси като теб, да обаче се оказва, че той хули Бог, а ти не.....
и ...любовта, за която толкова много си говорим ...и се стремим към нея....си отидЕ.

# 362
  • София
  • Мнения: 7 909
Основно се разглеждаха интересни моменти от православна вяра, но накрая в рубриката „Под едно небе“ ще представя и другите религии у нас (вчера беше за исляма).
Само това изречение ме отказа да го гледам. Не желая да ме запознават с други религии. Нали знаете, че отровата се дава в малки дози, за да не може да я усетите и изплюете! Така и това предаване: малко по малко ще ни натрапи, че всички религии са път към Бога. А човек, който вярва във всичко не вярва във нищо ☝️
Само когато познавате другите религии ще знаете как да живеете в мир и да се предпазвате от отровата. Между другото емотикона, който сте поставила накрая е знак на исляма.

# 363
  • Мнения: 1 698
Не ми допадна в предаването на двамата братя това, че говорят против сурогатното майчинство. Ин витро, ин витро с донорски материал и сурогатното майчинство са направили много безплодни хора щастливи родители.

# 364
  • Мнения: 5 686
Не ми допадна в предаването на двамата братя това, че говорят против сурогатното майчинство. Ин витро, ин витро с донорски материал и сурогатното майчинство са направили много безплодни хора щастливи родители.
Дa!

# 365
  • Мнения: 304
Не ми допадна в предаването на двамата братя това, че говорят против сурогатното майчинство. Ин витро, ин витро с донорски материал и сурогатното майчинство са направили много безплодни хора щастливи родители.
Дa!

Свещениците говорят от православна и духовна гледна точка за ин витро и сурогатното майчинство. Всеки както иска го приема. За безплодието не е нужно да се убиват други деца само и само да се забременее. Има и други начини ако човек е вярващ и вярва, че Бог може да му даде дете. Няма как православието да се съгласи с ин витро и сурогатното майчинство.

# 366
  • Мнения: 1 698
И как точно се убиват деца при сурогатното майчинство? Ембрионът, създаден от яйцеклетката на биологичната майка и от спермата на бащата се имплантира в матката на сурогатната майка и тя износва плода. И какви са другите начини да има дете една жена с отстранена матка, например?

# 367
  • Мнения: 304
И как точно се убиват деца при сурогатното майчинство? Ембрионът, създаден от яйцеклетката на биологичната майка и от спермата на бащата се имплантира в матката на сурогатната майка и тя износва плода. И какви са другите начини да има дете една жена с отстранена матка, например?

https://budiveren.com/index.php?option=com_content&view=arti … =39&Itemid=75

Тук се отговаря на тези въпроси. И все пак темата в която пишем е за православието. В православието нещата седят така както са описани в статията и пред Бог съответно така седят.
Вече всеки си избира дали ще го приеме или не.

# 368
  • София
  • Мнения: 5 247
Миа Рулана. И аз не мога да гледам другите теми в предаването и затова превъртам. Гледам го в удобно за мен време и мога да си го контролирам.
Сурогатното майчинство ме ужасява. Премахването на ембриони при инвитро също.

# 369
  • Мнения: 1 698
Имам две прекрасни деца, заченати от донорска яйцеклетка чрез инвитро. Единственият оцелял ембрион до деня на трансфера се раздели на две и така родих близнаци. Всичко, свързано с това зачеване, износване, раждане, оцеляване на децата (родиха се много рано) и днешното им състояние, въпреки екстремното недоносването е низ от чудеса, за което мога да кажа само: " Слава на Бога!"

# 370
  • Мнения: 1 575
Много е сложна темата инвитро и сурогатното майчинство, разбирам мнението на църквата, но не съдя никого. Има се предвид предполагам, че използваш определени ембриони, а другите са излишни. Но като се стараем да постъпваме правилно, не трябва ли да не се предпазваме според Библията? Вероятно повечето са грешници по тоз въпрос. Та да не хвърляме камъни предлагам.

# 371
  • София
  • Мнения: 5 247
Мила Натака. Твоята история е вълнуваща и лична. Всеки си има история. Ние не можем нито да съдим, нито за знаем какъв е Божият промисъл. Твоят изповедник и отец могат да се произнесат.
Бях силно впечатлена как свети Серафим Софийски за да поеме към Бг е хвърлял ези тура. Нещо на пръв поглед суеверно и трудно за разбиране. Но е  молел Бог така да знае Неговата воля. Идва в Бг.
Елисавета, Домът на вярата е чудесен проект. Имахме план това лято да посетим някои от представените обители.

# 372
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
ElisavetaVeta, няма как да не забележа, че не си запозната както с Православието, така и със Свещеното Писание. Нека тези ми думи не те обезсърчават. В следващите редове, цитирайки и оборвайки твои твърдения, ще се опитам да ти дам някои насоки относно православната ти вяра:

Нека започнем с Одата/Химнът на Любовта. Без да иска Катерица те разкри, че или не познаваш едни от най-цитираните пасажи от Библията, или нарочно се преструваш на разсеяна. Аз приемам, че ти нямаш задни мисли и не би отклонила съзнателно дискусията от думите "Любовта на всичко вярва"...  и да коментираш други слова на апостол Павел. И понеже сме тук, за да сме си полезни един на друг – те информирам, че Св. ап. Павел е твърдял, че Любовта на всичко вярва...

Още с първите ти публикации в темата някак усетих една очарователна несигурност и разкошна наивност в теб:
Няма никаква пандемия.
...................
......................
 Аз ако пиша, че няма вирус е точно, за да не се притесняват толкова хората. Това нещо лошо ли е?

Деветата Божия заповед ни призовава да не лъжем. Освен нея - има и още заповеди в Стария Завет. А Иисус Христос ни дава една единствената заповед – да обичаме Бога (и ближния) поне както обичаме себе си. Но и не отменя 10-те Божи заповеди.
Той допълва например заповедта да не прелюбодействаме, като дори мисълта за прелюбодействие вече се приема за грях от християните...

Нека продължим нататък...
Има и една прекрасна, комплицирана ревностност, която личи от мненията ти. Ех, дали няма да е още по-прекрасно да я трансформираш в една проста обич...
..................
Другите там ереси като католицизъм, протестанство и т.н. се заблуждават още от създаването си. Затова и са вън от Църквата и Бог не е с тях.
..................
Мила, според православието нито католиците, нито протестантите са "еретици".
Техните църкви също са съставени от хора... и неизбежно също не изповядват и практикуват  християнството в най-чистия му и истинен вид. В някои отношения се отличават от БПЦ,  разбира се - навярно няма протестантски или католически еквивалент на Светия Синод, който да е съставен от над 70% агенти и сътрудници (от които само един да си е признал преди да бъде разгласено) на тамошните тайни служби...

.................
Не можеш да извиниш едно вярване хулещо Бог и водещо хората, които го следват в ада. Не трябва да мразиш мюсюлманите, но да не приемаш тяхната религия, защото това е бесовщина. И това не е според нашето си разбиране а според това което ни е казал Бог.
.................
ElisavetaVeta, християните избягват подобни заключения. Не просто са обидни, но и осъждащи.
Христос е казал, че с каквато мярка мериш, с такава ще ти се отмери. Тоест - когато си позволиш да говориш от името на Бог, както е в твоя случай, и обвиниш някой в "бесовщина", която води към ада... и този някой ненадейно се окаже повече християнин от теб в очите на Бог, макар и друговерец... то къде ли ще се озовеш по собствените си мерки?

И мюсюлманството почита Иисус Христос, макар и не като Бог. Определено не Го хули.

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 01:40 от idiotsamamaetayna

# 373
  • Мнения: 2 889
Между другото емотикона, който сте поставила накрая е знак на исляма.
Вдигнатият показалец е знак за внимание, размахването му- за порицание, но вие го възприемайте както искате 👍


И какви са другите начини да има дете една жена с отстранена матка, например?
Осиновяване.


И мюсюлманството почита Иисус Христос, макар и не като Бог. Определено не Го хули.
Това не е така и хора, които живеят в близост до някоя махала го знаят най- добре.

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 05:29 от Mia Rulana

# 374
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 006
Основно се разглеждаха интересни моменти от православна вяра, но накрая в рубриката „Под едно небе“ ще представя и другите религии у нас (вчера беше за исляма).
Само това изречение ме отказа да го гледам. Не желая да ме запознават с други религии. Нали знаете, че отровата се дава в малки дози, за да не може да я усетите и изплюете! Така и това предаване: малко по малко ще ни натрапи, че всички религии са път към Бога. А човек, който вярва във всичко не вярва във нищо ☝️
Само когато познавате другите религии ще знаете как да живеете в мир и да се предпазвате от отровата. Между другото емотикона, който сте поставила накрая е знак на исляма.
Това пък защо? Не виждам никакъв смисъл в това. Сигурно светиите и светите отци са опознавали всички други религии преди да заживеят в мир със себе си.

Скрит текст:
ElisavetaVeta, няма как да не забележа, че не си запозната както с Православието, така и със Свещеното Писание. Нека тези ми думи не те обезсърчават. В следващите редове, цитирайки и оборвайки твои твърдения, ще се опитам да ти дам някои насоки относно православната ти вяра:

Нека започнем с Одата/Химнът на Любовта. Без да иска Катерица те разкри, че или не познаваш едни от най-цитираните пасажи от Библията, или нарочно се преструваш на разсеяна. Аз приемам, че ти нямаш задни мисли и не би отклонила съзнателно дискусията от думите "Любовта на всичко вярва"...  и да коментираш други слова на апостол Павел. И понеже сме тук, за да сме си полезни един на друг – те информирам, че Св. ап. Павел е твърдял, че Любовта на всичко вярва...

Още с първите ти публикации в темата някак усетих една очарователна несигурност и разкошна наивност в теб:
Няма никаква пандемия.
...................
......................
 Аз ако пиша, че няма вирус е точно, за да не се притесняват толкова хората. Това нещо лошо ли е?

Деветата Божия заповед ни призовава да не лъжем. Освен нея - има и още заповеди в Стария Завет. А Иисус Христос ни дава една единствената заповед – да обичаме Бога (и ближния) поне както обичаме себе си. Но и не отменя 10-те Божи заповеди.
Той допълва например заповедта да не прелюбодействаме, като дори мисълта за прелюбодействие вече се приема за грях от християните...

Нека продължим нататък...
Има и една прекрасна, комплицирана ревностност, която личи от мненията ти. Ех, дали няма да е още по-прекрасно да я трансформираш в една проста обич...
..................
Другите там ереси като католицизъм, протестанство и т.н. се заблуждават още от създаването си. Затова и са вън от Църквата и Бог не е с тях.
..................
Мила, според православието нито католиците, нито протестантите са "еретици".
Техните църкви също са съставени от хора... и неизбежно също не изповядват и практикуват  християнството в най-чистия му и истинен вид. В някои отношения се отличават от БПЦ,  разбира се - навярно няма протестантски или католически еквивалент на Светия Синод, който да е съставен от над 70% агенти и сътрудници (от които само един да си е признал преди да бъде разгласено) на тамошните тайни служби...

.................
Не можеш да извиниш едно вярване хулещо Бог и водещо хората, които го следват в ада. Не трябва да мразиш мюсюлманите, но да не приемаш тяхната религия, защото това е бесовщина. И това не е според нашето си разбиране а според това което ни е казал Бог.
.................
ElisavetaVeta, християните избягват подобни заключения. Не просто са обидни, но и осъждащи.
Христос е казал, че с каквато мярка мериш, с такава ще ти се отмери. Тоест - когато си позволиш да говориш от името на Бог, както е в твоя случай, и обвиниш някой в "бесовщина", която води към ада... и този някой ненадейно се окаже повече християнин от теб в очите на Бог, макар и друговерец... то къде ли ще се озовеш по собствените си мерки?

И мюсюлманството почита Иисус Христос, макар и не като Бог. Определено не Го хули.
Явно сега друг е на мушката, но лошо няма.Simple Smile  Пространното изложение този път е по - слабо и простете, но доста изсмукано от пръстите и ...несигурно. Надявам това да не ви обезсърчи Simple Smile Направиха ми впечатление размислите ви относно "Любовта на всичко вярва"....Ами любовта е доверчива, това се има предвид, а не, че трябва да вярва на всяка нелепост, която чува и прочете и още по - малко да се съобрази с нея, само защото трябва да обича.
Преди време бях задала въпроса, вие какво изповядвате, като какъв се определяте? Предполагам, че не сте видял поста ми, та.... задавам го отново. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт