Истанбул [тема 51]

  • 39 523
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Може ли да ми препоръчате ТА за Истанбул (от София ще пътуваме) и кога ще е тази година церемонията за лалетата пред света ,,София"?

Супер промо цена за 13.02. , 02 04 , 09 04 , i t.n.  за екскурзия до Истанбул за Фестивала на лалето с Рикотур! 2 нощувки със закуски в хотел 3*, транспорт и водач за 90 лв.
https://www.deals.bg/Festival-na-laleto-v-Istanbul-prez-proletta … 5fk?atc=314-4-641

пак шашкаща цена , и пак се питам как е възможно

# 121
  • У дома !
  • Мнения: 700
Здравейте!
Искаме да отидем от Истанбул до Измир със самолет през месец юни.
Да ли може направо в същия ден да си купим от летището билети или е по-добре да си направим резервация онлайн?
Казаха ми,че вътрешните им полети са евтини и на всеки час и за това се чудя да ли на място да действаме🤔

# 122
  • Мнения: 539
Здравейте!
Искаме да отидем от Истанбул до Измир със самолет през месец юни.
Да ли може направо в същия ден да си купим от ле.  тището билети или е по-добре да си направим резервация онлайн?
Казаха ми,че вътрешните им полети са евтини и на всеки час и за това се чудя да ли на място да действаме🤔
           Купете си билетите онлайн още сега за съответните дати/ отиване и връщане /.

# 123
  • Мнения: 1 652
Здравейте!
Искаме да отидем от Истанбул до Измир със самолет през месец юни.
Да ли може направо в същия ден да си купим от летището билети или е по-добре да си направим резервация онлайн?
Казаха ми,че вътрешните им полети са евтини и на всеки час и за това се чудя да ли на място да действаме🤔
Евтини и изобщо налични са сега за юни (говоря за удобни часове, не нощни). Ноември летяхме с търкиш за 35 лв на посока. За Великден съм купила ноември за 45 с Пегасъс и по-евтини нямаше (но аз държа на определени часове). Юни си е натоварен месец вече за курортите, особено ако летите през уикенда.

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 1 382
Здравейте. Извинявам се, че продължавам да досаждам, но търся преки пътища... 

Правилно се ориентирате, Ками, но аз лично от Лалели джамията до Карие бих комбинирала Т1 и Т4 (или метро от Аксарай и после пак Т4), струва ми се много по-лесно и удобно.  За връщане също, освен ако не искате след Карие да слезете пеша към Балат, Златния рог и българската църква - това е много приятна разходка.

Допълвам: видях, че хотелът ви е близо до станция Йеникапъ - метрото може да вземете и оттам - линия М1. За Т4 слезте на ст. Улубатлъ

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 13:18 от Melite

# 125
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Здравейте.
Извинявам се, че продължавам да досаждам, но търся преки пътища до местата, които ще посетим.
Мисля, че намерих, но вие ще кажете дали правилно съм се ориентирала.

Хотела ни "Марина сити"( надявам се да сме в него) се намира на спирка Аксарай за Т1 и Бул.' Ататюрк". От дясната страна на спирката е джамията на Лалели. Но тръгвайки нагоре по Ататюрк има спирка на автобуси 28 Т, 32 Т, 33, 33 В. Спирката се казва"Pertevniyal Valide Sultan". Пътуваме до следващата спирка, която е "Ist. Buyuksehir Beled" - тя се намира на кръстовище. Тръгваме нагоре по "Macar Kardesler Cd.", където минават автобуси 28, 31 Е, 32,, 36 А, 36 КЕ. Качваме се от спирка "Fatih Itfaiye - Sehit Taner Cebi" и слизаме на петата спирка, която е "Sehit Yunus Emre Ezer", която се намира около някакъв стадион. От там продължаваме нагоре, докато стигнем стълбите по които трябва да слезем. Вървим известно време и в първата уличка на ляво в чийто край е Карие. След това се връщаме на спирката за обратно, разглеждаме и Михримах и след това се качваме на автобус, който да ни върне по същия път.

Мислите ли, че правилно съм се ориентирала.


Скрит текст:
Заби ми компютъра, а после докато си свърша това-онова, Мелите е изразила и моите мисли. Все пак ще кажа какво мисля...
Признавам си, не проследих чак до стълбичките и крачка по крачка, но поразгледах в общи линии маршрута ти...
Както казах и по-рано, за мен вариантът с трамваите, а вече и комбинацията метро+трамвай е в пъти по удобен от този с автобусите, особено при изходен пункт Лалели.
Ако държиш на твоя вариант, имай предвид, че е напълно безсмислено качването на автобус за една спирка (около 300-400 метра). Още повече, че спирката на кметството (Ist. Buyuksehir Belediyesi) се намира на долното ниво, т.е. в тунел. Като ще вървите до спирката на бул. Ататюрк, направо я подминете и отидете до кръстовището пеша, а после наляво за спирката за Карие. Също така, според мен, по-удобна за Карие е следващата спирка след тази при стадиона, а именно Едирнекапъ (която е до едноименната на Т4). Еднакво отдалечени са, но баирът е в полза на втората - ще слизате.
Вариантът с Т1 + Т4 или М1 + Т4 спестява преходите между отделните видове транспорт, тъй като прехвърлянето става на едно място. На Топкапъ със сигурност има директен преход, на Улубатлъ предполагам - също. Освен това сп. Аксарай на Т1, както и станция Йеникапъ на М1 са по-близо до хотела ви от автобусните спирки.
Другото, което аз бих направила, е да посетя първо джамията Михримах, тъй като е до булеварда, а после да се вмъкна в уличките към Карие. От там бих се спуснала, евентуално със спирка в Молла ашк кафе за кафе/чай и кюнефе, към брега на Златния рог. Преходът е приятен, слиза се, а по брега има хубави паркови пространства, които се надявам да не са напълно съсипани от строежа на новата трамвайна линия. Бих минала и през Св. Стефан, а после от пристанище Фенер бих се качила на корабче по линията Халич за продължение към Еминьоню или дори към Юскюдар. Или пък бих се спуснала от музея към църквата Влахерна, която е почти до Златния рог, а след нея да се кача от пристанище Айвансарай на гореспоменатата фериботна линия, като така ще видя нашата църква от водата.

За пореден път ще кажа, че придвижването с трамвай и ферибот е за предпочитане, основно заради факта, че не попадат в задръствания. Както и поради някои ароматни обстоятелства.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 15:17 от beljata

# 126
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Беличке, в момента музея е сграда наречена Union Française, малко по-надолу от Пера палас:
Цък
Иначе, новата сграда и района трябва да изглеждат така, само кликате настрани
Цък
Обаче, не са отразени промените в частта от пристанището до самия музей, явно после са ги измислили.

И аз щях да питам за Чайката, ама сега се разрових и се оказа, че проекта e бил спрян за преработване. Идеята за трафика в тунел под земята е премахната, пътя ще си остане където е и сега. Миналата година е открит първия етап на пристанището и вече пътуват фериботи до островите (на Дентур - 10 лири в посока) и по посока Босфора. През октомври тази година трябва да е напълно завършен и да тръгнат и фериботите на ИДО.


Относно Сапфир - 38 лири е терасата, киното нямам идея.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 20:02 от Шебек

# 127
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Шебечко, Flowers Hibiscus

Да, временното местообитание на музея го видях и аз.

Вероятно този проект е само за Истанбул модерн, затова не е визуализирано останалото от Галатапорт.

Ще стане много приятно в района. И определено положителните промени в уличките са свързани именно с тези новости по брега.
Чудесно е, че се работи с такъв замах. Събарят, строят, обновяват... Много ме впечатляват такива неща.

Скрит текст:
И не ме дразнят като безумното презастрояване тук. Как пък не се настроИха, да му се не види. Колко народ сме и уж бедни... ела да видиш какво е около Варна. Както и около много други градове. Всеки си строи по свой проект и избива комплекси на воля... Отврат!

Къде чете за Чайката? Интересно дали концепцията за визията е запазена.

38 лири не е ли горе-долу 6 евро? Ако е така, че не ми се смята точно, значи 8.50 евро за комбинацията е ориентир.

# 128
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
За Чайката (Kabataş Martı) четох каквото ми излезе като новини в Гугъл, гледах да са от по-нова дата, а каквото беше на турски с преводача така излезе. Мисля, че това което е насипано във водата си остава.
Цък
Откриването на 1-ви етап - не виждам терминала да е Чайка


Нямам идея колко е курса в момента, тази цена е цитирана в Tripadvisor в скорошно ревю за Сапфир.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 23:37 от Шебек

# 129
  • Мнения: 2 293
Благодаря за насоките момичета. Flowers Hibiscus
Ще проуча и вашите предложения. Имам време до април месец.
Благодаря отново.

# 130
  • София
  • Мнения: 500
Благодаря, peterky2002!

# 131
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Повечето които ходят с ТА отсядат в Лалели в 3 - 4* хотели  само със закуска и ако не искат само сухоежбина търсят ресторант с хубава и не скъпа храна.На 4 - 500 м. под бул. Ordu Cd. по който се движи Т1 е бул. Türkeli Cd. и там се намира нещо като ресторант на самообслужване - минаваш с таблата и си избираш : Tezveren Baba Ocakbasi , https://www.facebook.com/Yunusbaysal47/photos/a.511113072291668/ … ype=3&theater

https://www.google.bg/maps/place/Tezveren+Baba+Ocakbasi/@41.0065 … ,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1smAOt5zGYSjTY8X3JncrWZjD6Ycqnw_LwCadfO8Bt_LOOeBgbFmgm5xa-VVZGs2CU!2e9!3e27!6s%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2FmAOt5zGYSjTY8X3JncrWZjD6Ycqnw_LwCadfO8Bt_LOOeBgbFmgm5xa-VVZGs2CU%3Dw152-h86-k-no!7i1137!8i640!4m5!3m4!1s0x14cab9842ce4b09b:0x16c17cccadf5a039!8m2!3d41.0064721!4d28.9592059

По булеварда има още няколко добри магазина , ресторанта и сладкарници Simple Smile

# 132
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Има ваучери от София по 77 лв, датите са до средата на март, посочен е и хотела.

# 133
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Моля Ви за актуална и добра карта на метрото в Истанбул. Благодаря.

# 134
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Само на метрото картата е това:
Цък

В първия пост има по-хубава карта, която освен метро включва трамваите и събърбана, които също са много използвани.

Общи условия

Активация на акаунт