Истанбул [тема 51]

  • 39 581
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 913
Здравейте може ли да ми кажете разликата между аквариума в Мол Форум и подводната зоологическа градина в Мол Ераста? Заслужава ли си зоологическата градина?
Иначе на аквариума в Мол Форум съм била и много ни хареса

# 346
  • Мнения: 4 143
Отдавна не съм ходила в Истанбул.
Организирано не е ли по-евтино? Да се използват само транспорта и хотела, а там да си обикаляш самостоятелно.

# 347
  • Мнения: 5 083
Отдавна не съм ходила в Истанбул.
Организирано не е ли по-евтино? Да се използват само транспорта и хотела, а там да си обикаляш самостоятелно.
Зависи колко човека сте. При нас самоорганизирано определено е по-добър вариант. Пък и не се съобразяваме с никой.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Организирано не е ли по-евтино? Да се използват само транспорта и хотела, а там да си обикаляш самостоятелно.
Зависи.
Първо зависи откъде си. Не всички градове са добре обхванати от ТА. А и не всички градове са равно отдалечени от Истанбул и с еднакви пътища дотам. Второ, зависи на каква оферта ще попаднеш и за колко човека става дума. Едно е да пътуват един или двама, друго е, ако са 4-5. Огромно значение има и какво настаняване търсиш... С какъв автомобил пътуваш... Стигат ли ти 2 или 3 нощувки, което в общия случай е предлагането на ТА.
Така че всеки сам трябва да си направи сметката според ситуацията и конкретните обстоятелства.
За мен използване на ТА само за транспорт и нощувка е оправдано, когато и иначе би отишъл за две-три нощувки. Така е почти сигурно, че организирано ще ти е по-евтино, а и не мислиш за умората на шофьора, за винетки, гориво, паркиране и пр.

# 349
  • Мнения: 4 143
Двама от пловдив, 3 нощувки

# 350
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Здравейте, мислим със сина ми да търсим костюм за бала в Истанбул.
Но като изненадка искам да го заведа и в някое нергиле бар.
Но не знам къде да го диря.
Някой да знае нещо по въпроса?
ketri, това ли е най-големия интерес на сина ти?
Не! Не е това най-големия интерес на сина ми!
 
Нищо друго ли няма да му е интересно в Истанбул?
Доста неща са му били интересни в Истанбул.
Поредното ни пътуване ще е по различно, както се вижда в горния пост.


Търси Hookah Lounge в нета, иначе има различни кафенета, в които има наргиле и табла, но не са като кичозните барове в България, по-автентични са.
Благодаря, точно автентично ми трябваше.

# 351
  • Мнения: 1 652
Отдавна не съм ходила в Истанбул.
Организирано не е ли по-евтино? Да се използват само транспорта и хотела, а там да си обикаляш самостоятелно.
Ако гоните цена, може и да е по-евтино.
Но в топ месеца април е силно вероятно да ви настанят на твърде отдалечено от т. нар. „център“ място.
На мен ТА са ми ограничаващи – предлагат само уикенди, през април се струпват сума ти автобуси по границите в едни и същи дни и часове, а на връщане се тръгва от Истанбул преди обяд, за да се ходи после в Одрин, където съм била и не ми се губи време особено. Друг плюс на самостоятелното пътуване – скимва ми да тръгна утре (де късмет) и тръгвам, билети има.
Това си е лично мнение и не ангажирам никого с него.
Ние, живеещите по трасето София–Пловдив–Хасково–Истанбул, сме силно облагодетелствани от към обществен транспорт за Истанбул.
От Пловдив на ден имаме: един нощен влак, 6 автобуса на Метро, 2 на Huntur, по един на Nilufer и Yonca (които са раздрънкани, но май карат евтино) и един на Матпу. За който гони цена, Матпу предлага двупосочен Пловдив-Истанбул за 50 лв. За сравнение – двупосочен за човек в нощен влак в двойно купе е 115 лв, четворно 95 лв, двупосочен на Метро – 75-80 лв. Всички автобусни фирми имат офиси на автогара „Юг“. Настаняване в Букинг – за всеки джоб. В месеца Рамазан цените за нощувки са по-ниски (тази година грубо се пада през май до 23 вкл.)

# 352
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Двама от пловдив, 3 нощувки

Вероятно ще излезе приблизително еднакво.
Пловдив е на 430 км от Истанбул. Все по магистрала... Т.е. с автомобил също ще е поносим разход... стига да не гори 20/100. Три нощувки на добро място, без лукс, може да са в рамките на 100-тина евро. Което е силно зависимо от сезона и желанията, разбира се.
С две думи, в рамките на 200 лв. на човек, колкото обикновено са офертите с три нощувки, можете да си отидете и сами, дори и с личен автомобил, който от една страна е усложняващ фактор, но от друга дава несравнима свобода, а и възможност за товарене.
Пътят Пловдив - Истанбул може да се мине за времето, за което ние трудно стигаме до МТ. В този смисъл няма и да загубите кой знае какво време и без да сте с нощен преход. И най-хубавото - ще си изберете кога да пътувате и къде да се настаните.

# 353
  • София
  • Мнения: 543
Извинете, не успях да намеря в предишните теми отговор на следния въпрос - има ли някъде разписание на корабчетата (редовните линии), но да е написано за колко време се стига от една спирка до друга? И един малко по-страничен въпрос - в гугъл карти като задам маршрут само на мен ли не ми излиза вариант с корабче? Гледах настройките, има едно "без ферибот", но не съм го отметнала т. е. трябва да се вижда ферибота, но не се вижда 😐

# 354
  • Мнения: 4 143
Настаняване в лалели ли е най-подходящо?

# 355
  • Варна
  • Мнения: 4 221
The Invisible, ако сте чели дори и само последните няколко страници, щяхте да знаете, че за самостоятелно настаняване препорачваме Султанахмет и Сиркеджи. Второто - ако сте без автомобил.

# 356
  • Мнения: 1 652
Извинете, не успях да намеря в предишните теми отговор на следния въпрос - има ли някъде разписание на корабчетата (редовните линии), но да е написано за колко време се стига от една спирка до друга?
Трябва да го има на първа страница. Ето, разписания на sehirhatlari, времената ги има за линиите с по няколко междинни спирки.
А ако въпросът е за линии без междинни спирки, от типа Еминьоню-Юскюдар или Еминьоню-Кадъкьой, питайте конкретно. Първата е 15 минути, втората 20, примерно.
Скрит текст:
На мен ми дава маршрут с корабче в гугъл, примерно Еминьоню-Кадъкьой

# 357
  • София
  • Мнения: 543
Розова маслинка, много благодаря. 😊 Срам ме е да кажа, че няколко дни отварям графика, гледам разписанието и това не го виждам.... Много съм зле... Още веднъж Благодаря! За картите, сега ще видя при мен как го дава.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 16:27 от V_e_S_i

# 358
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Благодаря, точно автентично ми трябваше.
Тогава няма да ви е проблем, на много места има такива места - сещам се веднага за Сиркеджи, Ортакьой, Кадъкой - обикновено тези заведения са в традиционен стил, има оставени табли на масите, а наргилетата са видими. Просто се оглеждайте, или попитайте на рецепцията в хотела, там със сигурност ще знаят.

# 359
  • Мнения: 390
Може ли да ми препоръчате хубав и не много скъп хотел с паркинг в близост до метростанция.

Общи условия

Активация на акаунт