Истанбул [тема 51]

  • 39 439
  • 743
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 908
Напълно съм съгласна с теб. Но за съжаление масово хората си казвам: "Много важно и тук може да ме хване, дай да си пътувам навсякъде по света" Та според мен точно затова сме на това положение и има заразени, защото някой не е спазил забраната пътувал е и е заразил околните.  За всичко това се иска самосъзнание преди всичко

# 571
  • Мнения: 4 127
Аз пък не разбирам защо винаги първо удрят културата.
Значи баровете и заведенията могат да се пукат по шевовете, ама там няма опасност да хванеш коронавирус.
Имам обяснение всъщност, от нивото на политиците и управниците ни е.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 09:38 от The Invisible

# 572
  • Варна
  • Мнения: 3 939
Е да де , ще убиеш майка си и баща си с културен вирус , все пак на театър си го хванал , не с някакъв просташки вирус - пиянде забърсан в някоя долнопробна кръчма  Simple SmileSimple SmileSimple Smile Къде къде по - престижен е вирус от някой магазин на Гучи или Версаче от МОЛа.

# 573
  • Варна
  • Мнения: 7 505
JoyJoy
Е да де , ще убиеш майка си и баща си с културен вирус , все пак на театър си го хванал , не с някакъв просташки вирус - пиянде забърсан в някоя долнопробна кръчма  Simple SmileSimple SmileSimple Smile Къде къде по - престижен е вирус от някой магазин на Гучи или Версаче от МОЛа.

JoyJoyJoyJoyJoyJoy Градскиии - голям зевзек си Joy

# 574
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
При това положение дали ще отменят организираните екскерзии от ТА за фестивала на лалето?

# 575
  • София
  • Мнения: 502
Нашата екскурзия, съчетана с изнесено обучение вчера я отмениха.
Беше планирана за началото на април.Всъщност отложена за неизвестно
кога.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 3 939
JoyJoyJoyJoyJoyJoy Градскиии - голям зевзек си Joy

Ми тъй де,  колко по престижно е да умреш от културен вирус , не някой простак Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 577
  • Варна
  • Мнения: 7 505
peterky2002 Hands Plus1



Ето ви и ново 20
Заради коронавируса: Спират влаковете Истанбул-София
Скрит текст:
Главната дирекция на турската национална железопътна компания /TCDD/ съобщи, че от днес временно се преустановява движението на бързия влак Истанбул-София в рамките на мерките срещу новия коронавирус, предаде турският телевизионен канал НТВ, цитирана от БТА.

Решението е взето на фона на съобщението за първи случай на заразен с новия коронавирус човек в страната. По този начин е преустановена железопътната връзка с всички европейски страни, тъй като въпросната железопътна линия е единственият начин да се стигне от Турция в Европа с влак, отбелязва ТАСС.

По-рано заради коронавируса временно бе преустановен железопътният превоз на пътници между Турция и Иран по маршурт Анкара-Техеран и Ван-Техеран, припомня телевизия НТВ.

В съобщението на националната железопътна компания се посочва също, че всички влакове, движещи се по вътрешни линии в страната, се подлагат на ежедневна дезинфекция.

Малко след полунощ турският министър на здравеопазването Фахреттин Коджа съобщи за първи случай на заразен с новия коронавирус в Турция - турски гражданин, който скоро се е върнал от европейска страна. Заразеният е поставен под карантина, като състоянието му се оценява като стабилно.

# 578
  • Варна
  • Мнения: 3 939
Може да съм краен , но вижте какво направи Тръмп - просто спря полетите от Европа.Италия се кумиха , кумиха и  я докараха до никъде . Сега се сетиха да затворят и всички магазини и да оставят само хранителните стоки и аптеките.Не мога да разбера защо нашите още се чешат.

# 579
  • Мнения: 496
Имам резервация за екскурзия в Истанбул. Турагента ме уверява, че няма отказали и всички ще пътуват🤔🤔Има още време, разбира се, но така като гледам вируса как настъпва, най-вероятно ще се откажа, но ще изгоря с парите. Направо се чудя мен ли ме гони параноята или действително има хора, които не се притесняват да пътуват в тази ситуация.

# 580
  • София
  • Мнения: 541
Имам резервация за екскурзия в Истанбул. Турагента ме уверява, че няма отказали и всички ще пътуват🤔🤔Има още време, разбира се, но така като гледам вируса как настъпва, най-вероятно ще се откажа, но ще изгоря с парите. Направо се чудя мен ли ме гони параноята или действително има хора, които не се притесняват да пътуват в тази ситуация.
И аз се чудя същото. Запазвам спокойствие за сега, но се притеснявам, че може да стане доста по-зле. На моята приятелка, с която имаме резервация, с й пуснали мейл в работата, че всеки, който пътува в чужбина си поема лична отговорност и риск, но задължително при завръщането си да си пусне 7 дни болничен или отпуска, което звучи малко прекалено. Тя не иска да си гърми дните от отпуската заради три дни в Истанбул и за това се чудим какво да правим.

# 581
  • Мнения: 1 908
Според мен е напълно нормално да се притесняваш, особено като се има впредвид какви тълпи има в Истанбул и колко много чужденци.  Просто на ТА не и се връщат пари, нашата поне в това отношение излезе коректна и вчера си взех парите. Казаха, че ще правят септември, но като слушам че август и септември ще е пикът може и тогава да се провали. Просто самите ние трябва да проявим дисциплина в това отношение иначе ще продължи да се разраства заразата.

# 582
  • Мнения: 1 652
Имаме сам. билети Истанбул-Измир за Великден и към този момент, ако всичко е наред с нас и не затворят границите, смятаме да пътуваме. За съжаление, гледам, че са спрели влака София-Истанбул и може да се наложи да отидем с автобус.
Притесняват ме държавните мерки и масовата психоза. Не гледам ТВ новини от години и днес стопирах за 30 дни десетина приятели във ФБ, които започнаха да се изявяват като инфо агенции по вирусната тема.
Това е лично мнение. Приемам критики само от експерт-епидемиолози.

# 583
  • Мнения: 972


Котанки , я кажете моля , как се стига до това място и кое всъщност е то ?!
Пътувам на 19.03. За сега нямаме промяна .

# 584
  • Варна
  • Мнения: 91
Нашата агенция също не е отменила екскурзията,която е от 26-29.03-Александра травел,но моят шеф ми каза,че ако замина за Турция,след това трябва да изляза в 14 дневен платен отпуск.А от агенцията казват,че засега няма отмяна и няма да ми върнат парите.Не знам какво да правя Sad

Общи условия

Активация на акаунт