👶 Юнски мами на бъдещи мъничета, обменят опит за техните ритничета! 2020! - 🌞 Тема 7

  • 20 368
  • 744
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 955
И аз ползвам на Eucerin и даже не ми е хрумнало да погледна дали са ок за бременни.
Пандора, аз не съм в Надежда, но нямат ли фб страница? Ако не, звъниш и питаш.

# 151
  • Мнения: 13
Защо новата тема е под номер 782? Чак сега забелязах Simple Smile

Добре,че следя темата за раждане в Правителствена болница.Днеснрязбрсх от там,че няма да има ЖК до 06.02. заради грипа.Аз съм пак в средата на месеца на ЖК ,но май по-добре да се обадя преди да пътувам за там.

Аз на 06.02 съм на ФМ в "Св.Петка" ,някой да знае нещо за там как стоят нещата,дали има такова нещо при тях заради вирусите?Аз ще съм при д-р Янкова.
 Питам конкретно тези,които ще са преди мен там,та ако може да споделят.А цената каква е? По не информация на минала преди две години мама е 130 лв,но за сега не знам,а не питах по телефона .

Аз тези два дни бели не усещам силно ритане на бебето,но все пак от време на време има побутвания .Леееко се притеснявам,но не си позволявам за сега да изпадам в паника и ще изтрая още малко до ФМ.

А защо записвате по две ФМ ?

При кой доктор се следиш там? Може ли да ми пратиш темата, че и аз съм там 😊😊

# 152
  • Мнения: 584
Аз от години ползвам солни кристалчета и съм много доволна 😊 Наистина ги има в повечето био магазини като Зоя и Зелен, както и в ДМ.

# 153
  • Мнения: 277
Момичета, много сте изписали и не мога да смогна.
За но-шпато това е напълно нова информация за мен. Аз съм инвитро и два месеца и половина го пих 3 по 2, това предписано от репродуктивния специалист. След това ми каза при нужда. И аз си знам, че при болки подобно на менструални и при контракции по-добре да се пие, защото именно те скъсяват шийката. Аз си спомням, че при предишна моя неуспешна бременност ми се бяха накарали, че не съм пила като ме е боляло, естествено не това е било причина за неуспеха де. Сега въпреки, че съм пила тия промишлени количества но-шпа в началото на бременността шийката ми я измериха преди 2 седмици 39мм, което си е ОК. Също при постъпване в болница за задържане вливат и но-шпа и магнезии. Та нещо не ми се вързва с инфото за скъсяването на шийката ... Ама знае ли човек ...
Стискам палци на всички болни момичета и дечицата им да оздравяват бързо и да се маха тоя грип вече.

# 154
  • Мнения: 439
WinkWinkЕдва ви изчетох. Минах при Балев за ФМ. Прегледа мина много бързо около 15 мин, каза че всичко е наред.  Очевидно толкова си  е отделил за всеки. Само, че ми промени термина за по - нататък.

Бебешките пелени съм използвала като възглавница за бебето, Сгъва се на няколко пъти е се слага под главичката на бебето. Може и за завиване. Аз отдавна ги гледам тези на Лорели, но ми се струват твърде рехави. Не съм намирала други още. Ако някоя от вас попадне на друг модел пелена, нека сподели:wink:

# 155
  • София
  • Мнения: 441
Както всяко лекарство, така и Но шпато влияе на всеки различно. На мен ми е казано, че не влияе добре на шийката на матката и да избягвам ненужните и големи дози. Всеки сам преценява за себе си, но е хубаво да имаме едно на ум... Simple Smile

# 156
  • Варна
  • Мнения: 358
WinkWinkЕдва ви изчетох. Минах при Балев за ФМ. Прегледа мина много бързо около 15 мин, каза че всичко е наред.  Очевидно толкова си  е отделил за всеки. Само, че ми промени термина за по - нататък.

Бебешките пелени съм използвала като възглавница за бебето, Сгъва се на няколко пъти е се слага под главичката на бебето. Може и за завиване. Аз отдавна ги гледам тези на Лорели, но ми се струват твърде рехави. Не съм намирала други още. Ако някоя от вас попадне на друг модел пелена, нека сподели:wink:
Радвам се, че всичко е наред с бебето. Simple Smile А час за Балев в петък ли сте запазили и на място ли някой е чакал? Към колко часа, че ще пращам ММ тази седмица за ми запази за другата.  Simple Smile А колко струваше прегледа? Другата седмица ще съм 19+, мисля, че ще е ОК за ФМ...

# 157
  • Мнения: 498
И на мен ми се беше получила бучка в областта на гърдите по към мишницата. Казаха че е от стиковете против изпотяване. Аз ползвах сухи тогава. Те са най-опасни. Дезодоранти и ролони не толкова. Кристалите лятото ми вършеха работа, но за зимата не ми харесват. Общо взето трябва да се взимат антиперспиранти, които нямат алуминиеви соли в състава си. Те водят до такива запушвания.

# 158
  • Мнения: 3 966
Аз имам и под двете мишници, даже мислех скоро да ходя да ми кажат от какво са Sad Ползвам само сухи стикове на рексона, от години.
Деси, защо кристалите не ти харесват за зимата?

# 159
  • Мнения: 498
Аз имам и под двете мишници, даже мислех скоро да ходя да ми кажат от какво са Sad Ползвам само сухи стикове на рексона, от години.
Деси, защо кристалите не ти харесват за зимата?
Точно рексона ползвах и аз тогава. След дълга почивка сега съм пак със стик, но на dove.
Кристалите лятото имаха ефект като ходех с потници и тениски, но с дебели материи зимата не ми пазеха сухо. А и нямат аромат... Но аз съм пробвала само една марка, незнам има ли разлика при другите.
Иначе от дезодорантите ми харесват на нивеа. Учудващо ролоните на nuxe също не ми допаднаха, иначе харесвам марката.

# 160
  • Мнения: 439
WinkWinkЕдва ви изчетох. Минах при Балев за ФМ. Прегледа мина много бързо около 15 мин, каза че всичко е наред.  Очевидно толкова си  е отделил за всеки. Само, че ми промени термина за по - нататък.

Бебешките пелени съм използвала като възглавница за бебето, Сгъва се на няколко пъти е се слага под главичката на бебето. Може и за завиване. Аз отдавна ги гледам тези на Лорели, но ми се струват твърде рехави. Не съм намирала други още. Ако някоя от вас попадне на друг модел пелена, нека сподели:wink:
Радвам се, че всичко е наред с бебето. Simple Smile А час за Балев в петък ли сте запазили и на място ли някой е чакал? Към колко часа, че ще пращам ММ тази седмица за ми запази за другата.  Simple Smile А колко струваше прегледа? Другата седмица ще съм 19+, мисля, че ще е ОК за ФМ...
Аз отидох в петък сутринта, като бях там в 8.00 часа и нямаше хора да чакат за часове. Прегледа е 90лв.

# 161
  • София
  • Мнения: 7 645
Да се включа и за пелените. С тях по-скоро приятелки са бърсали бебетата след баня или след миене на дупе.
Поставя се пелената бархетната над кърпата за баня и бебето има допит с пелената, не с грубата кърпа/хавлия.
Но аз не съм ползвала, имах си хавлиени кърпи за дупе и за баня. На всеки памперс миех дупе На мивката и бършех и мажех краченца след това.

# 162
  • Мнения: 632
Аз,благодаря ти.Бързо да ти минава и да оздравяваш.

Мерси за информацията за тези пелени.И аз много се чудех за какво ще са ми,като ги има по списъците.Явно нямат някакво специално точно предназначение.С какво значи бархетени? И защо ни трябват комплект от такива и памучни?

Тази вечер ми падна една коронкя,която мине слагана преди 20 години като дете.Направо ще изстрещя вече.Тая бременност направо ми е*а мамата на зъбите,писна ми..... Не стига че ходих почти два месеца на зъболекар в началните месеци,ами и сега....
Дано не ме заболи,ще търпя,докато мога,защото така или иначе упойки няма как да ми слага,а аз умирам от ужас дори да не ме боли.. .

ММ отиде на гости тази вечер,аз не пожелах,нещо тези дни гостите ми дойдоха малко в повече и предпочетох да съм си вкъщи да хапна и да си полегна.

Бебенцето ме поритня,дори за кратко и поне ще спя спокойно ,че го усетих.То и през деня май доста си ме поритня,но докато съм на работа права не мога да му се порадвам и да го усетя така,както когато лежа.

# 163
  • Мнения: 147
lemons, plamъche, да се изкажа и аз за тези пелени (100% памук)... Обожавах ги като се роди нашият син. Преди около седмица бях писала за тях. Няколко момичета бяха обяснили чудесно вече за какво ги използват. Аз ги използвах предимно като кърмих бебето, защото понякога изтича кърма (или адаптирано мляко) и бяха страхотни да се слагат на рамото и бебето да се оригне (често излиза млекце от устата). И май не съществува по-тънко "одеало". Защото колкото и да е топло, май е хубаво да бъдат леко завити бебчовците. Та бях писала, че имах поне 15 и исках да имам и още тогава, особено в първите 2-3 седмици като е ошашавен човек. Smile Няколко са мокри от храненето, няколко са в прането, една на дивана, друга в спалнята, трета в количката... Laughing И ги прах на 90 градуса като се съберат, за около 2-3 дни. Smile
Има и доста по-плътни, от тях май бях купила 2-4, също са от 100 % памук. Слагам снимки.
Мисля, че става дума за същия вид пелени за повиваните бебета преди.

Пишете и за козметика за бебето - нашият е роден началото на юли и не знам дали е нямал нужда от крем, но помня, че му мазах тялото много рядко, примерно веднъж в седмицата. Иначе, когато се налага за дупето, ако е било зачервено.



# 164
  • Мнения: 298
Привет,

Аз днес (19+3г.с ) реших да мина ФМ , че не можах да дочакам още 2 седмици, докато го съчетаем с графика на ММ. Днес беше първия удачен ден да пътуваме за ФМ.
Прегледа мина добре -  потвърди се пола на бебо, че е 100% 💙 .
Доктора каза, че на практика с ФМ прегледа може да се потвърди на 80% , че всичко е наред и при нашето бебе всичко изглеждало абсолютно нормално (слава Богу ). Обясни, че единствено пренаталните ДНК тестове или амниоцентезата дават 100% резултат за здравословното състояние на плода. Аз не мисля да правя на своя глава ДНК тест след като всичко с първата и втората ФМ мина добре, а рисковете от БХС не бяха високи. Да се надявам, че докрая всичко ще е наред.
Единственото, което ме разтревожи от днешния преглед е че съм била с ниско разположена плацента. Ако не се качи до 30-та г.с. означавало, че съм с диагноза плацента превия и задължително раждането трябва да бъде с цезарово. За сега ми е забранено физическо натоварване и полов контакт, тъй като имало риск да прокървя. В момента леко се стресирах, тъй като си нямах и на идея какво ниска или висока плацента. Лекаря ми обясни, че при повечето бременности плацентата се вдига до 30-та седмица, но аз въпреки това много разтревожих, че и ми предстои пътуване и с кола и със самолет. Изчетох и сумати страшни неща в нета.
Има ли други момичета с все още нискоразположена плацента? Какво ви съветваха вашите АГ?

Относно пелените и аз вчера купих от Уайкики 4 броя памучни муселинови пелени , без да знам каква работа ще ми свършат. Видях, че ги има във всички списъци та реших да си набавя щом ги има. Доста са тънички, подобни на тензух.

Бързо оздравяване пожелавам на всички боледуващи момичета и дечицата им. Да се отървете бързо от този грип!

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 23:40 от Mardinna

Общи условия

Активация на акаунт