Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри!

  • 14 402
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Не съм влизала във форума от два дни и какво да видя - имаме си нова темичка  newsm44
Браво на Raadinela за хубавото заглавие и се надявам да направим списъка в началото на темата мнооого дълъг smile3521
Моят термин засега се очертава на 19.03. Raadi, ще ти го пратя и на лични.

 

# 16
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
здравейте и от мен
и аз ще съм мартенско мамче
терминът ми е на 11.03.2007 - видях го в една таблица в списание "Мама".
Ако някой не знае точно термина си - нека ми пише- ще гледам да му го кажа.  Grinning

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, аз имам един въпрос. Понеже съм нова във форума и малко трудно се ориентирам- как да си сложа тази картинка с големината на бебчето спрямо бременността на майката - сещате ли се - с ембриончето.
Нали съм ранна бременност и още се притеснявам и освен мъжа ми - само майка ми знае. Тя е акушерка  Grinning

 

# 18
  • Мнения: 1 004
Здравейте и от мен!
Днес ходих на лекар - имам си живо ембрионче.
Трябва да съм 7ма седмица, но отговаря на 6та размера му. Дано се пооправят нещата и да се нагласят седмиците. Аз и незнам кога точно е станало, но цикъла ми е много кратък за да бъде към 20тия ден...но ..
Казаха ми да не вдигам тежко, но аз с това малкото няма как да не го вдигам...
ами това е, Божа работа, дано всичко завърши добре със всички нас и през март да имаме здрави малки бебоци Grinning
Термина ми е на 21 март според датата на последната М.

# 19
  • Мнения: 1 004
А, искам да ви питам как сте с гаденето. При мен 1та бременност започна от 6та седмица с много гадене, а сега още почти нищо. А лошото е че пропуших преди 2 месеца и сега още пуша макар и по 2-3 цигари на ден. Надявам се да ми станат гадни в близките дни, както предния път  Sad

# 20
  • Мнения: 1 701
И на мен гаденето ми започна в началото на 6-та седмица и още ме мъчи. На моменти си мисля, че всичко най-после е свършило, но тъкмо се отпусна и се връща с пълна сила...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 529
тъкмо се похвалих,че само вечер ми се гади и айде цял ден не ме е пуснало,а съм на работа ужас ви казвам направо незнам на кой свят съм.

# 22
  • Мнения: 1 004
На мен предния път ми се гадеше от 6та седмица до 4 месец и половина...направо ден ми беше година..сега много малко ми се гади...
а това че ви се гади е добре  Simple Smile важното е да няма повръщания
Лекарката ми беше казала, че гаденето означава че всичко се развива нормално Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 420
Ох, момичета и аз съм много зле с гаденето. Днес изобщо не мога да си помисля за храна. Опитах се да хапна 1-2 бисквити, но почти веднага ми прилоша и бегом в тоалетната  Sick Cry Повръщам по 1-2 пъти на ден и много се страхувам да не оставям така бебето без нужните му вещества. Утре съм на преглед - първият ми сериозен такъв. Надявам се лекарката да ми даде някой съвет за това гадене, много ме мъчи.  Weary

# 24
  • Мнения: 1 232
И аз така съм чувала,че докато ти се гади всичко е ок,на мен гаденето доста ми намаля,само при определени миризми-перилни препарати,сапун,в парфюмериен магазин абсурд да вляза,но поне не е както преди  по всяко време на денонощието.Момичета стискайте палци след 1 час съм на първа среща с доки,дано всичко е ок после ще ви се отчета

# 25
  • Мнения: 1 232
уйни много кофти това с гаденето миналата седмица още бяхме на море там бях абсолютно същото парцалче,тази седмица съм по-добре.За нуждите на бебо не се притеснявай те са още много малки,взима си всичко необходимо.А на мен като ми спря гаденето знаеш ли къв апетит ми се отвори като ламя съм,дано не мина 100 кила само Embarassed

# 26
  • Мнения: 1 420
deni_k, щракни на този линк http://tickers.baby-gaga.com/pregnancy.php . От там може да си вземеш линийка, която да ти брои дните на бременността  Wink

# 27
  • Мнения: 1 701
Момичета, най-важното е да не се дехидратирате. Пийте вода, сокчета, айрян ... Честичко на малки глъдки. Моя доктор ми каза, без бутилката с вода да не мърдам никъде. Дори да се усещам, че се наливам няма нищо страшно.
И при мен гаденето е кошмар. И винаги когато ме отпусне за ден-два и си мисля, че най-после се свърши се завръща и ме връхлита с нова сила. Днес вече мога да се похваля и с остри болки ниско долу. До колкото знам е от разширяването на матката, но е малко неприятно. Иначе всичко е наред! Wink
Каква ирония! Wink

# 28
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На мен гаденето ми мина изведнъж в 13 седмица. Просто се събудих без да ми се гади и това беше, а предишните дни не можех да си кажа името. Така че имате още време  smile3534

# 29
  • Мнения: 1 420
Ами ще стискаме зъби, няма как... Wish, права си за пиенето на течности. И аз се опитвам да пия повечко, въпреки че и от водата ми става малко лошо. Bimba, значи ще чакам да ми мине гаденето скоро и да ми се отвори апетит и на мен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт