Отговори
# 330
  • Мнения: 2 503
Олелелеелел 😱😱😱
Дано Демир не е стрелял в Зюлейха- ужас!!!

# 331
  • Мнения: 28 089
Мюжган искаше единствено да докаже, че не е луда. Кой не ѝ постави диагноза? Само Фекели май не я е "изпратил" в лудница.

От Г. Тилман: "Мюжгян прогнал Маз, он проклинает и Чукурова, и тот день , когда с ней познакомился. Голос Зу говорит, прошу тебя, Демир, не выпускай пулю в Аднана, из-за того, что он сын Маза. А Демир говорит, что он полюбил ее так, как никто не полюбил бы никогда . Зная, что она его никогда не полюбит, он ее любил. Говорит, что она уничтожила его жизнь."

# 332
  • Мнения: 3 246
Лучия Simple Smile, Мюжгян можеше да докаже правотата си и по друг начин. Лице в лице, а не чрез други да си отмъщава. Надали най-важен й е Демир да й повярва, че не е "луда", че да му праща на него видеото, а пред Йълмаз и Зюлейха да мълчи. Но тя изпрати това видео, защото знаеше, че Демир ще се саморазправя...и с двамата. Тя това и искаше. Това аз не го приемам като доказване на право. Какво знае тя за тази среща? Нищо. И без да знае, тя решава да издаде тежка присъда.
Защото този изстрел можеше и да е в главата на Зюлейха.
А, всички я изпратиха в "лудницата" за конкретните случаи с кърменето и шала.
А сега намеква за физическа връзка - пред Бехидже, явно вярва в това. А истина ли е? Не.
Именно и за това се е насочила към този вид доказване на правотата си, защото мисли, че те имат сексуална връзка.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 23:59 от dana78

# 333
  • Мнения: 28 089
Йълмаз излъга ли Мюжган, че отива при Четин. Излъга я в очите, а отиде на среща със Зюлейха. Като преди това всички я уверяваха, че е луда. Мюжган с Йълмаз не успя да се разбере, Демир вярва на Зюлейха, тоест живее в заблуждение. Падна ѝ се случай да му отвори очите. Когато всички застанат срещу теб, а ти единствена знаеш, че говориш истината, нищо друго вече няма значение. Мюжган е била наясно, че след лентата е невъзможно да остане под един покрив с Йълмаз.

Превод на фрагмана

"ЗУЛЕЙХА: Прошу тебя, не выпускай пулю в Аднана, пожалуйста... только из-за того, что он сын Йылмаза.
ХЮНКЯР: Демир!
ДЕМИР: Ты меня уничтожила, Зулейха! Ты меня уничтожила! Со мной покончено. Я полюбил тебя так сильно, как никто никогда не полюбил бы. Зная, что ты никогда не полюбишь меня, я любил тебя!
ЙЫЛМАЗ: Я проклинаю тот день, когда познакомился с тобой. И за то, что встретил тебя здесь, проклинаю Чукурова.
Зулейха!"

Ще има рестарт - стана досадно Мюжган да повтаря едно и също и никой да не я чува. Сватбата е бял кахър, след седмица - две ще я направят. По - важно е как ще продължи или приключи партньорството за фабриката. Ако Зюлейха е ранена, Йълмаз ще бди над нея в болницата, а Демир отива в затвора. Но ние мислим стандартно, за разлика от сценаристите. Ще видим каква изненада са подготвили. Ето, Хюнкар не е успяла да спре Демир.

# 334
  • Мнения: 3 246
Има ли значение Мюжгян права ли е или не, ако някой изгуби живота си?! Йълмаз я излъга, защото тя вече беше изпаднала в истерични състояния, как да й каже с кого ще се среща по важен въпрос...за живота му. Та, Мюжгян твърдеше, че Зюлейха имала два шала - единия оставила при Йълмаз в колата, а другия показала. Хюлия нямала такъв шал, твърдеше тя, а Йълмаз я е откарал на летището и явно добре знаеше, че все пак има. Това не е ли вече "навиване"? Как да не я мислят за "луда". Мюжгян направи ли си труда да разбере повече за срещата, дори и като стана ясно за Ерджо? Не. Като знае, че говори истината да си тръгне. Защо й е да доказва на когото и да било, каквото и да било. Това е его. Единственият, на когото трябваше да докаже е Йълмаз и Зюлейха. А, тя не го стори.
Благодаря за превода! Flowers Hibiscus
Йълмаз няма право да кълне, сам си направи това. Демир също няма право да обвинява Зюлейха. Той знаеше, че тя не го обича, тя му поиска развод, а той не й даде. Той си е виновен. Мюжгян също можеше да си спести тези терзания. Зюлейха можеше да постъпи иначе в много моменти. Всеки основно си "направи" проблемите.
Да, мисля, че СЦ ще измислят нещо по-интересно.
Лека нощ, момичета! Simple Smile

# 335
  • Мнения: 5 459
Добро утро! Мюжгян сама се вкара в тоя филм. Тя разбра, че Йелмаз си обича Зюла. Разбра и обратното, че Зюла обича Йелмаз. Навря си се в краката на коня. Ама и Йелмаз не знаеше какво му се иска. Жена да е, ама сега да е. Дете да е, ама сега да е. Те неговите глава и крака си го теглят към Зюла и обратно. Зюлените крака към Йелмазовите. Демир и Хюнкяр решиха да направят "насила хубост". Ама знаем, че насила хубост не става.

# 336
  • Мнения: 2 503
Здравейте, момичета!

Много горчив вкус ми остави фрагманът снощи. :/
Толкова се надявам да ни подлъгват и Демир да не е стрелял в Зюлейха. Ето затова беше сцената с целувката между двамата, за да може драмата да е по- силна. Оф 🥺...
СЦ така ни лашкат- ту към примирението, ту към кръвопролитието. Кой знае какво са ни подготвили.

Хубав ден!

# 337
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee

Не ми се искаше да коментирам фрагмана преди да съм разбрала епизода,
но да кажа и аз какво ми минава през главата:

Зюлейха е наясно, че Демир я води на смърт: поръча за детето, значи има някаква сцена преди това и тя е разбрала откъде идва гневът му.

Демир: в контекста на общите действия около изчистване на честта на Зюлейха предполагах точно такава реакция; мислех обаче, че Хюнкяр ще овладее ситуацията. Но сега виждам по друг начин ролята на филма. Тук сега няма значение дали Демир вярва на Зюлейха или не. Този филм е нещо различно от това, което Мюжгян досега говори, а всички казват – не, не е така. Филмът е направен от човек – не се знае кой е, който е видял това и го е превърнал в документ. Сигурно има копие, утре той може да бъде прожектиран в градското кино, а и единият човек, който е видял и заснел това, е достатъчен, за да тръгне разказът за видяното и да се превърне в слух, а видяхме каква сила е слухът в Чукурова. Никой няма да се интересува от подробности и да иска обяснения: ясно се виждат двама семейни мъж и жена, които се срещат тайно и се прегръщат и т.н., според фантазията. Независимо какво се случва на нея, самата среща е извън нормите. Демир дори да вярва на Зюлейха, след филма другите ще говорят за това. Освен това, филмът попада в контекста на общи усилия за изчистване на репутацията на Зюлейха, която отиде много нататък и стигна до партньорство в бизнеса и защита на родината даже: всичко това пред очите на цяла Чукурова. И какво се оказва, Йълмаз и Демир са „партньори и по жена“. Звучи грубо, но така ще изглежда в очите на хората. А самият Демир ще се чувства ужасно да разбере, че партньорът му се среща тайно с жена му. Демир няма полезен ход. Затова и казва, че е съсипан. Съсипана е честта на жена му, съсипана е неговата чест на съпруг на тази жена. Този, който довчера „чистеше“ честта и, днес е без чест, пред очите на всички. Всяка дума за обяснение ще работи против него. От Демир сега се очакват убийства на честта: Зюлейха, Йълмаз. Двамата са имали отношения и преди, и сега, а това поставя най-сериозния въпрос: чии са децата. Това е смисълът на нормите за честта: контрол върху децата и чистота на патриархалните линии. Ще видим какво предвижда сценарият, но е възможно сега да се постави въпроса за Аднан, именно заради връзката, която има история и, така изглежда, има продължение и днес. Да се постави от другите, защото Демир знае, че Аднан е син на Йълмаз. Разбра, че може да бъде баща, но това не доказва, че той е баща на Лейля, разбира се, ако се мисли в хипотезата на изневяра. Дали в Демир отново ще се породят съмнения за „неговото“ дете? Изобщо: как ще мислят хората в Чукурова и какво ще мисли Демир; ще продължи ли да вярва на Зюлейха и да търси как да спаси семейната чест или...Много са въпросите, вкл. важен е и този, колко бързо ще се разбере, че филмът е направен от Мюжгян и е стигнал само до Яман.

Йълмаз: проклина деня, в който е срещнал майката на детето си! и Чукурова. Мюжгян искаше да стане „Чукурова“, а Зюлейха вече е. Тази клетва отдалечава Йълмаз  от Мюжгян безвъзвратно и от това, което е Чукурова. Откакто знам историята на Фекели и съдбата на семейството му винаги съм смятала, че тяхната страна няма да има наследници, но все пак още не знаем какво е крайното решение за детето на Йълмаз.
За мен виновен за историята на Мюжгян и Йълмаз беше и остава Йълмаз. Неговото съзнание е заето от три големи теми: отмъщение, любов към Зюлейха и връзката с Мюжгян, на която той подари сърцето си, без да и каже истината за него, даде и големи обещания и не изпълни нищо от тях, а от самото начало знае за какъв човек поема отговорност. В момента Мюжгян за Йълмаз е майка на детето му, която той едва търпи. Последно я излъга отмъщението и нуждата от това да живеят до Яман. „Мюжгян, ако те помоля нещо, ще го направиш ли?/Разбира се, ще го направя...Но не казвай „не“. Ако откажеш, ще бъда съсипан. Защото, освен теб, нямам клонче, за което да се хвана.“ След което ги виждаме съседи на Яман. Йълмаз говори, че иска да унищожи, да изгони Яман и Мюжгян му е нужна за това, а изведнъж тя го вижда партньор на този враг и то станал такъв не за друго, а заради честта на Зюлейха, която обикаля около техния конак, а нейните намерения са вече разпознаваеми за Мюжгян след като научи тайната за Аднан и страха от действия на Демир в случай, че бъде разкрита. Мюжгян много добре разбира какво цели Зюлейха. Как да се примири с това Мюжгян, когато разбира за още една лъжа в навечерието на тяхната сватба? Сега тази предишна лъжа трябва да обясни на Мюжгян другата лъжа за отмъщението, станало партньорство...Мюжгян е извън всичко, което чувства, мисли и прави Йълмаз от самото начало. Тя много добре разбира ролята си на необичана жена и майка до Йълмаз, на прикриваща с уж семейно положение Йълмаз, за да е той наблизо до Демир за отмъщение и до Зюлейха, докато тя поддържа чувствата в него. Между тях няма не само взаимна любов, няма доверие, няма общност, има тайни. Не харесвам това, което прави Мюжгян, щеше да е по-добре просто да си беше тръгнала, но я разбирам. Там докъдето са стигнали, нея вече не я интересува кой кого ще стреля, защото нейният живот беше напълно объркан. В Чукурова няма дори един човек, който да е искрен с нея; всички около нея начело с Йълмаз и с важна роля на Фекели допринесоха за това, което се случва сега. Мюжгян е всичко друго, но не и психично болна. Добре е, че има сили да си тръгне. Нейните действия ще имат резултат, ако раздвижат отношенията и започне да се отваря омагьосаният кръг: истината за детето.

След филма:
Демир и Йълмаз ще станат отново врагове или ще продължат да бъдат партньори?

# 338
  • Мнения: 28 089
Привет!
Благодаря за коментарите! Ще чакам превода, въпреки че събраните пари са нищожно малко.
Фрагман 1 за еп. 58, рус. суб.

https://vk.com/cukurova_mavi?w=wall-135783830_66121





От сета



Снощи явно никой не е мерил рейтинг /всички са гледали новини/. В ТТ са само араби /и др. чужденци/, та те са публикували тази таблица - двата сериала и новините са на първите три места.

# 339
  • Мнения: 3 634
"Имало едно време в Чукурова", 56 еп., бг. суб.

https://vk.com/club113691288?w=wall-113691288_189630
https://ok.ru/video/1427457313476
https://my.mail.ru/mail/evavili/video/16/433.html

С благодарност за превода и субтитрите! Flowers Tulip

# 340
  • Мнения: 3 246
Привет😊,
Честита Баба Марта! Здрави и засмени!
Благодаря за превода!
До скоро!🍀

# 341
  • Мнения: 28 089
Честита Баба Марта!

Да сте здрави и засмени през цялата година! Heart




Плети, плети, бабо Марто,

изплети ми мартенички,

да ги вържем на ръчички,

да излезем на полето,

да набереме иглика,

кукуряк и минзухарче,

да посрещнем гостенките —

ластовички бързокрили,

кукувица самотница,

кърко щърко жабара,

че ни водят пролетта,

да натопли земята,

да разтупка сърцата.

Елин Пелин

Еп. 57, рус. суб

https://vk.com/cukurova_mavi?w=wall-135783830_66891

Благодаря за българския превод и субтитрите! Flowers Bouquet

# 342
  • Мнения: 3 634
Честита Баба Марта!
Да сте бели и червени през цялата година!
Весели Заговезни!

# 343
  • Мнения: 2 503
Момичета,
Честита Баба Марта на патерици!
Бъдете здрави и щастливи! ❤

Благодаря ви за всичко споделено!

Фрагманът има 1,4 милиона гледания в Ютюб. Предполагам, че рейтингът на идния епизод ще е бомба.
Чудя се дали ще пуснат втори фраг, малко ме съмнява, но пък знае ли се. 🧐

Жалко, за тези хубави моменти и мечтите за бъдещето. Зюлейха отвърна на целувката, но май вече няма да има такава възможност. Ако Демир прострелва Зюлейха, просто не виждам как ще продължи съвместния им живот. А ако няма такъв живот, какво ще стане с децата...?





Хубав ден!

# 344
  • Мнения: 3 246
Здравейте🍀,
Не мисля, че Демир ще стреля в Зюлейха. Фрагманът заблуждава. Мисля, че Зюлейха осъзнава ситуацията. Знае, че Демир има право в гнева си. Мисля, че никой извън семейството няма да разбере причината за гнева. Ясно за Яман става, че Мюжгян е направила филма. Имаше кадри с Бехидже, самата Мюжгян изказа някои думи след филма. Така че, източникът е ясен, надали тя ще цели да изпрати кадрите на вестник или да се прожектират пред публика. Ясно е, че тя иска да информира Демир и очаква реакции от него и по отношение на Зюлейха и по отношение на Йълмаз.
Ще пиша после моите впечатления. Много от усещанията ми съвпадат със споделеното, но за някои неща имам друго мнение.
Лек ден🌼

Общи условия

Активация на акаунт