Всичко за перманентния грим на вежди, устни и очи – 7

  • 56 997
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 247
Търпимо е, няма как да не боли, това е толкова нежно място, а все пак трябва пигментът да се вкара. Боли повече преди да сложат упойка, а тя се слага като се разрани малко кожата, за да може да проникне, т.е. след първоначалното надраскване. Болката е като да ти щипе много силно, мен повече ме дразнеше това бръмчене от машинката, действа на психиката малко. При всички положения по-притеснително от болката е отокът, който имаш вечерта в деня на манипулацията и особено на следващата сутрин. Трябва да се има предвид това, ако предстоят събития някакви.

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 11:47 от Rosita

# 676
  • Мнения: 90
За първи път чувам за оток Open Mouth добре, че се разчетох преди да си направя, че много щях да се стресирам ако се подуя, без да го очаквам Grinning

# 677
  • Мнения: 1 557
Здравейте! С микропигментация съм вече година и половина, една процедура направих, не съм ходила на ретуш. Доволна съм от пигмента, но не и от формата - в самото начало не е заоблена, а има нещо като ръбчета. Въпросът ми е кога мога да очаквам да изчезне изцяло пигмента?

# 678
  • София
  • Мнения: 769
Офелия , микропигментация е трудно да изчезне и то напълно, избледняване може с времето, но не и изчезване. Тя се задържа повече от микроблейдинга дори. Аз от 2016 имам още остатъци от стар микробейдинг, които са станали червени, но не се махат. Трябва да бъдат премахнати, но за това още не съм се решила.


Иначе отток не съм имала, съвсем леко е като възпалено самото място през първия ден и се образува лимфа, като при рана, но чак видим отток не е имало при мен, но предполагам при всеки протича различно, пак в зависимост от кожата. Първият и втория ден след процедурата си излизах навън без особено притеснение, но за мен лично момента със Беленето е най-гаден, защото тотава нито са тъмни, нито светли, целите на люспички.. на места по-тъмно, на места сякаш липсва.. Тогава е най-видимо според мен.
 А това с упойкта и надраскването преди нея е интересно, за първи път чувам 😄на мен винаги са ми я мазали така отгоре,повърхностно, седя 10тина мин и после вече мястото е изтръпнало и чувам само звука-надраскването на кожата от острието/писеца.

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 15:01 от LoLo30

# 679
  • тук и там
  • Мнения: 11 759
А с какво се махат червените остатъци по кожата след стар микроблейдинг?

# 680
  • София
  • Мнения: 769
Ами..и аз се интересувам ако някой е махал да сподели. Знам,че най-надежно било с лазер или с Phiremoval ,но с втория метод знам,че не при всеки се маха добре , по-скоро с него не е напълно заличаване ,а  само максимално избледняване- до колкото се може, като пак трябват няколко процедури.

# 681
  • Мнения: 7 247
Иначе отток не съм имала, съвсем леко е като възпалено самото място през първия ден и се образува лимфа, като при рана, но чак видим отток не е имало при мен, но предполагам при всеки протича различно, пак в зависимост от кожата. Първият и втория ден след процедурата си излизах навън без особено притеснение, но за мен лично момента със Беленето е най-гаден, защото тотава нито са тъмни, нито светли, целите на люспички.. на места по-тъмно, на места сякаш липсва.. Тогава е най-видимо според мен.
А това с упойкта и надраскването преди нея е интересно, за първи път чувам 😄на мен винаги са ми я мазали така отгоре,повърхностно, седя 10тина мин и после вече мястото е изтръпнало и чувам само звука-надраскването на кожата от острието/писеца[/spoiler].
Упойката се нанася няколко пъти (след всяко минаване), за да проникне по-добре пигментът, трябва да е надраскана повърхността на кожата, иначе няма същия ефект -  и логика има като се замислиш, за устните и веждите е също.
Оток получих и на устните, и на очите, и на веждите - там по- малко. Навън може да се излиза с отока, няма проблем, но ако имаш важна среща рано сутринта- не е добре.  Затова предупредих. Не говоря за фрапиращ оток, а такъв все едно си ревала един час. Някои и тогава нямат, но това е  по-скори изключение. То и  кожата се бели по-фино при очите, някои дори не го забелязват.

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 15 633
Rosita говори за оток, при перманентен грим на очи, т.е. очна линия. Май пишете за различни неща (поне с такова впечатление останах). Simple Smile

# 683
  • Мнения: 7 247
Rosita говори за оток, при перманентен грим на очи, т.е. очна линия. Май пишете за различни неща (поне с такова впечатление останах). Simple Smile
Напротив, точно за очна линия с микропигментация пиша през цялото време Simple Smile

# 684
  • София
  • Мнения: 769
Аз пиша за веждите Satisfied не сме се разбрали нещо,  нищо де, сега разбрах. За очна линия нищо не мога да кажа, така че се доверявам на това, което е написано от Rosita .

Moже ли да питам тогава ,понеже разбирам, че си правила и трите неща, кое беше най-болезнено за теб? (Питам специално заради устните, защото напоследък ми е влязла  мухата за микропигментация на устни), та..знам,че прага на поносимост към болка е различен при всеки , но горе долу ако може да се съпостави вежди спямо устни , на устните много по-болезнено ли е?

# 685
  • Мнения: 4 880
и мен това ме интересува Simple Smile
аз мисля за очна линия, на веждите ще правя ретуш
за устни на този етап не мисля

Росита, може ли една снимка поне на някое оче на лични? Blush

# 686
  • Мнения: 7 247
Аз пиша за веждите Satisfied не сме се разбрали нещо,  нищо де, сега разбрах. За очна линия нищо не мога да кажа, така че се доверявам на това, което е написано от Rosita .

Moже ли да питам тогава ,понеже разбирам, че си правила и трите неща, кое беше най-болезнено за теб? (Питам специално заради устните, защото напоследък ми е влязла  мухата за микропигментация на устни), та..знам,че прага на поносимост към болка е различен при всеки , но горе долу ако може да се съпостави вежди спямо устни , на устните много по-болезнено ли е?
Първоначално ми мина през ума, че говориш за веждите, но понеже разговорът върви за очите и в отговор на моето, че получих отоци  ми обясняваш, че ти пък не си получила, реших, че и ти говориш за очите.Laughing

Blаck Cat, права си, че явно е станало объркване.

Устните са най-болезнени от трите, но пак упойката се нанася няколко пъти. Изтрайва се. Упойката хваща по-добре там, ако това може да е някакво успокоение.

aDream, през следващите дни ще пратя снимки.

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 18:10 от Rosita

# 687
  • Мнения: 1
Здравейте, нямам възможност да прочета всичките теми и мнения, за което се извинявам. Дошла ми е идея да си направя контур на устните, с цел повече обем. Можете ли да ме посъветвате къде в София да го направя.

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 21:59 от Efgh fgh

# 688
  • Мнения: 844
И мен ме интересува очната линия

# 689
  • София
  • Мнения: 71
Здравейте, мацки!
По принцип ви чета и събирам мнения за микроблейдинг, но сега гледам, че обсъждате микропигментация на устни, та ще ви споделя моя опит с процедурата. Имайте предвид, че не съм се подлагала на други процедури за перманентен грим и не мога да направя сравнение относно болката. Smile

Февруари месец ми беше първата процедура, след около месец и половина бях на ретуш, като се наложи да направим още един, защото пигментът не се беше задържал на две местенца. При мен лично ефектът от Лидокаина доста бързо отшумя и разбира се, трябваше да се нанася повторно, както си се прави по принцип. На мен обаче не ми се занимаваше с пренанасяне на упойки, защото прагът ми на болка си е висок и не ме притеснява. За мен не беше чак болезнено, а по-скоро досадно, като дращене (тези, които имат татуси, могат да преположат за какво говоря). Може би за тези, които са с по-нисък праг на болка ще е по-неприятно, но с често нанасяне на упойка всичко е наред и се преживява, спокойно. Relaxed
Като цяло не съжалявам и съм доволна, защото сега си имам "живот" в устните, преди ми бяха бледи като на призрак. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт