Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 005
  • 722
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 143
Аз не мога да разбера защо коментарът ми се прие като заяждане? Да, много добре знам, че трябва да е 300dpi щом ще е за печат и то такъв. Написала съм го чисто като съвет, от това с което аз съм се сблъскала и имам като знания. В никакъв случай не е било като заяждане или да си мерим кой колко знае. Wink

# 241
  • Мнения: 1 885
Здравейте,аз реших да си сменя ритуалните чаши с някой от тези два модела..Особено този с диамантеният пръстен модел най ме грабна.Но пък другия си върви със стойка 🤔Имам време до Юни да го мисля.Хареса ми е ето този модел кутия за пръстени.Ще си я правя сама.Мисля,че в джъмбо продаваха подобни.Ще си я напълня с перли и една изкуствена розичка най отгоре.Така си спестявам 75лв,колкото струва оригинала 🤣




За кутийката, сигурна ли си че има в Джъмбо? Онзи ден бях, ама като че ли не видях, може и да съм пропуснала нещо.
Иначе аз се оглеждах за такъв тип от Алито, обаче за съжаление няма да до бъде...Disappointed още си чакам персонализирания восъчен печат поръчан
началото на декември , който няма  и да дойде. По същият начин и чаши си бях харесала, ама с тоя скапан вирус нищо не се получава вече 😬

В Джъмбо не съм виждала такива,но в юск със сигурност видях подобни.

# 242
  • Мнения: 173
През декември ги бях гледала в джъмбо.Не беше точно квадрат,а правоъгълна по спомен.Тези дни ще ходя да разгледам.В Пепко също ги бях виждала.А относно чашите смятам да нямат никаква украса.И така си ми харесват,а и се притеснявам да не стане много натруфено,ако им сложа панделка с цветя🙂

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 15:43 от Radosttt.

# 243
  • Мнения: 1 752
Да , не е задължително да има панделки на чашите.Аз си поръчах бижу за коса от алиекспрес през януари и вече е тук.Може би става нещо с твоята поръчка.

# 244
  • Мнения: 1 176
Аз не мога да разбера защо коментарът ми се прие като заяждане? Да, много добре знам, че трябва да е 300dpi щом ще е за печат и то такъв. Написала съм го чисто като съвет, от това с което аз съм се сблъскала и имам като знания. В никакъв случай не е било като заяждане или да си мерим кой колко знае. Wink
Winnie, исках да кажа, че не искам МОЯТ коментар да се приеме като заяждане. Simple Smile

# 245
  • София
  • Мнения: 11 435
Малечка , добре дошла ! Пожелавам ти приятна подготовка !
А за зарята , не си спомням да съм чела, но имаше пост за това какво бихме спестили и аз бях написала - кола под наем , заря , шаферки , тежък дим и една дама ми беше написала ми вие какво изобщо ще имате на сватбата ?! Без коментар .
А за приятелките и аз така- пращам и поканата , чакам цял ден и към 17:30 й пиша : Взе ли поканата ? Тя ми написа: Да .
Сега ми е смешно , но тогава ми стана много тъпо . И вторият случай с братовчедка ми - Абе , вие ще се жените ли ?!?
Не съм била аз, но го помня този отговор, не посмях да се включа да не всявам пак напрежение. Това беше пореден пост за спестяването, различни са. Grinning Иначе аз няма да имам също тези неща, както и видео и покани дори, но не го броя за спестяване, не ги искам тези неща въобще, получавала съм упреци, че няма да ги имаме, ама не ми пука, сватбата си е моя.
По принцип смятам, че с толкова опит в групата, админите могат да дават полезни съвети и трикове, за които хората наистина не са се сетили, а не да се спами за спестете като не си вземете заря, което е ясно, че си е глезене и който има желание и повече финансови възможности, той ще отдели. Съжалявам, че се обидиха, но пък имаше добър ефект, няма такива постове след това. Анастасия се старае много и определено е най-добрата булчинска група.

А за поканите, аз правих сайт, който ми отне над месец и няколко от близките ми, въпреки че знаеха за него и че се подготвям и влагам старание, като ги поканих и изпратих сайта, получих само палец, не знам дали го отвориха.  Впрочем и при мен баба и дядо реагираха, че били стари и щели да ме излагат, но ги натиснах първо само в ритуалната зала и църквата да дойдат, но сега казаха, че и в залата ще дойдат замалко. Да са ни живи и здрави, това е най-важното, пък където искат да дойдат. Октомври загубих другия си дядо и това вече си е мъка да трябва да "зачертаеш" от списъка с гостите някой поради такава причина.

# 246
  • Мнения: 1 195
Четох статия, че пратките от Китай може да се забавят с 2-3 месеца. Значи все пак имам шанс да ми пристигне кутийката. Моята ще я напълня с изкуствени или сухи цветя, не съм решила още. После ще си стои в секцията за спомен или ще сложа бижута вътре.
Относно чорапи, чорапогащник и т.н, не понасям никое от тях особено чорапогащник. Евентуално ще съм с дълги чорапи със силиконова лента или чорапки тип за маратонки, понеже обувките са ми кецове.
За реакциите при предаване на покана, при нас имаше ръчкане с въпроси дали е получена защото пращахме по Еконт. "Да, получих я, мерси" и толкова Joy
Малко е кофти като се вълнуваш за сватбата и получиш отсреща едно сухо "мерси". Ще пращаме една в Калифорния, надявам се да не пристигне след сватбата Joy

# 247
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте, момичета Hug

usmvka, Radosttt., благодаря за предложенията за ресторант! И двете места ги знаех, но по различни причини не се оказаха "нашето". Новото при нас е, че съвсем неочаквано избрахме ресторант. Майка ми го подхвърли като идея, отидохме без очаквания и останахме очаровани. На 3 мин пеша е от обредната зала, така че ще опитаме да разменим местата на ритуалите - първо да е църковия брак, а после - гражданския. Очертава се ресторантът да излезе 60-70 лв на човек с алкохола, което ме прави много доволна откъм бюджет.
Все още ми се шие роклята в Китай, ще дам отзиви като дойде Simple Smile

За децата - определено е напрягащо с малко дете на заведение. Подкрепям съвета да не им взимате нищо специфично, защото децата си играят с всичко друго, но не и с играчки Grinning Напрегнато ми е за нашия младеж, който тъкмо ще е навършил 1 година на сватбата. Честно казано се съмнявам, че ще мога да се насладя максимално, защото винаги ще го гледам къде е, нищо, че ще се сменят роднините да го занимават Rolling Eyes Моля се просто да не плаче и крещи много по време на ритуалите и така..
Когато си родител вече гледаш доста практично и прагматично на нещата - например няма да слагаме покривки на масите, най-много да има живи цветя в средата на всяка маса (ще погледна предложенията ви за флористи във файла). Малките деца светкавично дърпат и ядат всичко, което им попадне в ръцете. Последното всъщност е най-притеснително - да не се задави с нещо, което не става за ядене, да не бръкне в контакт и т.н.

Понеже обсъждате чаши, ето я нашата.

Преди няколко години купихме 2 броя с майка ми от мола на Цариградско, но счупих едната. Сега издирвам същата, нооо удрям на камък.
Едит: намерих я Simple Smile

Хубава вечер и не се тормозете за глупости - неадекватните хора винаги са повече на брой от нормалните Wink

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 16:30 от AllegraA

# 248
  • Мнения: 223
Алегра взели сме  чашите от магазина от , който ти си взела вашите .
А за Алекса , не написах преди малко , при нас е същото , на първата среща беше доста ентусиазирана и даваше идей , но сега ,ако можех бих я сменила . Пиша й по няколко пъти , като й кажа ,че искам да видя нещо как ще е , напр за цветята на моадоженската маса ми казва 100 и 150  лева  кое избираш и аз е какво има за 100 и тя , ми по - малко,  а за 150 повече цветя , а аз ми не мога да си представя ти какво си представяш за 150 като много , защото съм сигурна,  че ни се разминават количествата за много .  За координатор четох ,че било 150 лева , питах я по вайбър какво включва , тя ми написа като се видим ще ти кажа. След седмица все пак се срещнахме , една седмица я гоних по вайбър , на срещата й казвам, че в ресторанта не искам координатор , а през деня в нас , и тя ми казва ми ще трябва да изчакаме , защото не знам дали за вашият ден ще можем да се ангажираме през деня, защото може би имат друг ангажимент , а аз й казвам пак , че през вечерта не ми трябва . А и щяло да струва 250 лева , което тотално ме отказа .   Бях на среща с булките от групата и Биляна Цанева , беше донесла снимки на арки , на младоженски маси, на маси за гостите , с различни цени , аранжировки , форми , идей , цветове и т н . При което беше само за да покаже кое колко струва защото булките от групата от това се интересуваха . А аз на нашата ще й дам и над 1000 лева и тя ми вика представи си . Е имаш лап топ, таблет , телефон , не можа да изкара две три снимки Disappointed

# 249
  • Мнения: 515
Здравейте, прекрасни момичета! През 2018 година, аз също бях булка и знам какво е вълнението, приготовленията и празника! Започнах да се занимавам с изработка на всякакви неща за сватба, покани, подаръчета, картички, бутониери, гривни, свещи, всичко. https://www.facebook.com/TA-Art-112225027019238/   това е моята страничка, за момента нямам много качени неща, но можете да се свържете с мен и да изпратите вашето желание, което аз да изработя 😊 ще се радвам да направя празника ви по-хубав 🍀

# 250
  • София
  • Мнения: 11 435
На мен Биляна въобще не ми допада, всичко е само на думи, два пъти от агенцията й ми обещаха оферта, от началото на ноември досега не съм получила все още. На изложението нещата, които говори, въобще не ми харесах, че трябвало изцяло да се слушат експертите, щом фотографът е казал в 5 фотосесия, тя трябва да е в 5 и цялото уеднаквяване на сватбите, каквото каже експертът - това. На изложението ми каза, че всичко ще ми струва доста малко, но позната беше с нея и знам, че не е истинска цената, която ми каза, което ме издразни. Не е реално да ми казва, че това, което искаме ще е 1000 лв,  за 22 маси с високи свещници и арка за снимки + 6 пиафлори за едни колони. Аз оферта под 2400 лв за това не съм получила от другите, а знам, че те не са по-евтини.
Иначе изложението им беше хубаво и правят красиви украси.

За Алекса аз поисках реални снимки, наистина е имагинерно при нея, аз затова показах какво точно искам, питах може ли да стане същото, не може и настоях за снимка как ще изглежда. Наложи се да сменим концепцията и сега не знам кое как ще е. И на мен ми обещава да покаже варианти, надявам се че ще получа такива. Притеснено ми е, защото имаме проблеми и със залата, дано накрая да се получи всичко. Не ми отговаря веднага, но има комуникация, нещо, което не постигнах с другите агенции. А и вече три пъти имаме срещи, дойде с нас до залата и зададе доста релевантни въпроси, които ни бяха убягнали.

# 251
  • Мнения: 582
Леле колко много сте изписали за цял ден!

Радост - чашите ти са мега яки. Аз ги видях в една от групите във фб и също ми харесаха, но вече родителите на ММ вече ни бяха дали техните и нямаше смисъл.

За чорапогащника - може би ще съм с чорапи и жартиери. Никога не съм носила така, но ще пробвам. Хем е секси за мъжО, хем може и да е удобно.

За отношението на останалите към поканите - вече и ние получихме такова едно НИКАКВО. Даже единия брат на ММ и неговата приятелка дори не я погледнаха. Дадохме я в коледен плик заедно с подаръците им за Коледа.

Агенцията, която избрах все още са ми номер 1. Днес ходих до офиса им да ми покажат как ще ми изглежда масата, видях си масата за подписа. Постоянно си разменяме снимки, аз пращам какво искам, тя ми връща отговор кое как може да стане. Много се старае. Обяснява добре. Нямам никакви притеснения.

Относно Биляна Цанева и на мен не ми харесва. Точно това забелязах при нея, че сватбите ѝ са еднотипни (надявам се да няма обидени) и че си налага мнението. Като за второто дори познавам булка, която си прави сватбата при нея и тя ми е казвала как се е налагала с доста неща като цветята какви да бъдат, че трябвало навсякъде да са истински (дори и на местата, където е просто, за да се прикрие нещо от по-далеч). И накрая я таксувала повече от колкото са се разбрали.

За кутията за пръстени - за Коледа направих подарък на ММ - ваучер за дърворезба. Сложих го в дървена кутия (купена от магазина за хенд мейд неща в подлеза на НДК). Още тогава реших, че ще я използвам за пръстените ни.

Алегра, поздравления! Важното е да сте доволни. Кое е мястото?

Ето и нашите чаши. Не ми харесват толкова, но стават. Поне са ни безплатни.


И ето кутията. Стои си с белите пера, които сложих около ваучера като изненада.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 19:58 от usmvka

# 252
  • Мнения: 223
За Биляна споделям само това , че беше подготвена.
За изложението и на мен ми хареса .
А за това, че никой не отговаря ме дразни адски мноого . Не искам да отговарят за 1 секунда . Далеч съм от мисълта , че някой чака мен или вас да им пишем и да ни отговорят,но в рамките на деня или поне на другият ден ... То аз за това избрах Алекса само те и още една агенция ми отговориха  от може би 4 или 5 . Но другата ми беше доста скъпа . 
На срещата с дж ни зарина със снимки , клипчета , истории и варианти - на торти, на кутии за подаръци , на варианти за хвърляне на букет , на книги за пожелания, на жартиера как да го направим без да ми се завира моя под роклята ,  на орисване кои да са следващите младоженци  , аз мислех да орисам така най -добрата ми приятелка - като й дам букета, без да го хвърлям, той ме разубеди с идеите си , след това ми предложи да я орисам с парче торта , аз това не го знаех , но й това отпадна , така че ще има друга
игра за тортата , пак идея от него . Като ни показваше през цялото време клипчета и снимки на тези идеи . А всъщност неговата работа не е ли да води ритуалите и да пуска музика . И може би за това аз имах повече очаквания от агенцията за украсата .

# 253
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен, 




Отне ми време да прочета коментарите.
Та, по същество.

Вече имам обувки за сватбата - бледо бежови сандали на дебел ток, който смятам да нося и после. Останаха воал и бижута - най-вероятно обеци и/или гривна.

Относно чорапи, чорапогащник и т.н. няма да имам.

Чашите кумата ще ги купува, все още не сме ги харесали на 100%, но мисля да поръчам от Алиекспрес. Цените ми се струват адекватни, не мисля да се украсават.

Поканите ни са готови и станаха страхотни / поне аз си ги харесвам много 😆🤷🏻♀/

Костюм и халки нямаме още.

Аз наех агенция от друг град, много мила жена, обесни ми всичко, а и цената си заслужава, спрямо всички оферти, които получих за над 2000лв.

Търся си светлинно шоу - ама 400лв за 10мин ме "застреля" като оферта.

Търся и осветление за цялата зала до 4-500лв, получавам оферти за над 1000лв... верно си е изказването - ден, година храни..

[/img]

# 254
  • София
  • Мнения: 11 435
Моят диджей дори не ми върна отговор, че е получил парите. 😁 В този ред на мисли не сме избрали песен и музика още, трябва да избираме вече. Ще му пиша днес, два месеца по-късно да го питам дали е получил парите и кога трябва да сме готови с музиката, има ли нужда да вижда залата предварително и тн.

Ще го имам предвид това с Алекса и аз очаквах да ни покаже повече варианти за избор. Сега като се наложи промяна в концепцията ще искам снимки. Иначе съм доволна засега, но много се забавихме.

Времето започна да ме притиска, а нямаме половината неща още

Много красиви покани показвате!

Иванжелина, откъде си взе обувките и аз нещо такова търся?

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 21:08 от Niya-

Общи условия

Активация на акаунт