Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 170
  • 722
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 873
Ще кажа моят опит със София:
Сватбен център - добро обслужване, рокли в много широк ценови диапазон от около 500-600 лева до 3000. Имат даже сайт с цени.
Be Queen - учтиви консултантки, трябва да се запази час, рокли над 1000 лева.
Alfa Brides - много добро обслужване, разкошна пробна, със запазване на час, рокли от 1500 лева нагоре.
Арети - не останах очарована от едната консултантка, със записан час, рокли от 1900 лева нагоре.
В Арети и Алфа Брайдс за сватба през лятото на 2020 е добре да се отиде в близко време, понеже роклите се поръчват и отнема няколко месеца. В Арети ми казаха, че ако поръчам през април, може и да не дойде до началото на септември. Поръчах в Алфа брайдс в края на януари и роклята ще ми пристигне през юни.
Според мен е хубаво да имаш представа долу-горе какво искаш преди да тръгнеш по магазините. Спестява се обикаляне.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 09:01 от Welt

# 316
  • София
  • Мнения: 11 568
Добре дошла, виждам, че нямаш много опит, така че бих те посъветвала да прочетеш миналата и тази тема, ще намериш доста полезна информация. Специално за магазините за рокли сме цитирали и цени и ще можеш да се ориентираш, защото "много скъпо" за всеки означава различно и всички ще я слагаме един път само роклята или два пъти и за фотосесията.
Ако ти е спешно, може да ти напишем цени, но все пак ние сме харесали различни магазини и мнението ни за тях е различно. Би било по-полезно, ако прочетеш повече мнения.

В първи пост има списък с  магазини, от които сме пазарували част от булките в тази тема. Питай, ако нещо те интересува. В някои от магазините им пише и цените като например Миле, Уединг резидънс, Кари, Си селекшън.

А за изнесения ритуал, както и за 90% от другите неща, човек си го прави, както му харесва. Аз първо бях говорила с фотографка, която ми каза, че не била чувала фотосесия на обяд, нищо, че ще е градска и ще е април, казах й, че няма вариант да си променим мнението, но с отношението си вече ме беше изгубила така или иначе. Щом тя не вярва, че може да се справи, не бих я наела.

# 317
  • Казанлък
  • Мнения: 8
Благодаря, ще прочета. Иначе и при нас първоначално идеята беше да е на обяд фотосесията преди църквата. Тази същата дето не беше чувала за изнесен ритуал в 16:30 не беше чувала и за снимки на обяд като ми държеше тон буквално и съответно ме изгуби с държанието си, но като се замислихме наистина е права, а на всичкото отгоре и мислим да се снимаме на паметника на Шипка, та сега ще трябва два пъти да се правят грим и прически.. Grinning

# 318
  • София
  • Мнения: 11 568
На Шипка лятото най-вероятно наобяд наистина трудно биха се получили снимките, защото е открито пространство. В град като София е малко по-различно, има статии даже на някои от по-известните фотографи, които препоръчват тогава градска фотосесия, използвайки сенките от сградите. Писах на друг и ми каза, че никакъв проблем няма за фотосесия тогава, малко по-трудно е, но това е негова работа.

# 319
  • Мнения: 39 315
Според мен "проблема" на фотографката за изнесения ритуал е жегата, на която ще са подложени гостите и младоженците.

# 320
  • Мнения: 582
Да, август месец си е жега. По-добре, ако държите на мястото, направете сесията в друг ден. Хем ще ви бъде по-спокойно и няма да бързате. А колкото за прическа и грим - има много фотосесии от след сватбата, на които булката е просто с пусната коса и лек грим (който сама можеш да си направиш), по-натурално излъчване. Но и зависи дали имате някаква концепция или идея за снимките или не. Ако не, тогава аз не виждам смисъл от професионални грим и прическа.
Както казаха момичетата, прочети предните коментари, ще намериш много информация. И си потърси в интернет сватбени фотосесии на младоженци от след сватбата. Това ще ти помогне да добиеш представа.

# 321
  • Мнения: 111
Здравейте,
Аз да се похваля, вчера с мъжа ми ходихме за костюм, леле влюбих се отново. Избрахме един от вариантите, които пробва, края на седмицата ще го купим. Бяхме в Monni и останахме очаровани като отношение и цялостна концепция. Имат и 20% отстъпка, ако купиш цял сет от тях. После ходихмме и в останали като Теодор, Андрюс, мисля и Ивенти, но качеството спрямо Монни беше в пъти по-ниско за 100лв по-евтин сет.

# 322
  • Мнения: 173
Щом не е чувала за изнесен ритуал в 16ч,представям си какво би казала за 18ч както е нашия 😂За рокли бях гледала ако не се бъркам в Стара Загора един доста хубав магазин,но не му помня името.За Асеновград -Радичев,Чучев...За София вече Ния ги е изброила.
Иванджелина Тодорова : и ние се спряхме на Монни.Чакаме само да започнат с пролетните колекции.Нас ни спечели обслужването на една руса дама в сердика,която ни обясни всичко от до.

# 323
  • Мнения: 780
Здравейте,
Аз да се похваля, вчера с мъжа ми ходихме за костюм, леле влюбих се отново. Избрахме един от вариантите, които пробва, края на седмицата ще го купим. Бяхме в Monni и останахме очаровани като отношение и цялостна концепция. Имат и 20% отстъпка, ако купиш цял сет от тях. После ходихмме и в останали като Теодор, Андрюс, мисля и Ивенти, но качеството спрямо Монни беше в пъти по-ниско за 100лв по-евтин сет.

Може ли да кажеш какво е сета и като цена колко излиза. Ние искаме панталон, елече и сако, но все още не сме ходили да Мери.

# 324
  • Мнения: 111


Може ли да кажеш какво е сета и като цена колко излиза. Ние искаме панталон, елече и сако, но все още не сме ходили да Мери.
[/quote]

Сетът включва костюм / или сако и панталон отделно, но се броят за 1 артикул/ , обувки, риза, колан и аксесоар/папионка, вратовръзка/ за елече не мога да кажа както какво се води, имаше, но ние не търсим, защото август няма да му е до елече. С отстъпката излезе 777лв. Но е облечен от глава до пети както се казва.

# 325
  • Мнения: 143
Аз да попитам запазила ли си църква. Защото в календарите пише, че този ден не е позволен за църковен брак. 15.08 нали?
Кои от забранените дати са на популярни за сватби дни през 2020 година:
6 юни 2020 година – събота – Черешова задушница;
7 юни 2020 година – неделя – Петдесетница;
1, 2, 8, 9, 15 август 2020 година – уикендите по време на Богородичните пости;
29 август 2020 година – събота – Отсичане главата на Йоан Кръстител;
Може в някои църкви да се съгласят, разбира се.

# 326
  • Мнения: 582
Ехеее, супер! Браво Еванджелина, и аз така се почувствах като ММ си избираше костюм. Нямам търпение да го видя на сватбата с него. Чудесна новина Hug

# 327
  • Казанлък
  • Мнения: 8
Аз да попитам запазила ли си църква. Защото в календарите пише, че този ден не е позволен за църковен брак. 15.08 нали?
Кои от забранените дати са на популярни за сватби дни през 2020 година:
6 юни 2020 година – събота – Черешова задушница;
7 юни 2020 година – неделя – Петдесетница;
1, 2, 8, 9, 15 август 2020 година – уикендите по време на Богородичните пости;
29 август 2020 година – събота – Отсичане главата на Йоан Кръстител;
Може в някои църкви да се съгласят, разбира се.
Запазихме, да .. До колкото обясниха дните преди 15.08 не може, но тогава може. Дори самата църква се казва "Успение Богородично"

# 328
  • Мнения: 120
Здравейте момичета ! 👰

Започвам и аз сега на дълго и на широко да обяснявам къде ходих и какво правих.

Ходихме в Резиденция Тера на дегустация. Храната е изключително вкусна и беше труден избора, защото всичко беше много вкусно. Храната се готви на място, така че няма да се притеснявам дали ще е студена. Момчето ( готвача) супер пич, разговорлив, забавен много добро впечатление ни направи. По самата организация и украса едната от управителките ( забравих и името) много мила и симпатична. Зададе всички нужни въпроси спрямо украса и разпределение в деня на сватбата. Като цяло всичко 6 ! Купих си роклята най - накрая!!! 👰🏼 Когато облечеш твоята рокля чувството е страхотно. Модела е ”Zola” от Mille Bridal цената и е 1885лв . Това наистина ми беше тавана като цена за рокля. Ходих и до Сватбения център в Младост . Взех дреболийки, кошничка за късметчетата + късметчета 25 бройки . Момичето каза, че късметчетата трябва да са нечетен брой или годините на булката . Съответно аз съм на 24 взех 25 късметчета. Бокал за църквата и два метра бяла лента за свещите. Ходихме и до гражданското да се запишем . На 05.09.20 беще желана дата от мен слава Богу имаха свободен час за тогава. Раздадохме и поканите. Някой бяха очаровани, с други някак не им беше много “зор” както се казва. Ние си мислим ”те хората какво ли ще си кажат като видят поканите” ? И то накрая нищо 🙈🙊🙉

Надявам се да не съм написала нещо прекалено за четене. Хаха дано да съм полезна на някоя от вас бъдещи булки 💓

Хубав ден! 🌸

# 329
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Купих си роклята най - накрая!!! 👰🏼 Когато облечеш твоята рокля чувството е страхотно. Модела е ”Zola” от Mille Bridal цената и е 1885лв . Това наистина ми беше тавана като цена за рокля.

Ох Heart това ми е роклята мечта! Честито! Ще чакаме снимки септември хихи
Трябваше да се обадя, хахах

Общи условия

Активация на акаунт