Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 144
  • 722
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 11
Момичета, гледах файла, но не виждам предложения за водещи, само за диджеи. Можете ли да препоръчате само водещ?
Има ли други като мен, които никак не са ентусиазирани за сватбата? Много негативно звучи, но имам сериозни притеснения, че няма да е приятно изживяване - казах ви, че ще бъдем в тесен кръг (60 души почти изцяло роднини, малко приятели), без музика, сега се напрегнах, че трябва аз да си мисля програма и едва ли не аз да я изнасям (няма кой, кумата ми е бременна, кумът е доста голям ръб) и като цяло си го представям като един голям провал, семейна сбирка, която няма да ми достави удоволствие, а ще чакам просто да мине. Често си представям как просто подписваме и ми харесва повече като идея.
Още веднъж извинявайте за негативизма, детето ми е болно 4ти ден с адски висока температура, не съм спала, а времето ни притиска и правим спешно покани, че да може да ги раздадем в началото на март..
Ако има момичета, които се чувстват като мен, може и на лични да се окуражим Hug

Ами то си е напрежение. Всеки се изрежда да ти дава съвети. От моите приятелки една не е организирала сватба и всички си мислят, че става дума за една рокля и запазване на ресторант. Едва ли не на моменти трябва да се чувстваш виновен, че си заринат с мейли, оферти, панделки... Нашите кумове като цяло изобщо не знаят какво да правят, те са си обикновени гости според тях, не разчитам много на помощ. Не се притеснявай, не всички жени сме си мечтали да организираме сватба от бебета, въпреки някакво странно всеобщо мнение, че едва ли не цял живот сме се готвили за този ден и вече имаме концепция за сватба от 20 години. Малко по малко всичко се нарежда. Няма как без нерви.

# 346
  • Мнения: 120
Здравейте дами, за първи път пиша тук. Сватбата ще е на 11.07.2020 г. Ще разказа накратко за мен. Аз съм от В. Търново, приятеля ми от Горна Оряховица, т.е годеник, още не мога да свикна хаха. Харесах си, отец Зоран, гледах го по Нова - млад, начетен учил е в Кембридж ще ни венчае в манастира в Арбанаси и се нави да е преди гражданският. А колко разправии имахме преди това с църковният това е друга тема. Изнесеният ще е в 15.00, една булка четох 16.00, мен така ми се нарежда програмата и не ми пука заради забраната на шума се налага да изместя сватбата на дневна/нощна. Ще имам два оркестъра и певицата ще ни е водеща. Мога да дам съвет тя върши страхотна работа. Роклята си я купих от Алфа брайда на черния петък на 40 % - 700 лв. Мостра е, но аз имах предварителен бюджет, а и роклята много ми хареса. Преди това пак имах други преживявания.  Стана много дълго. Много се радвам, че ще си обсъждаме заедно. Има още много неща да разказвам. Приятна вечер на всички!

# 347
  • Мнения: 37
Здравейте дами, за първи път пиша тук. Сватбата ще е на 11.07.2020 г.

И нашата сватба е на 11.07.2020г.

Ние имаме много смешна история с попа. Искаше да премести сватбата за неделя, защото 11-ти е събота, но му казахме, че няма как да изместим цялата сватба да е неделя и той тогава ми заяви, че аз си знам, но ще съм грешна пред Бога след това.

# 348
  • Мнения: 120
Много се радвам, че ще сме на една дата. Аз исках сватбата да е през юни, но ми казаха, че тогава се пости и не може и отидохме в юли, за което сега се радвам, че стана така юли месец повече ми харесва. Казах им, как всички тогава се женят даже не искаха в събота и ме караха в неделя. Опитваха се всякак да ни откажат. Накрая отидохме на друго място, като преди това ни бяха казали, че за събота трябва да искаме разрешение от владиката, т. е да си платим. На другото място ни казаха - "о, няма проблем юни месец", но вече беше късно. Навсякъде е различно явно.

Гледахме календара, на 11ти няма нищо, постите са до края на юни. Ами да, вече много рядко се правят сватби в неделя, не е удобно. Явно и теб се е опитвал всякък да те откаже, но чак пък да си "грешна" да бе, свиркай си!

# 349
  • Мнения: 173
Fitabella : това с поповете ми е доста познато.Нашия в Костинброд упорито ме навиваше,както за сватбата така и за кръщенето на малкия,че трябва да е на именния му ден,а не на рожденния.Да не съм гледала какво било на мода,а той какво казва.Е послушах го 😆 изместих и двете събития в София.Хем по удобно и за нас и за гостите.А не да ми се чете морал в два от най важните дни за нас като семейство.

# 350
  • Мнения: 582
Добре, че няма да имаме църковен брак ние. Много ще ми стане съобразяването. Някои хора реагираха доста забавно според мен като им казах, че няма да имаме "Аууу, ама защо така??" Grinning

Познавам доста хора, които грам не са религиозни, но имаха само, защото така било редно. Според мен си е лично предпочитание и не разбирам като реагират така какво точно искат да кажат.

# 351
  • Мнения: 37
Аз исках сватбата да е през юни, но..

Аз също си бях харесала дата през юни, но беше запазена в ресторанта и аз като теб тоооолкова се радвам, че така се получи и че се спряхме на 11 юли, защото в момента не мога дори да си представя да се женим на друга дата. 11 си е нашето число, а и баба ми и майка ми са се женили на времето през юли и семействата ни още са заедно и се радват на деца и внуци, така че този месец явно ни е на късмет в семейството.

Нашия в Костинброд упорито ме навиваше,както за сватбата така и за кръщенето на малкия,че трябва да е на именния му ден,а не на рожденния.

Ние ще се женим в Костинброд при него май, ако се казва отец Дамян. SmileySmileySmiley

# 352
  • Мнения: 120
Значи ще ви върви и на вас. После проверих, че 11 число е господарско число. Не, че вярвам на такива неща.

За мен църковният ритуал е по-важен от гражданският. Не съм много вярваща, но така си го представям.

# 353
  • Мнения: 1 195
Ние също няма да имаме църковен брак. Но пък изглежда много вълнуващо и някак доста по- интересно от гражданския.
Поръчах закачалки за костюма и роклята и забавни табелки, чакам ги да пристигнат Blush

# 354
  • Мнения: 173
Fitabella  : Същият е .То и другия мрънка,но този много повече.

# 355
  • Мнения: 6 873
Свещениците ги казват тези неща, защото канонът ги казва, а не защото искат да ви развалят сватбения ден. Знаем, че в днешно време са различни нещата и има доста "пространство за игра", но има и свещеници, които си настояват. Вярвам, че ако идем в общината и им обясним, че не ни кефи служебното лице/правенето на изследвания/плащането на такса, ще ни пратят по живо по здраво и няма да ни оженят. Така и в църквата - институция със собствени изисквания. Simple Smile
Аз съм ентусиазирана за сватбата, макар че в момента съм оставила подготовката на заден план. Мен ме натоварва вглеждането и избирането на разни детайли, на които не държа и намирам за излишни. Затова не ги избирам и директно ги драскам от списъка. Няма детайл, няма проблем. Joy Преди седмица младоженецът направо ме удари в земята, че той не ги искал тия завъртяни модерни свещи, а си искал жълтите свещи от църквата. Joy Даже може и да му угодя.
И при нас кумовете са си "обикновени" гости де факто - няма да са натоварени с купуване на воал, букет, чаши или друго. Не очаквам да ми помагат с нещо специално - а по принцип на кумата, ако искам да и споделя, да поискам съвет или да ми направи някоя услуга, знам, че винаги ще го направи.
Радост, а имаше ли някакво обяснение защо трябва да е на имения ден, а не на рождения? Много любопитно ми стана. Ами, ако няма имен ден, понеже е с нетипично за нашите ширини име?

# 356
  • София
  • Мнения: 11 557
Ние също няма да имаме църковен брак. Но пък изглежда много вълнуващо и някак доста по- интересно от гражданския.
Поръчах закачалки за костюма и роклята и забавни табелки, чакам ги да пристигнат Blush
Откъде поръча?
Аз се чудя дали да не се пробвам сама да ги надпиша закачалките, че ми се иска да има 20-тина.

# 357
  • Мнения: 6 873
Откъде поръча?
Аз се чудя дали да не се пробвам сама да ги надпиша закачалките, че ми се иска да има 20-тина.
Аз мисля сама да си надпиша една за мен, за младоженеца, за баща ми. Ще видим кой друг ще има мерак.

# 358
  • Мнения: 1 195
Ние също няма да имаме църковен брак. Но пък изглежда много вълнуващо и някак доста по- интересно от гражданския.
Поръчах закачалки за костюма и роклята и забавни табелки, чакам ги да пристигнат Blush
Откъде поръча?
Аз се чудя дали да не се пробвам сама да ги надпиша закачалките, че ми се иска да има 20-тина.
От Royal stickers. Много ми харесва как са се получили. Сама не ми се занимава. Ще правя евентуално подаръците за гости сама, така че каквото мога да си спестя е добре дошло Joy качвам снимка ако искате да видите
Скрит текст:

# 359
  • Мнения: 173
Welt : Сина ни се казва Александър,принципно има 3/4 пъти в година имен ден по спомен.Най големия,който се празнува от църквата и почти от всички с това име е 30.08.И било хубаво на този ден да се кръсти,защото било празник.Но ние решихме,че няма смисъл да събираме почти едни и същи хора през 2/3месеца.Април правиме годинка,Юли сватба и хайде кръщене Август.Ходих до Св.София питах и там,наистина има ли значение от деня дали задължително на именния ден.Хората ми обясниха,че проблем няма.Имало значение само сватби кога се разрешавали и кога не.Ако искаш да се кръстиш и в сряда да отидеш няма да те върнат.

Общи условия

Активация на акаунт