Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 150
  • 722
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 11 561
И мен не ме притесняват танцьорки и стриптизьорки, все ми едно ще има ли или не, разбира се стига да си остане само с гледането без консумация. Grinning

# 391
  • Мнения: 582
Леле, колко много сте изписали по този въпрос. Grinning

Ох, на мен шаферката искаше да ми направи моминско. Предишната кума не и без това не беше много в час с нещата. Аз знам какво щеше да стане - да измислят нещо, което хич няма да ми хареса. Пък и не знам как щяха да се разберат, защото бившата кума обича да си налага мнението, а шаферката пък обича да си защитава своето, ако се чувства нападната. Grinning Тъй, че още в началото казах ясно и повторих сигурно 5 пъти, че не искам. Сегашната ми кума е англичанка и не познава никоя от българските ми приятелки така, че няма да има проблем, т.е. спокойна съм, че няма да имам моминско.

За ММ до колкото знам също няма да има, но знае ли човек. Колегите му от работа са много дразнещи. Постоянно му говорят как това е най-голямото прецакване (да се ожени), да е сигурен, че няма да се разведа с него и да му взема парите и как ще е нещастен след някоя и друга година. И това го казват разведени или стари ергени. Мега дразнещо ми е, но той се забавлява. Тъй че като нищо ей така нарочно не е невъзможно да му организират баш танцьорка/стриптизьорка демек да види той какво изпуска или да се сбогува с ергенлъка. Rolling Eyes
Мега малоумни.

# 392
  • Мнения: 6 873
За ММ до колкото знам също няма да има, но знае ли човек. Колегите му от работа са много дразнещи. Постоянно му говорят как това е най-голямото прецакване (да се ожени), да е сигурен, че няма да се разведа с него и да му взема парите и как ще е нещастен след някоя и друга година. И това го казват разведени или стари ергени. Мега дразнещо ми е, но той се забавлява. Тъй че като нищо ей така нарочно не е невъзможно да му организират баш танцьорка/стриптизьорка демек да види той какво изпуска или да се сбогува с ергенлъка. Rolling Eyes
Мега малоумни.
Ама и тия едни кретени. Хрумват ми бая неща в отговор, ама всичките биха наречени злобни и невъзпитани.

# 393
  • София
  • Мнения: 385
Днес кумата ми писа: "Ама аз кума ли съм? Мислех, че ще бъда свидетел за подпис." 🙄
Чакам да станат поканите и да и я връча с официално предложение, ама май не трябва да се надявам на моминско парти - изненада 😂

# 394
  • Мнения: 223
Добро утро ! Още едно мнение по тема моминско и то е ,че и аз не искам да дават луди пари за един ден. А искам все пак да се отбележи по някакакъв начин , дали кино, театър , масаж , вечеря , сладкарница ... както са преценили , все ще съм супер щастлива . Кумата ме пита как си го представям , аз й казах, че нямам претенции както реши .
За ергенско знам , че ще има , но точно какво не знам , само знам ,че ще е в същият ден с моминското . Както казахте вие , да правят каквото ще само да не ми казват след това. Grinning
Ако може да споделиш от къде си взела халатите за подарък , че аз в момента търся подарък за тях  Blush
И също така се интересувам , ако са закупени халките от София да ми споделиш от къде ? Гледахме два , три магазина , но все нещо не ни беше ок и на другите  ни почивки ще търсим .

# 395
  • Мнения: 37
Ако може да споделиш от къде си взела халатите за подарък , че аз в момента търся подарък за тях  Blush
И също така се интересувам , ако са закупени халките от София да ми споделиш от къде ? Гледахме два , три магазина , но все нещо не ни беше ок и на другите  ни почивки ще търсим .

Разбира се, ще ти напиша на лично, откъде ги купих (от София са), защото не съм сигурна дали мога да споделя директно тук. Ако мога, пишете да редактирам мнението, за да може всички да го виждат.

Аз друго искам да споделя и да ми дадете съвет. В поканите сме написали, че трябва нашите гости да потвърдят своето присъствие на една онлайн страница, която създадох специално за сватбата. Вече раздадохме 30+ покани и само 5 човека потвърдиха и това лично мен леко ме дразни, че съм си направила труда, една ли не, а на никого не му пука JoyJoy

# 396
  • Мнения: 1 195
Ако може да споделиш от къде си взела халатите за подарък , че аз в момента търся подарък за тях  Blush
И също така се интересувам , ако са закупени халките от София да ми споделиш от къде ? Гледахме два , три магазина , но все нещо не ни беше ок и на другите  ни почивки ще търсим .


Аз друго искам да споделя и да ми дадете съвет. В поканите сме написали, че трябва нашите гости да потвърдят своето присъствие на една онлайн страница, която създадох специално за сватбата. Вече раздадохме 30+ покани и само 5 човека потвърдиха и това лично мен леко ме дразни, че съм си направила труда, една ли не, а на никого не му пука JoyJoy

До кога ви е срока за потвърждение? Според мен не се дразни отсега ако има още време. Потвърждението много зависи и от това хората да си сметнат разходите, да преценят ще се наложи ли да отсъстват от работа и т.н.

# 397
  • Мнения: 223
Ооо, fitabella, нашата дата за потвърждение беше до 15.02 и никой не звънна да каже ще идвам ,няма да идвам , което очаквах де, но да им пиша да ги питам и те да ми отговарят, ще питам еди кой си , не ми звучи сериозно . Два месеца не успяха да намерят време да го решат ,че сега за един ден ще го мислят . Направо ги драскам .

# 398
  • Мнения: 6 873
Колко време преди сватбата ви е срокът за потвърждение? Аз се колебая между четири и шест седмици, но май ще са четири.

# 399
  • Мнения: 1 195
Колко време преди сватбата ви е срокът за потвърждение? Аз се колебая между четири и шест седмици, но май ще са четири.

Моя срок е 17 дни преди сватбата и ще имам 1 седмица да подсещам хората, че чакам потвърждение Grinning

# 400
  • София
  • Мнения: 11 561
7-8 седмици сложих аз, защото на хората им е ясно ще дойдат или не, но се размотават и допоследно да може да се потвърждава, няма да са повече потвърдилите.
Аз не бих оставила под 6 седмици, зашото 6 ги брой, че са 5, тъй като като ми срокът ще им пишеш за потвърждение. А броят ти трябва за кетъринг, торта, разпределение по маси. Човек никога не знае колко хора ще му отпаднат, приятелка ми се оплака, че на нейната 20 човека от 140 не са дошли.

Ние сме със сайт, а не с хартиени покани, още при каненето им казвахме да потвърдят в сайта до 1 март. Дотук имаме 82/124, дано се активизират следващата седмица.

# 401
  • Мнения: 6 873
Ния, абсолютно споделям твоето мнение.

# 402
  • Мнения: 37
Прецених 5 седмици, че ще е достатъчно преди сватбата и затова сложих крайна дата 31 май, има адски много време още. Но по някаква причина, тъй като хората не бяха супер ентусиазирани, когато им давахме поканите, се виждам след средата на май, как ще напомням за присъствието на всички Joy

# 403
  • Мнения: 1 195
Така или иначе предполагам ще има хора, които ще отпаднат и ден преди сватбата. Единственото, за което не помислих е за тортата, че искат 1 месец по- рано бройка, но ще поръчам колкото сме по списък, пък ако отпаднат много ще се режат големи парчета за присъстващите и готово Joy. Кетъринга искат поръчка 3 дни по- рано, кувертите 10, украсата жената каза, че и в последния момент да има промени не е проблем.

# 404
  • Мнения: 11
По темата с моминското и ергенското парти... Както винаги ние жените ще го караме лежерно. С кумата се разбрахме с една дума. Проблемът е, че съвсем скоро няма да живеем в един град и ще трябва май аз да организирам нещата. Направо си ѝ казах какво искам и тя също беше супер щастлива. Или ще идем на някой бар с басейн (мисля Cozy Bar) и коктейлчета или ще наема къща за една вечер близо до София, но за сега сме на първия вариант. Цял ден ще си седим на слънце, ще си говорим и ще си слушаме музика. Ако тя измисли и някоя игра ненатоварваща ще е супер. Иначе мъжете, както винаги ще се изхвърлят. Кумът ме предупреди месеци по-рано, че ще "отвличат" младоженеца да му приготвя багаж, че ще ходят на морето с момчетата. Успех им желая с организацията, сигурна съм, че няма да се получи... Simple Smile Ама са сладки, че си вярват.

Общи условия

Активация на акаунт