Да сложа ли край?

  • 13 129
  • 601
  •   1
Отговори
# 165
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 302
Ма какви кучета си рязлаял? Боравиш с някакви сухи статистики и неизпитани теории, хал- хабер си нямаш от семейство и деца.
Тук повечето сме минали по тоя път и говорим от своя опит.

# 166
  • Мнения: X
Аз си знаех, че ще разлая кучетата, ама сърце юнашко не трае Smiley
Soul Free, не гледа МОЕТО дете, а гледа НАШЕТО дете.
Едно въпросче тогава, като е вашето дете - аксолотлов резервоар ли се явява тази жена?
И чакам да кажеш как вдигат разхода майките.

# 167
  • Мнения: 29 957
То детето си е нейно, тя затова си го гледа, но освен нейно е и ТВОЕ...…..освен ако нямаш съмнения.

# 168
  • Мнения: 20 254
Братан, правиш генерална грешка да сравняваш статистики на коренно различни общества и икономика.
Ами, аз да ти кажа не ща да се сравнявам с американските майки. Нямаме абсолютно нищо общо.
ДА, важно е майката да е с детето поне до 2-годишната му възраст, когато се изгражда истинска емоционална връзка и мъничетата навлизат в света на хората. Да те хвърлят на чужди хора веднага след раждането ти е една много много тъжна съдба.

# 169
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 302
Той, Братан, затова се е ориентирал към западните булки. Щото са еманципирани, имат малко майчинство и не вдигат разхода след появата на детето- даже напротив, грижат се за това мъжО да не се чувства използван.

# 170
  • Мнения: 30 802
Bratane, имаш ли разбивка по социо-икономически статус?

Ето ти впрочем малко статистика с разбивки кой бачка и кой търка дивана.

https://www.pewsocialtrends.org/2014/04/08/chapter-2-stay-at-hom … emographic-group/

А американките яко се оплакват по форумите - или трябва с шевовете още да се връщат на работа след 4 седмици, или да останат у дома без доходи.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 12:30 от Не се сърди, човече

# 171
  • София
  • Мнения: 35 322
Братане, не разлайваш кучетата, а плискаш последните останали капки в легена ти.
Суха статистика и имагинерно мнение за майчинството.

# 172
  • Мнения: X
За раждаемостта е ясно - манталитетът е виновен, не икономическата обстановка.
Тука си абсолютно прав за манталитета. Ама не в аспекта, който ти мислиш. Не ми е изкристализирала още идеята да мина през клиника и да съм самотна майка, чакам сред некачествения материал да се появи нещо поне малко от малко ставащо. За мене дете се гледа от двама.
По принцип има кой да поеме мъжката част от отглеждането на детето при мен, финансово и времево - родители, роднини, даже цял апартамент ще наследи. Виждала съм при познати и колежки как се случва (с все проблемите, болестите и нервите) и знам, че е напълно изпълнимо.

# 173
  • Мнения: 3 186
А той какво толкова работи? Я, да видим и неговото състояние! Simple Smile

И като съм тръгнала да задавам въпроси, авторката какво работи?

Имах двуседмичен флирт с точно такъв типаж - разведен, влюбен в дъщеря си, с нов апартамент. Направи неодобрителна физиономия, като поисках готова руска салата. Решил сигурно, че ще излизам скъпо. Не желаеше и да се занимава с още деца. Това беше.

Като му казах, че е сметкаджия, той каза, разбира се, счетоводител съм все пак.

Та авторката да си изгради някакъв радар за разни подобници. Smiley

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 10:44 от tainichka

# 174
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 302
Според мен авторката е учителка, или нещо такова.

# 175
  • София
  • Мнения: 35 322
Тайничка, явно е имотен, има доходи, но не е мъж.
Има ли значение какво работят?
Да каже авторката, че е продавачка и форумните патки да отсъдят, че дете не й се полага...

# 176
  • Мнения: 3 186
Тайничка, явно е имотен, има доходи, но не е мъж.
Има ли значение какво работят?
Да каже авторката, че е продавачка и форумните патки да отсъдят, че дете не й се полага...

Има значение за коментаторите.

# 177
  • Мнения: 1 119
Братане,

В САЩ има много еманципирани жени с кариера, които се връщат на работа, в условия на бавачки/помощници и т.н, които за една средностатистическа българка са мираж. Просто стандартът ни е нисък.

В Русия, жената работи, само ако иска. Дори не е задължително за нея. Никога не и се гледат доходите, които изкарва.

В Исландия има пълно равенство между мъже и жени. Единствено. Но и там мъжът не са измислили как да ражда все още.

Не мога да разбера, ако толкова ви пречи да сте мъже, защо не си хванете вие някой провайдър - мъж и да си ви гледа?

Хвана да обсъждаш майчинството - нещо, което не само не си изживял, а и никога няма да изживееш. Икономически, втората година - заплащането е 340лв. Ами то, ако изляза на трудовата борса 9 месеца, ще взимам много повече. Повечето жени, които нямат качествени и стабилни мъже, са принудени да се върнат на работа. И не карат майчинство 2 години. А през първата, като ми дават 90% от заплатата, как точно ставам голям разход за мъжа си?
 

# 178
  • Мнения: X
Може и в БАН да работи авторката, и какво? Измествате фокуса от мъжа върху нея, а мъжът е проблемният в случая.

# 179
  • Мнения: X
Не ми е изкристализирала още идеята да мина през клиника и да съм самотна майка, чакам сред некачествения материал да се появи нещо поне малко от малко ставащо.

Какво стана с Агента?
Форумът чака първата си форумна сватба и първото форумно бебе.
Освен това бракът ще бъде супервизиран и съветван от най-големите умове на форума.
Няма шанс за фейл.
Даже ще ти подарим количка и началството може да му направи самостоятелен раздел.

Общи условия

Активация на акаунт