Да сложа ли край?

  • 13 090
  • 601
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 29 727
А и защо постоянно се говори за минимална заплата?!?!

1000 лв. е средна заплата. За София е трудно да си на квартира, понеже е поне 4-500 лв. само наема, но не е невъзможно.
Когато се съберат двама, те са заедно в добро и лошо. Не мисля, че сметката кой дал 20 лв. повече или по-малко, води до нещо добро....

Братане, ти май не беше семеен? Може би твоите възгледи не са особено успешни....

# 151
  • Мнения: X
Каквато съм серт, щях на твое място да го питам да не очаква да помагам в издържката на чуждо дете.
Ок, така ще си задам въпроса към теб - защо стоиш с него? Какви са му плюсовете? Дотук разбрахме, че те е хванал младичка и уж се обичате. Друго?

А между другото, за всички, които обясняваха, че лирическият герой не бил лъгал авторката - ами, излъгал я е за жилището. Дайте други доводи.

Когато се съберат двама, те са заедно в добро и лошо. Не мисля, че сметката кой дал 20 лв. повече или по-малко, води до нещо добро....
Ами аз точно затова съм прекратявала връзки, виждала съм, че в доброто (секс и кръчмета) са налични, но при лошо (депресия, липса на общи цели, липса на пари) ги няма. Разказвала съм как карах с 50 стотинки няколко дни до заплата, защото тогавашния ми отказа да даде, а имаше пари. На него нямало да стигнат. Живеехме още с техните по онова време. Преди това като гаджета редовно плащах сметки и покупки. Спестяванията ми заминаха. Сега изведнъж за мен няма?? Е, като остана без работа и легна с таблета да си играе - в онзи момент вече го бях извлякла на квартира, да сме като големи хора самостоятелни, а и аз тъкмо бях повишена в работата - ами бяхме дотам. Сигурно ме разнася как съм се възползвала от него да се настаня в големия град.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 10:10 от Анонимен

# 152
  • Мнения: 29 727
Сигурно ме разнася как съм се възползвала от него да се настаня в големия град.

Чудо голямо! Нека разнася....

Аз какви работи съм чувала за себе си от познати на бивши гаджета. Викам си, добре, че поне разбирам какво ми се е случило.....

# 153
  • Мнения: X
Ами вижте се в огледалото, ехооооо Satisfied Вие сте точно такива.
Лицемерки такива, вие никога няма да вземете мъж на минимална заплата.
Ако има собствено жилище и живее сам, и домакинства, може и да се замисля.
Братане, виж го от тази страна. Съображението всъщност е супер елементарно. Има едни 2 години майчинство, а преди товаможе и цяла бременност в болнични да откара жената, когато доходите й намаляват, а семейството се увеличава с още един човек. Получава се една яма, която трябва да бъде запълнена, дори да кърми жената, да гледа бебето само с еко платнени памперси, дори количката, кошарата и дрешките да са подарък. Мъж с по-ниски доходи от нея как точно ще запълни ямата? Финансово е точно дето с него, там и без него. Отделно, такива мъже обикновено не са от най-запознатите с домакинската работа, та накрая ни пари носи, ни готви, ни чисти. Ми мерси.

Бебето си има базови разходи -  изброи количка, кошара, памперси, играчки, храни. Забелязал съм, че в майчинството жената е тази, която увеличава разходите.

И за прословутото майчинство - например, в САЩ майчинството е до 10 седмици, а в Канада -  до 15. Имай късмета да си цяла бременност в болнични там.
Защо в България е рекордьор в Европа и света по майчинство, сякаш сме цъфнали и вързали икомонически, нямам си най-малка представа. Още по-малко не разбирам хората, които се възползват от него докрай.

# 154
  • София
  • Мнения: 35 208
Ми, ето, не е бил честен и откровен  -залъгвал е авторката и след пеперудите и 4 години - аммм, ама ти не ставаш.
Грозна, мухленска постъпка.

# 155
  • Мнения: X
Хубаво показваш статистика, я дай сега да изкоментираме защо тукашната раждаемост, при тези прекрасни условия, е по-ниска? Това първо, и второ - дай и статистика за дяла на неработещите домакини в САЩ.
И кои разходи вдига жената? Че не може да си влезе в дрехите и тръгва по вторите употреби? Или че трябва да се плати целодневна консумация на ток? Тая МРЗ само за тока няма да стигне.

# 156
  • Мнения: 20 025
То тука икономика няма, ти искаш ефективност. Smile
Защото има едно нещо, наречено "насърчаване на раждаемостта" и което за изчезваща нация като нашата, си е задължителна политика, но и това не е точно такова каквото изглежда.

# 157
  • Мнения: 1 502
Забелязал съм, че в майчинството жената е тази, която увеличава разходите.

Това не го разбрах ?
Дайте да спират и майчинството и българката съвсем да се откаже да ражда...несериозно изказване.

# 158
  • Мнения: 30 802
To щото всичко трябва да е икономическа дейност, всеки да хвърчи нанякъде и да прави нещо. Ми щото може, затова, щото е по-ценно да има някой с детето, отколкото жената да върти колелото с парите и после да се чуди как ще се гледа това дете. А колелото с парите има още 100 начина да се върти, и без жените да са на педал, всички го знаем това.

Изобщо, умират си мъжете да оптимизират това с майчинството, ако може по-бързичко, ефективно и евтино. Ами представи си, че жена ти е кола, така може да ти е по-лесно да прежалиш налетите в нея пари.

# 159
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ти хубаво гледаш икономическата страна, а емоционалната? За мен тя е по- важната. Първите години връзката между майка и дете могат да бъдат определящи за целия му живот.
В крайна сметка, финансовата стабилност е важна, но не е всичко.
И с какво жените увеличават разходите през майчинството?
Че не си захвърлят бебето на 4м на ясла, или, че разхождат детето в количка, вместо на ръце?

# 160
  • Мнения: 29 727
Бебето си има базови разходи -  изброи количка, кошара, памперси, играчки, храни. Забелязал съм, че в майчинството жената е тази, която увеличава разходите.

Ахъм….може би, щото гледа ТВОЕТО дете!

….или викаш, няма смисъл повече от 10-ина седмици?!?! Да го метнем там на гледачка, нищо, че тя ще взема почти толкова, колкото изкарва майката.....ама, това не е важно. Жената трябва да е равна!!!!

# 161
  • Мнения: X
Майчинството е супер минимална сума втората година, коя ти стои в майчинство тогава, освен ако не е в някоя крива паланка и да няма къде да работи?

# 162
  • Мнения: 30 802
А знаеш ли БГ мъжленцата как биха се зарадвали, ако жената не излиза в майчинство и не спира да носи пари? М? То и сега има такива позивни, особено ергенашче с баба, дето драпа за внучета. Идеята е бабата да изгледа бебето, а жената- на тръстиката. Не че не може, ама наистина - какво се случва с емоционалната връзка...а какво се случва със здравето на жената - съвсем друг въпрос. Нека си ходи в офиса, прясно родила да хваща вируси, да ги носи на бебето...

Гал, стои се втора година, как да не се стои. Дори детето да е на ясла, пак някои майки стоят, за да поемат боледуванията, докато се адаптира и така около половин година. Да не говорим, че на годинка е толкова неизгледано, че само да ти дойде да се хвърлиш в работа и да решаваш на някой належащите задачи. Доста жени си правят сметката и си остават 2 години като нищо.

# 163
  • Мнения: X
Хубаво показваш статистика, я дай сега да изкоментираме защо тукашната раждаемост, при тези прекрасни условия, е по-ниска? Това първо, и второ - дай и статистика за дяла на неработещите домакини в САЩ.
И кои разходи вдига жената? Че не може да си влезе в дрехите и тръгва по вторите употреби? Или че трябва да се плати целодневна консумация на ток? Тая МРЗ само за тока няма да стигне.

Веднага ти давам статистика (не е за домакините, но за работещите жени като цяло, това намерих)

Скрит текст:

Разликата е 1%.

За раждаемостта е ясно - манталитетът е виновен, не икономическата обстановка. Иначе циганките, които живеят далеч по-бедно и зле, нямаше да имат по 10 чавета.
------

Аз си знаех, че ще разлая кучетата, ама сърце юнашко не трае Smiley
Soul Free, не гледа МОЕТО дете, а гледа НАШЕТО дете.

Сирено, излиза, че жените в САЩ раждат по-лесно и децата боледуват по-малко.Thinking

# 164
  • Мнения: 3 186
Аз мисля, че заплатата ти е нормална, предвид годините ти и заплатите в България. Единствено, мисля, че трябва да намериш подходящ мъж, който да ти вдъхва сила и увереност за да започнете семейство. И да ти помага материално. А не да е стиснат.

Поставянето на условия, тип "ти ще получиш, каквото искаш, ако.... (си вдигнеш дохода/спреш да говориш така/научиш нов език и т.н.), са жестоки и говорят за нездравословни отношения. Заслужаваш да си майка и с заплата от 1000лв. И със сигурност, щом си млада, можеш да намериш нещо много по-добро. А и всеки, сравнение с този ще ти подобри материалното състояние, защото по-стиснат няма да намериш.

+1

При такова невъзможно за изпълнение изискване за професията и работното място в момента (и навярно в следващите няколко години), неговото условие ми звучи като 1. "А бе, моме, ти знаеш ли колко струва гледането на дете?!" и 2. "Ще имаме дете, ама на кукуво лято."

С едно съм напълно съгласна. Авторката звучи като да е пълен въздух, все едно кукла иска да й се купи. И това, без да я познавам.

Авторке, колко добре се чувстваше в тази връзка като fuckbuddy? За него си била безплатна любовница, то е ясно. Мислиш ли, че ако не беше плащала всичката си лична консумация, той щеше да е с теб?

Общи условия

Активация на акаунт