Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 51

  • 31 712
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Уейв, заповядай

# 661
  • Мнения: 4 611
Благодаря, Калинушка... скъпичко е, но се реших да си запазя час - за утре се беше отворил един от 16:40. Да видим той какво ще каже за моята раничка.

# 662
  • Мнения: X
Няма за какво. Да, не е никак евтино, но за здравето на човек си заслужава.
Аз сега лежа след миомектомия при него. Добре съм, слава Богу махнаха миомата (5см). Която докторът каза, че дори от билките, които пиех е станала по-зле. Вчера на визитацията ми каза, че ми е махнал и апендисита, защото бил дефектен. Благодарна съм му, че не го е неглижирал и ми е спестил една операция.
Сега се опитвам да се изправям и движа, макар че е трудно. Дано скоро заякна. Иначе в болницата всички са много мили и много помагат. Условията са чудесни. Нищо общо с държавна болница. Радвам се, че съм здрава Simple Smile

# 663
  • Мнения: 4 872
Бързо възстановяване!

Мередит и аз съм втора група на контролата. Клетки в норма, левкоцити.... Rolling Eyes

# 664
  • Мнения: 4 611
Калинушка, бързо възстановяване!

# 665
  • Мнения: 218
Калинушка, бързо възстановяване!!
Вчера минах при доц. Милев, който потвърди също цин1 след реконизацията. След това минах при Карагьозов, който каза, че не вижда нищо лошо на колпоскопа, но не можа да коментира резултата от втората конизация, защото няма описани рез.линии и че е доста оскъдно описана хистологията. Пуснахме тест за 16 и 18 щам. Мога ли да си отдъхна щом той не вижда нищо притеснително?

# 666
  • Мнения: 4 611
Колко струва тестът за чвп?

# 667
  • Мнения: 218
Общо за преглед, колпоскоп и тест платих 158 лв.

# 668
  • Мнения: X
Колко струва тестът за чвп?
46 лв е само за 16 и 18ти. 90 лв е за всички високорискови. Simple Smile

# 669
  • Мнения: 4 611
аз все се питам какъв е смисълът от теста за чвп? смис при всички положения имаме някаква раничка, която трябва да се третира.. сигурно е глупав въпрос, но все см се чудила защо

# 670
  • София
  • Мнения: 1 869
Зависи и от вида на теста, типизирането на всички щамове в Геника се води най-надеждно, но е и най-скъпо.

Marsia, то аз всеки път съм така, има си левкоцити, но ми е ок МБ, за хламидия, уреаплазма, микоплазма също са ми ок та явно си е нормално. Ще си живеем и така Simple Smile

# 671
  • София
  • Мнения: 462
В Геника пларих 270 лв. за разширен/пълен пакет за ЧПВ + хламидия, микоплазми и уреаплазми.

# 672
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Момичета, моля за съвет. Микробиологияти ми е с оскъдни единични стрептококи. Четох, че са нормална част от микрофлората. Докторът обаче ми изписа Зинат. Не е ли силен за единични бактерии? Другият месец ми предстои операция и пак ще трябва да пия антибиотик, та се чудя нужно ли е и сега да се тровя?

# 673
  • Мнения: 2 826
Калинушка, бързо възстановяване!!
Вчера минах при доц. Милев, който потвърди също цин1 след реконизацията. След това минах при Карагьозов, който каза, че не вижда нищо лошо на колпоскопа, но не можа да коментира резултата от втората конизация, защото няма описани рез.линии и че е доста оскъдно описана хистологията. Пуснахме тест за 16 и 18 щам. Мога ли да си отдъхна щом той не вижда нищо притеснително?
Много неприятно за тази хистология, на мен сигурно щеше да ми е все неспокойно. Няма ли как да се вземат всички блокчета и да ги види някой, за да са сигурни за резекционните линии?
Между другото, много се радвам да прочета, че доц. Милев още работи. Дано всичко му е ок.

Лелка, сподели ли притесненията си на лекаря? Странно е, че няма микробно число... Ако операцията е гинекологична със сигурност не бих рискувала интервенция преди нова чиста микробиология и мисля, че всеки читав гинеколог не би. Ако не е, знам ли...

# 674
  • Мнения: 218
Калинушка, бързо възстановяване!!
Вчера минах при доц. Милев, който потвърди също цин1 след реконизацията. След това минах при Карагьозов, който каза, че не вижда нищо лошо на колпоскопа, но не можа да коментира резултата от втората конизация, защото няма описани рез.линии и че е доста оскъдно описана хистологията. Пуснахме тест за 16 и 18 щам. Мога ли да си отдъхна щом той не вижда нищо притеснително?
Много неприятно за тази хистология, на мен сигурно щеше да ми е все неспокойно. Няма ли как да се вземат всички блокчета и да ги види някой, за да са сигурни за резекционните линии?
Между другото, много се радвам да прочета, че доц. Милев още работи. Дано всичко му е ок.

Лелка, сподели ли притесненията си на лекаря? Странно е, че няма микробно число... Ако операцията е гинекологична със сигурност не бих рискувала интервенция преди нова чиста микробиология и мисля, че всеки читав гинеколог не би. Ако не е, знам ли...
Доц. Милев ми се обади днес, че линиите са чисти.
Страхотен човек, с такова спокойствие и търпение, обяснява всичко бавно и те успокоява... не бях срещала такъв лекар. Благодаря на всички момичета, които го препоръчаха, помогнахте ми страшно много.

Общи условия

Активация на акаунт