Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 51

  • 31 294
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Запази си час за колпоскоп.
Не чети гугъл излишно. Просто няма смисъл. Всеки случай е толкова различен.
Предполагам, че скоро не си правила цитонамазка, защото не каза, но
имаш едно прекрасно предимство. Само на 29 си. Каквото и да е, ще се лекува.

# 736
  • Мнения: 328
Дано да си! Пожелавам ти да го пребориш. А ако не изчезне? Какво ще предложи Карагьозов?

quote author=Pandapanda90 link=topic=1175095.msg40876203#msg40876203 date=1591740314]
аз все се питам какъв е смисълът от теста за чвп? смис при всички положения имаме някаква раничка, която трябва да се третира.. сигурно е глупав въпрос, но все см се чудила защо

Вчера Карагьозов ми каза следното ( с Цин 2 съм и чпв 16) "пиеш имуност. 3 месеца , след 5м си на преглед и ако сме махнали чпв 16 - само ще следим" Със сигурност има значение чпв и кой тип... ще се надявам да го преборя .. до тогава
[/quote]


Наистина се моля така да стане, защото честно казано не си представям ако не , какво ще става... Не съм го и питала, но за момента не мога да прибягвам до конизация при положение, че има и друг вариант. Освен това раничката ми е много обширна и не е препоръчителна конизация при положение и , че не съм раждала.
Ако някой знае какво следва ако чпв остане положителен моля да сподели, да си знам... за всеки случай.

# 737
  • Мнения: 283
Миналата година и аз изживях същото. Цитонамазка PAP 4, CIN 2 и 3, HPV 16 положителен. На колпоскоп се виждаше как цялата повърхност на шийката беше с атипични клетки. Биопсията показа carcinoma in situ. Правих конизация в Токуда при доктор Танчев и от тогава всичко е наред - цитонамазките са 1-2ра група, нищо на колпоскоп.

Иначе тогава АГ, при която ходих, ме прати в Майчин дом за биопсия и евентуална конизация. Там се опитаха да ме наплашат как ще ми махнат всички детеродни органи, защото положението било много зле. Взех си документите и добре че отидох за още едно мнение в Токуда, та сега съм бременна в 5ти месец Simple Smile

# 738
  • Мнения: 21
Пак се включвам, ще се радвам на съвети и препоръки към предишния си пост.
Този месец ми е по-странен цикъла от обичайното. Дойде ми на 12.06 и обикновено ме държи до шестия ден,най-много седми като има много минимално зацапване последните дни, почти незначително.
Днес ми е 9-ти ден и продължавам да виждам някакво зацапване, не ми се е случвало преди. Да се притеснявам ли, възможно ли е да е от колпоскопа в началото на този месец?

# 739
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
От колпоскоп няма как да, той е просто една камера, с която се оглежда шийката и влагалището. Може да е от вземането на цитонамазка, аз така имах мнооого леко зацапване 2 дни след това.

# 740
  • Мнения: 21
От колпоскоп няма как да, той е просто една камера, с която се оглежда шийката и влагалището. Може да е от вземането на цитонамазка, аз така имах мнооого леко зацапване 2 дни след това.

Разбирам, лошото е, че цитонамазка ми беше вземана на 01.04 тоест не се дължи на нея..
Имах леко кървене след биопсията, но това е нормално, а тя беше правена края на април месец.
На предишните си две менструации след тези изследвания не съм имала такова зацапване каквото сега.
Много странно..

# 741
  • Мнения: 4 872
Нова тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1227788.new#new

Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
С пожелание за все по-малко писане в нея и само добри резултати!

# 742
  • Мнения: 191
Дами, ако случайно някой освобождава час за д-р Карагьозов за тази седмица- сряда, петък.. , нека се свърже с мен, моля! 🙏
Благодаря!

# 743
  • Мнения: X
Имайте предвид, че д-р Карагьозов ще отсъства от края на Август до края на Септември. Звъняха ми от билницата, за да ме информират и да ми намерят друг удобен час. Така че ако планирате по това време преглед, по-добре да сте наясно. Лека вечер на всички!

# 744

Общи условия

Активация на акаунт