Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 51

  • 31 705
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 470
Здравейте!
Днес и мен ме изненадаха с новина за ПАП 3АБ в Щерев. направо се шокирах...предлагат ми колпоскопия още другата седмица.
Притеснително ли е според Вас?видя се още и бактериална инфекция.възмобно ли е заради нея да е такъв резултата?
И още исках да попитам-ако по време на прегледа се наложи вземане на проба,болезнено ли е?
Благодаря предварително!

# 721
  • Мнения: 783
екатерина, напълно възможно е наличието на бактерия да качи резултата, микробиология правена ли е?
 Колпоскопията е добра следваща стъпка, а до биопсия ще се стигне асо има атипичен участък’ преди години ми взимаха и не помня да е било болезнено, успех

# 722
  • Мнения: 470
Благодаря!
Не е правена микробиология,за бактерията разбрах от цитонамазката..

# 723
  • Мнения: 4 611
Не се шашкай, Екатерина. Отиди да те видят на колпоскоп задължително, ако има нещо притеснително - да ти вземат биопсия.
Момичета, излезнаха ми резултатите за 16 и 18 щам на HPV. Отрицателен е тестът и за 2-та, така че ще живея спокойно поне още година, както ми препоръча Карагьозов.

# 724
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте момичета. Извадих късмет и вчера бях на преглед при д-р Карагьозов. Той каза, че цитолога най-вероятно не си е свършил работата както трябва, след като видя отрицателните тестове за HPV и 3а група от цитонамазката.
Рзултатите от колпоскопия са ми следните:
ЗТ тип 2, бавнопозитивиращ се М0, не навл. в СС (за наблюдение)
Андекси - без патологични промени
Параметри, CD - свободен
Доктора каза, че всичко е наред и не е необходима биопсия.
Тъй като за пръв път ми се налага да правя колпоскопия и нямам база за сравнение, според вас как изглеждат тези резултати и може ли спокойно да се работи за бебче?

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Аз не съм писала цяла година. Да не повярва човек Simple Smile Дойде ми време за контрола и бях решила този или другия месец да си запазя час. Обаче, моя план отиде по дяволите. Дойде ми на 05.06 и спиране няма. Намалява до зацапване и после пак. Във вторник тъкмо реших, че съм ОК и правих секс. Леле какво чудо настана. Все едно съм на трети ден от цикъла. Изпритесних се. 101 мрачни мисли. И днес по спешност излетях на лекар.
Прегледаха ме с оцетна киселина и колпоскоп, да не кърви от там. За щастие видимо нямаше нищо. Цитонамазка другия месец, защото си цапа кръв.
В матката - полип. Ми омръзна ми. През година полипи ли ще махам? Сега ще пия дуфастон по схема, другия месец преглед и тогава ще го мислим.
От цялата работа поне ме радва факта, че по шийката не се вижда нищо при намазване с оцетна киселина.

Екатеринна, отиди на колпоскопия. Това е най - доброто решение. Никакви втори цитонамазки и т.н. Не е страшно, не боли. И биопсията не боли.

# 726
  • Мнения: 4 872
Здравейте!
Днес и мен ме изненадаха с новина за ПАП 3АБ в Щерев. направо се шокирах...предлагат ми колпоскопия още другата седмица.
Притеснително ли е според Вас?видя се още и бактериална инфекция.възмобно ли е заради нея да е такъв резултата?
И още исках да попитам-ако по време на прегледа се наложи вземане на проба,болезнено ли е?
Благодаря предварително!
Резултатът е за изясняване. Отиди на колпоскоп и ако лекаря прецени, нека вземе биопсия. Не е болезнено. Каква бактериална инфекция се е видяла? Пише ли нещо допълнително като описание в резултата? Преди колко време е била предишната цитонамазка?

..........
Рзултатите от колпоскопия са ми следните:
ЗТ тип 2, бавнопозитивиращ се М0, не навл. в СС (за наблюдение)
Андекси - без патологични промени
Параметри, CD - свободен
Доктора каза, че всичко е наред и не е необходима биопсия.
Тъй като за пръв път ми се налага да правя колпоскопия и нямам база за сравнение, според вас как изглеждат тези резултати и може ли спокойно да се работи за бебче?
Лекаря използва ли някой от разтворите върху шийката? Може да е имало  некатегорично проявяване на резултат от него. Само предполагам, не съм сигурна, че е така.
Зона на трансформация тип 2.
За плануването на бебето, трябваше да попиташ.


MeMyselfI, много неприятно това с полипите.

# 727
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
8Аз полипи нямам, но имам пак киста и миомен възел. Юли ще я махаме кистата, не се повлия от Дуфастон и е на гадно място, в дъгласовото пространство. Голям дискомфорт ми създава, а и много я изтърпях. Ще си проваля лятото с тази операция, но няма да отлагам вече..

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
8Аз полипи нямам, но имам пак киста и миомен възел. Юли ще я махаме кистата, не се повлия от Дуфастон и е на гадно място, в дъгласовото пространство. Голям дискомфорт ми създава, а и много я изтърпях. Ще си проваля лятото с тази операция, но няма да отлагам вече..
Не се ли махне до месец, което смятам, че е почти невъзможно, изобщо няма да му се чудя. По моя сметка в началото на Август ще има хистероскопия пак. Поне е лека история и за два дни съм забравила. То ми омръзна пак да се влача по две седмици с превръзки и да ме приболява. Да се чудя шийка ли е, матка ли е. Корем ли боли, друго ли боли. Дано този път успеят да махнат конците от секциото.

Лелка, успех Simple Smile Дано мине по - леко и да забравиш вече за тези проблеми, че ти се събра много.

# 729
  • София
  • Мнения: 462

..........
Рзултатите от колпоскопия са ми следните:
ЗТ тип 2, бавнопозитивиращ се М0, не навл. в СС (за наблюдение)
Андекси - без патологични промени
Параметри, CD - свободен
Доктора каза, че всичко е наред и не е необходима биопсия.
Тъй като за пръв път ми се налага да правя колпоскопия и нямам база за сравнение, според вас как изглеждат тези резултати и може ли спокойно да се работи за бебче?
Лекаря използва ли някой от разтворите върху шийката? Може да е имало  некатегорично проявяване на резултат от него. Само предполагам, не съм сигурна, че е така.
Зона на трансформация тип 2.
За плануването на бебето, трябваше да попиташ.
Да, лекарят приложи разтвор. Каза, че изменението се дължи на раничка, която съм имала преди години, аз имах раничка, но беше външна и тогава една лекарка беше решила да ми направи и биопсия. Предполагам, че от там идва този резултат.
За бебе попитах и отговора беше, че не е проблем.

# 730
  • Мнения: 21
Привет,

препоръчаха ми да си пусна течнобазирана цитонамазка следващия месец, ще са минали 3 месеца от последната, която беше четкова.
Бях писала в предишните страници за резултат от цитонамазка II-IIIA група, биопсия цин 1 и след три прегледа като последния беше при Карагьозов, който ми каза да не се притеснявам, но все пак..
Забелязах, че някои момичета са пускали доста детайлни резултати от цитонамазка, а моите бяха супер постни. Още не съм си избрала гинеколог, който да ме следи.
Та се чудех за препоръки? : )

# 731
  • Мнения: 102
Здравейте, момичета! Днес излязоха резултатите ми от цитонамазка.. и съм силно притеснена.. не видях такава висока група тук .. или може би не съм чела много в темите.. Доктора ми препоръча колпоскопия и биопсия. В понеделник ще запазя час .. просто незнам какво да си мисля .. ако някой е имал подобни резултати нека сподели ..

 

# 732
  • Мнения: 4 611
Не се тревожи предварително, изчакай резултатите от биопсията.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
От кога и каква група ти е последната намазка преди тази?
Имаш ли оплаквания някакви или просто профилактика?
И аз като Уейв смятам, че докато не мине колпоскопия и евентуална биопсия няма нужда от притеснение. Въпреки, че всички тук знаем, че каквото и да си приказваме, все се притесняваме.

Аз за себе си: само на цито не вярвам, даже и втора група да е! 2018 бях втора група и колпоскопа ми показа леко изменение. Та ето пример за обратното.

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 21:45 от MeMyselfI

# 734
  • Мнения: 102
Абсолютно никакви оплаквания нямам .. освен обичайното бяло течение .. цикълът си ми е нормален .. Имам едно раждане през 2017г .. простоо не се бях сблъсквала до сега с това .. и когато започнах да чета ме побиват тръпки от последиците .. но все пак ще изчакам да мине прегледът .. който се надявам да е скоро.

Общи условия

Активация на акаунт