Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 51

  • 31 710
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 87
Преборвали са го. И ти ще го пребориш! Пожелавам ти го! 
На мен ли излезе хпв теста и съм с 16 щам. По препоръка на Карагьозов трябва да вземам 3 месеца по схема AHCC. Успели ли сте да го преборите тоя смотан щам? След 2 конизации ме е страх да няма трета.

# 706
  • Мнения: 4 571
На мен пък са ми много странни въпроси от сорта-правили ли сте колпоскопия?! Прави ми впечатление, че повечето потребителки се страхуват от процедурата. Тя не е страшна, колпоскопа е все едно микроскоп, ама гледат във влагалището с него. Не боли, няма
кръв, дори свети.

Аз съм правила два пъти изследване на ЧПВ.  Като от пет години не съм правила тест. Надявам се да съм го изчистила! 

# 707
  • София
  • Мнения: 1 869
trqmble87, странно, на мен впечатленията за него са ми противоположни, хич не се натиска да оперира, но знам ли... И към всичките познати, които съм водила действа по определени стъпки - първо МБ, цито, колпоскоп, изследвания за чпв, хламидия, съответно после лечение с лекарства, после контролни изследвания и чак тогава ако се налага предлага манипулации, но знам ли...  Благодаря за инфото. Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 462
trqmble87, странно, на мен впечатленията за него са ми противоположни, хич не се натиска да оперира, но знам ли... И към всичките познати, които съм водила действа по определени стъпки - първо МБ, цито, колпоскоп, изследвания за чпв, хламидия, съответно после лечение с лекарства, после контролни изследвания и чак тогава ако се налага предлага манипулации, но знам ли...  Благодаря за инфото. Simple Smile
А вие къде го посещавате, в Доверие или в частният му кабинет? Започвам да се разколебвам. Утре имам час при д-р Попов във Вита, но ако се наложи 2ро мнение, ще помисля дали да не е при д-р Делчев.
Много е лошо, когато човек се сблъсква за първи път с нещо и получава противоречива информация от няколко места Sad

# 709
  • София
  • Мнения: 1 869
В частния кабинет. Но на твое място сякаш не бих отишла ако имам противоречива информация. Все ще те гложди дали е правилно, а е вредно за психиката, отиди някъде, където ще си спокойна. Не ти трябва излишен стрес.

# 710
  • София
  • Мнения: 462
В частния кабинет. Но на твое място сякаш не бих отишла ако имам противоречива информация. Все ще те гложди дали е правилно, а е вредно за психиката, отиди някъде, където ще си спокойна. Не ти трябва излишен стрес.
Абсолютно си права, определено не е нужен допълнителен стрес. Просто не знам на кой мога да се доверя и да съм спокойна. При д-р Попов, при който имам записан час за утре, не е специалист в онко направлението, поне такава информация имам. Той е уникален специалист в ин-витро, кисти и миоми, добър хирург е. Моя близка ме увери, че ако не може да помогне няма да прави погрешни неща, а ще ме препрати към негов колега, който да е компетентен за определения проблем. Но, пък попитах в кабинета му и казаха, че прави колпокопия... Не знам дали при това изследване трябва да си много на вътре в онкологичните заболявания или лесно се определя дали има проблем или не...

# 711
  • София
  • Мнения: 1 869
Ти не си с висока група цито, доколкото си спомням, така че според мен отиди, нека те видят на колпоскоп и тогава ще го мислиш. Ако няма колпоскопски находки няма какво да се тревожиш излишно.

# 712
  • Мнения: 9
Здравейте, някой знае ли къде преглежда сега д-р Иван Димитров? Преди работеше в Щерев, но вече не е част от екипа им

# 713
  • Мнения: 4 611
Трембъл, много гинеколози са обучени да ползват колпоскоп. Не е нужно да са онкогинеколози. Отиди и виж какво ще ти кажат.

# 714
  • София
  • Мнения: 462
Много ви благодаря, момичета! Определено съм по-спокойна благодарение на вас.

Ddidoxinka за д-р Димитров се коментира на скоро в темата. В момента не преглежда никъде. Моя приятелка му се обади преди около седмица и той препоръчал да посети д-р Аноар от същата болница.

# 715
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Моля за коментар момичета. Групата е добре, тези клетки ме глождят.

# 716
  • Мнения: 12
Привет момичета,
записах си и аз час за годишния профилактичен. Януари месец ми махнаха полип на шийката. Дано сега всичко да е наред.
Кажете моля ви, какво да искам: цитонамазка, колпоскоп, вагинален ехограф, микрбиология. Пропускам ли нещо?
Благодаря ви!

# 717
  • Мнения: 6 604

Излезе резултата.
Чакам коментар от д-р Аноар, но май няма нищо спешно, нали? 🤔 😬

# 718
  • Мнения: 4 611
лелка, доколкото знам сквамозните клетки не са страшни
Диди, в резултатите ти не виждам нищо притеснително

# 719
  • Мнения: 4 872
лелка, няма от какво да се притесняваш. Сквамозните клетки са епителни такива. Те, в комплект с муцинозните и незрялата метаплазия са често срещани. Причините - много, но не и притеснителни. Препоръчвам ти обаче да направиш контола по-рано от препоръчаната, евентуално след 6 месеца.

Дидис, много оскъдно описание на резултата. Контрола след 6 месеца, както е препоръчано.

Общи условия

Активация на акаунт