Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 51

  • 31 709
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 013
Момичета, моля за съвет. Микробиологияти ми е с оскъдни единични стрептококи. Четох, че са нормална част от микрофлората. Докторът обаче ми изписа Зинат. Не е ли силен за единични бактерии? Другият месец ми предстои операция и пак ще трябва да пия антибиотик, та се чудя нужно ли е и сега да се тровя?

В коя лаборатория правят такова описание на микробиологията?

# 676
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
В Рамус е правена, има число - единични, оскъдни. Операцията е гинекологична, но е отстраняване на киста. Няма връзка с микробиологията. Много ми съмнителна тази микробиология... Хем има бактерия, хем единични бройки.

# 677
  • Мнения: 328
аз все се питам какъв е смисълът от теста за чвп? смис при всички положения имаме някаква раничка, която трябва да се третира.. сигурно е глупав въпрос, но все см се чудила защо

Вчера Карагьозов ми каза следното ( с Цин 2 съм и чпв 16) "пиеш имуност. 3 месеца , след 5м си на преглед и ако сме махнали чпв 16 - само ще следим" Със сигурност има значение чпв и кой тип... ще се надявам да го преборя .. до тогава

# 678
  • Мнения: 4 571
Точно 5 години след LLETZ и HPV 16 от цитонамазка съм I група, през 2015г. се бях докарала до carcinoma in situ. Не са пред мен изследванията ми сега за да дам повече информация с точни PAP и CIN.

# 679
  • Мнения: 2 826
В Рамус е правена, има число - единични, оскъдни. Операцията е гинекологична, но е отстраняване на киста. Няма връзка с микробиологията. Много ми съмнителна тази микробиология... Хем има бактерия, хем единични бройки.
Аз бих пила антибиотика, нова микробиология и тогава интервенция.

# 680
  • Мнения: 87
Дано да си! Пожелавам ти да го пребориш. А ако не изчезне? Какво ще предложи Карагьозов?

quote author=Pandapanda90 link=topic=1175095.msg40876203#msg40876203 date=1591740314]
аз все се питам какъв е смисълът от теста за чвп? смис при всички положения имаме някаква раничка, която трябва да се третира.. сигурно е глупав въпрос, но все см се чудила защо

Вчера Карагьозов ми каза следното ( с Цин 2 съм и чпв 16) "пиеш имуност. 3 месеца , след 5м си на преглед и ако сме махнали чпв 16 - само ще следим" Със сигурност има значение чпв и кой тип... ще се надявам да го преборя .. до тогава
[/quote]

# 681
  • Мнения: 6 604
Не издържах да видя къде се мести Димитров и днес бях при д-р Аноар. 😜
Насмете ме, че съм дошла твърде рано на контролен - след 3 месеца, вместо след 6.😳
Тържествено обещах, че ако всичко е наред и този път, ще спазя срока за следващ преглед. 😬
Цитонамазка, колпоскоп и според нея, всичко е наред. Аз ще чакам все пак резултатите другата седмица, и се надявам да я видя чак по Коледа.
Стиснете по едни палци, моля. 🤗

# 682
# 683
  • София
  • Мнения: 11 987
Не издържах да видя къде се мести Димитров и днес бях при д-р Аноар. 😜
Насмете ме, че съм дошла твърде рано на контролен - след 3 месеца, вместо след 6.😳
Тържествено обещах, че ако всичко е наред и този път, ще спазя срока за следващ преглед. 😬
Цитонамазка, колпоскоп и според нея, всичко е наред. Аз ще чакам все пак резултатите другата седмица, и се надявам да я видя чак по Коледа.
Стиснете по едни палци, моля. 🤗
А разбра ли къде отива Димитров?
Аз днес си видях резултата. 1 група от порциото и 2Б от канала. Утре ще говоря с нея.

# 684
  • Мнения: 6 604
Не издържах да видя къде се мести Димитров и днес бях при д-р Аноар. 😜
Насмете ме, че съм дошла твърде рано на контролен - след 3 месеца, вместо след 6.😳
Тържествено обещах, че ако всичко е наред и този път, ще спазя срока за следващ преглед. 😬
Цитонамазка, колпоскоп и според нея, всичко е наред. Аз ще чакам все пак резултатите другата седмица, и се надявам да я видя чак по Коледа.
Стиснете по едни палци, моля. 🤗
А разбра ли къде отива Димитров?
Аз днес си видях резултата. 1 група от порциото и 2Б от канала. Утре ще говоря с нея.
Не. Но и не питах.
Стори ми се неуместно.
Браво за резултатите. 🤗

# 685
  • Мнения: 4 611
Момичета, минах при Карагьозов вчера. Подраних с 40 минути и ме взе по-рано.
Много любезен (то вие си знаете), разпита ме рутинните въпроси (раждала ли съм и прочие). Обясних му за раничката, от колко време я имам и прочие, при което директно ми каза "Кажи ми, че не е третирана с нищо!". Уви, третирана е и аз съм писала тук също с какво - киселина... казах му, че лекарката е предложила септември месец да ми направи конизация, при което той се втрещи. Прегледа ме, каза, че била нормална, младежка раничка без никакви изменения. Попитах го защо се оцветяват части от шийката в бяло, той ми обясни, че е защото още съм млада, било нормално и често срещано, някакви клетки (не им запомних името) не били доразвити напълно и се оцветявали в бяло. Взе ми проба за 16 и 18 щам на чвп, каза, че ако е отрицателен да не се тревожа за рак в близките 5 години поне, а ако някой от щамовете (или и 2та) са положителни ще трябва да се изчисти с имуностимулант AHCC за 3 месеца по схема. Обясни ми каквото го питах и накрая ми каза да се пазя от гинеколози, хаха... за преглед, колпоскоп и изследване за 16 и 18 щам платих 160лв.
Общо взето каза това, което ми бяха казвали и преди - да се следя нормално и да не пипам. Ама аз явно толкова съм искала да се "лекува" и да се разкара тая раничка, че съм избрала да вярвам на лекарка, която ще ме "излекува". Колко пари дадох за кориолуси, папилокеър и някакви намазвания с киселини... да бях ги дала за Карагьозов директно. И те така.. голяма бяла птица съм аз. Добре, че не отидох да ме конизират. Ще ми дойде акълът и на мен някой ден.

# 686
  • Мнения: 4 571
Уейв, ако ти излезе отрицателен HPV теста, няма за какво да се тревожиш. Ходиш си на преглед веднъж годишно, задължително с колпоскоп. Радвам се,  че си по-спокойна вече.

# 687
  • Мнения: 28
Здравейте мацки. Излезе ми биопсията - Фрагмент. тапициран от сквамозен епител с паракератоза. койлоцитоза и огнищна CIN I /LSIL/. Pap 2 съм. Док. препоръчва криодеструкция. Струва ми се прибързано... Вие какво мислите? Ще потърся второ мнение най-вероятно. Моля за препоръки за Варна.

# 688
  • Мнения: 4 611
Потърси второ мнение, да.
Някои предпочитат само да се следят при Цин1, други искат директно да се справят с раничката. Криодеструкцията аз лично не я смятам за надежден метод, защото замразява само повърхността, а отдолу какво се случва никой не знае... Ако ще се премахва най-добре ще е с лазерна конизация според мен. Но при всички положения според мен поискай второ или даже трето мнение преди да предприемеш такава стъпка.

# 689
  • Мнения: 105
Здравейте.Въпроса ми е свързан с кондиломите-преди 1 месец бях на цитонамазка и всичко е наред,още тогава имах една бяла пъпчица на срамната устна.Гинеколога изобщо не я отрази,но мен мн ме притеснява.Първо си мислех че е като мастна пъпчица,но от време на време ме наболява точно както пъпка боли.Много съм объркана,не ми прилича нито на брадавица,нито на кондилом и е бяла.На някой случвало ли му се е или пак ще трябва да тичам до гинеколога 😢

Общи условия

Активация на акаунт