Преди и след (home makeovers) - 2

  • 110 019
  • 775
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 951
Добре е станало, ама тази процедура я направете и с другите стаи. Опасно е. Също така играе лоша шега на отопление, мухъл, миризми и пр.

# 106
  • Мнения: 11 625
Тук трябва инженер - конструктор да се изкаже, но на мен това, че за ляли бетон и. н, ми се стува, че не прави сградата по-безопасна щом ограждащите стени лежат директно върху почвата. Ако и ъглите не са "хванати", се благодарете на природата...

# 107
  • Мнения: X
Добре е станало, ама тази процедура я направете и с другите стаи. Опасно е. Също така играе лоша шега на отопление, мухъл, миризми и пр.
Е, в процес на правене са. Направихме и баня вътре. Сега правим кухня. После ще изливаме плоча върху входа за мазето и върху нея ще има още една стая. Постоянно забавление. Останала ни е само една стая без бетон под която има мазе. Там ще изливаме след някой месец също. Simple Smile

# 108
  • Мнения: X
Тук трябвач инженер конструктор да се изкаже, но на мен това, че за ляли бетон и. н, ми се стува, че не прави сградата по-безипасна щом ограждащите стени лежат директно върху почвата. Ако и ъглите не са "хванати", се благодарете на природата...
Не лежат върху почвата, къщата има основи. Стаите са на метър височина от земята. Има стълбище. Всички къщи в селото ни са правени на този принцип. Благодаря на природата. 😁

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 15:33 от Анонимен

# 109
  • Мнения: 4 204
И у дома е така, въпреки, че е строено с бетонни плочи. Едно време под паркета и над плочата се е правело това. Насипано или пръст, или в нашия случай, строителен боклук с дебелина около 1 педя, отгоре дървена скара и отгоре на нея е нареден паркета. Изгребахме до плоча чували  и чували парчета тухли, мазилка, стари вестници, сгурия и пр. гадост, после направихме тънка замазка, после сложихме изолационни плоскости /хем да уемат и от дълбочината, защото няма как едното помещение да минава в другото с голямо стъпало надолу/, най-отгоре още един пласт замазка и най-отгоре сложихме нов паркет. Старият беше слаган от сбиротак- различни дъсчици като размер и вид. Не мисля, че предходното е било по-леко върху плочата. Строителството при нас е от 50-те години.

# 110
  • Мнения: 5 297
Деси, колосална работа сте свършили! Аз бих добавила и една гардеробна, имате място ))).

# 111
  • Мнения: 14 790
При нас е обратно-насипвахме една стая,тоест половината. Някога е било тераса,после зазидали и станало стая,но не беше стабилна и я съборихме,насипахме,иззидахме на ново,вътре циментирахме. Сега ММ слага конструкция за гипс картон,но понеже си работи той,само събота и неделя,става доста бавно. Ще показвам и аз някога. 🤣

# 112
  • Мнения: X
При нас е обратно-насипвахме една стая,тоест половината. Някога е било тераса,после зазидали и станало стая,но не беше стабилна и я съборихме,насипахме,иззидахме на ново,вътре циментирахме. Сега ММ слага конструкция за гипс картон,но понеже си работи той,само събота и неделя,става доста бавно. Ще показвам и аз някога. 🤣
Ще очаквам с интерес. Nerd

# 113
  • Мнения: 9 876
Аз имам само след Wink
Представете си на мястото на коша едно малко кошче и до него една голяма торба за боклуци. И до тях моткащи се картофи, луци и прочие, в торби от пазара.

# 114
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Честита придобивка, но предполагам знаеш, че картофите трябва да стоят на тъмно.

# 115
  • Мнения: 9 876
Благодаря ти. Ние у нас много рядко имаме картофи, само като свекървата реши да угоява децата. Тъй че и тия ще станат на супа, и после дълго време няма да имаме. Simple Smile

# 116
  • Мнения: 5 297
Както обещах. Купихме къща, строена 1924 г. Показвам - беше кухня, сега е баня. Още няма параван и врата не е боядисана в бяло, но се нанесохме преди дни и нямах търпение ))).
Скрит текст:








# 117
  • София
  • Мнения: 3 951
Много е красиво и уютно, поздравления! Душът как е отделен? И ако може цялостна снимка на банята. 🙂

# 118
  • Мнения: 5 297
Благодаря! Душ е срещу тоалетната чиния от една страна и от другата    - срещу ваната, преди там беше печката. Понеже помещение е близо 15 кв.м., не си пречат.  Още няма параван,  тогава ще снимам пак.

# 119
  • Мнения: 9 876
И нашата баня е към 14 кв.
Нямаме параван, но и не се мокри много извън душ-зоната. Обичаме да ни е просторно, и да нямаме ограничения

Общи условия

Активация на акаунт