Преди и след (home makeovers) - 2

  • 109 965
  • 775
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 22
Както обещах. Купихме къща, строена 1924 г. Показвам - беше кухня, сега е баня. Още няма параван и врата не е боядисана в бяло, но се нанесохме преди дни и нямах търпение ))).
Скрит текст:








# 331
  • Мнения: 6 284
Desem, petiaivanov, и аз съм с вас.
Като цяло целия проект ми стои недовършен на мен. На едната снимка има една синя стена с бяло петно без форма, което не мога да преценя какво е.. като цяло плочките явно са слабото звено, и тия в банята, и тези в кухнята които стърчат навън неподравнени по шкафовете.
Понеже преди няколко страници разбрах че в тази тема не се изказват негативни мисли, казвам и положителното :
Цветово ми харесва, има симпатични детайли навсякъде.

# 332
  • Мнения: 4 239
Не бих рискувала с обикновено стъкло за параван в банята. Като се замисля, че при монтажа може да се окаже "под напрежение", тоест леко посукано и голямата му площ - направо си е опасно. По - добре временно завеса, докато събера достатъчно средства за качествен параван.
При мен завесата е временно решение от доста време, разнообразявам си банята като я сменя с друг цвят, нови постелки и аксесоарчета в тон.
Не бих искала поста ми да се възприеме като заядлив коментар срещу обикновеното стъкло, просто имам горчив опит от прилошаване в банята. Следя темата с голямо удоволствие.

# 333
  • Мнения: 9 774
Аз бих искала да попитам консултантката, след като има опит в поръчка на стъклени паравани директно от производители на стъкла, каква е разликата в % или в абсолютна примерна сума в цената между производителя на стъкла и производителя/фирмата за стъклени паравани. Така бихме могли да се ориентираме поне малко заслужава ли си упражнението.

Иначе не в тази тема, може би в темата за банята или за интериорния дизайн, потребителки бяха споделяли, че са поръчвали стъкла за параван за баня, както и интериорно огледало, директно от производител на стъкла. За банята мисля, че потребител Драго беше споделял/а. С огледалото  беше друг потребител и имаше някакви логистични перипетии, но беше излязло доста изгодно, в сравнение с предлаганите готови решения.

По повод на показания интериор на баня, комбинацията бяло и синьо си е класическа морска и средиземноморска също.

# 334
  • София
  • Мнения: 3 951
Не съм консултантката, но доста разлика има.

Колкото до плота с мивката по-горе, най-вероятно ще е само плот с декоративен сифон, така или иначе никой няма да го гледа от нивото на снимане. Ако има шкаф, трябва да влиза навътре заради хармониката (поне така се вижда от снимката). За стъклото - задължително си взимайте закалено.

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Поръчвала съм закалено стъкло за параван преди 6 г.Същото от магазин за бани струваше 400лв,на мен ми излезе 100лв заедно с профила с гумено уплътнение,който се закрепва за пода и стената.По спомен стъклото беше 8мм.

# 336
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз няма да мога да си го монтирам сама. Трябва майстор да го захване за плочките отстрани. Долу даже предпочитам да не е до самия под, зада може да се чисти, мие лесно и да не събира косми и други нечистотии около уплътненията. В моята баня това буквално би било параван - преградка срещу пръскане по плота на мивката. За оформяне на кабини няма никакво място. Или това трябва да е кабинка за хора с детско телосложение.

# 337
  • Мнения: 9 774
Esmee, естествено, че няма ти сама да си захващаш паравана за стената, а майсторът ти или мъжът ти, ако е  сръчен. Пиши на drago_  с някакви числа след това беше, той/тя ще ти обяснят.
Не знам къде е банята, която ремонтираш, но Кристиан Нейко бяха коментирани като фирма за стъкла и огледала. Фиксингите, с които се закрепва параванът/стъклената врата, ги предлагат доста фирми, ако се разровиш ти или майсторът из нет-а, ще си намерите каквото ви трябва.

Ако разликата е 1 към 4, дори 1 към 2 да е, пак е голяма и си заслужава да се пробва тази възможност.

# 338
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, много ми харесва цветовата комбинацията - мозайката + бялото  (но не вида на белите плочки), но не мога да си обясня мястото на стъклото, подвижно ли е?
Това което се вижда под плота, недовършено ли е?
[/quote]

Здравейте,
това беше #апартамент от 50те със стандарт - отделна баня, отделна тоалетна, но миниатюрни. За щастие имаше комин, до който дооформихме душ кабина. Стъклото, което виждате е неподвижно и пази част от плота, като същевременно оставя приятно място за поставяне на козметика на плота.
Под плота не е недовършено, това е "тренд", който много харесвам. Мивките са високи и удобни, на плот или свободно стоящи. Под тях се виждат сифоните, но те задължително са красиви сами за себе си и много внимателно  завършени.

# 339
  • Мнения: 2 230
На мен също този проект не ми допада. Сигурно е сниман през процеса на работа, защото всичко изглежда недовършено, липсват мебели, пердета... Спалнята особено, с този тъмен син цвят (при това твърде много от него) и неподходящи мебели. Харесват ми само плочките на кухнята и прехода към паркета.
Параваните се закрепват сравнително лесно, е трябва да се внимава де, но само се заковават профилите и стъклото се нанизва вътре.

# 340
  • Мнения: 11 605
Здравейте, много ми харесва цветовата комбинацията - мозайката + бялото  (но не вида на белите плочки), но не мога да си обясня мястото на стъклото, подвижно ли е?
Това което се вижда под плота, недовършено ли е?

Здравейте,
това беше #апартамент от 50те със стандарт - отделна баня, отделна тоалетна, но миниатюрни. За щастие имаше комин, до който дооформихме душ кабина. Стъклото, което виждате е неподвижно и пази част от плота, като същевременно оставя приятно място за поставяне на козметика на плота.
Под плота не е недовършено, това е "тренд", който много харесвам. Мивките са високи и удобни, на плот или свободно стоящи. Под тях се виждат сифоните, но те задължително са красиви сами за себе си и много внимателно  завършени.
[/quote]
Извинявайте, но какво разбирате под "внимателно завършени" ?! Аз виждам един метален сифон, който по принцип се монтира за самата мивка и после влиза в стената. А вие така внимателно сте го завършили, че за да ви е мивката високо и в същото време сифонът да стигне отходния канал, сте направили едни грозни пластмасови снадки в сив и бял цвят! Аз никога не бих платила за това, ако съм клиент. Огледалото и смесителят в банята също не са си на местата. Как ще си измиеш лицето- завираш си главата между стъклото и чучура и после поглеждаш на дясно, за да се оглешаш.....
Спалнята също е недомислена с комбинацията от дърво зад леглото и ПДЧ рафтове на стената https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/7935256 … 5&oe=5EBE7C1F. Само с дърво щеше да е много по-добре.

Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 17:54 от petiaivanov

# 341
  • Мнения: 9 774
Аз пуснах преди време пост, в който помолих да не критикуваме потребителКите за начина, по който са ремонтирали апартаментите си и за избора им на дизайн и т.н. И продължавам да смятам същото.
Но тъй като в случая става дума за хвалба от дизайнер, а не от собственик, мисля, че мога да се изкажа леко критично:
1) 100% съм съгласна с предходното мнение за изключително некадърното снаждане на т.нар. дизайнерски сифон, който би трябвало да е красив сам по себе си и не изисква да бъде скриван в шкаф.
2) Бих предложила на консултантката-дизайнер да пробва да се наведе и да си измие лицето на мивката. Освен ако не е с предпазна каска, 100% ще си заработи поне една синка на лицето още при първия опит. Алтернативно, да пробва да си измие лицето, без да се навежда и да провери колко вода ще има навсякъде около мивката.
3) Огледалото над мивката е сложено странично на стоящия до мивката - единственият начин да се огледаш, е през неподвижния параван, което обезсмисля поставянето му.
4) На плота около мивката неизбежно ще има пръски. Аз лично не бих искала да съм човекът, който ще се пресяга зад мивката да бърше и търка и плот, и плочки, и фуги. А зад самата мивка, задната й страна, бърсането ще е на сляпо, но откъм паравана ще се вижда всяко неизбърсано/мухлясало петно.
5) Метро плочки по стените и шестоъгълни по земята - на мен ми идват в повече като различни форми.
6) Като е замисляна концепцията за шестоъгълните плочки по пода, би трябвало да е уточнено с плочкаджията как ще стои обикновеният сифон, как ще се режат плочките. На мен хич не ми харесва как стои сифонът на пода. Може би с линеен сифон това несъответствие можеше да бъде избегнато.

Аз също не бих платила за този дизайн и това изпълнение. Не само не бих платила, но и бих поискала пълно преправяне за сметка на дизайнера. Защото и къртенето, и старите, и новите плочки и останалата санитария - всичко струва пари.

П.С. Не съм нито професионален дизайнер, нито любител такъв. Мнението ми отразява моя личен вкус, макар че май само т.5 и т. 6 са свързани с вкус, останалите точки са за практичност и качество на дизайн/изпълнение.

# 342
  • София
  • Мнения: 3 951
На мен също не ми допадна - като няма място за параван, се слага хармоника, като очевидно и за нея няма място, не се слага нищо. Слага се ПВЦ и всичко е точно. Плотът е много тънък и не стои добре. Ако имаше чело, друго щеше да е. Има и много по-красиви декоративни сифони.

# 343
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз пък си мисля, че дизайнът вероятно е направен по желание на клиента, едва ли е изпълнен без одобрение? Специално за шестоъгълните и метро плочките - може и на дизайнера да не харесва, ама ако ти е работа и ти кажат "долу такива, пък на стената - такива"... ами ще направиш такива Simple Smile На мен ми е странно най-вече това с неподвижния параван, ама просто няма да си го правя вкъщи и готово. 
Започна се от разпробити стъкла от производител, пък се стигна до това кой би платил и кой не за конкретен дизайн. Жената никого не задължава да повтори дизайна й, на нея си й харесва, на другите не - голям праз. Важното е да сме живи и здрави, както се казваше в един виц Simple Smile И че явно има как да си поръча човек разпробито стъкло за параван, за да си го монтира сам (или с майстор).

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 15:39 от ToniShu

# 344
  • София
  • Мнения: 3 951
Е то нали затова е дизайнерът - ако хората, на които го прави, не са запознати и имат налудничави идеи, да ги разубеди.

А то няма как да не е разпробито стъклото преди монтажа - ако е закалено (което е силно препоръчително), самите отвори се правят преди закаляването, а ако се пробват след това да се правят, директно ще се пръсне.

Общи условия

Активация на акаунт