Любители на котки - Тема 142

  • 34 954
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 986
Да, и това го разбирам. Преди малко я гушнах и я сложих в тоалетната, да усети какво е. Всичко наоколо е паркет и плочки, нищо за ровене.
Иначе пак влязох при нея в кухнята, този път я гушнах. Тя не избяга.  Мърка много силно, поседя при мен в скута ми, без да я държа. После лекичко се измъкна, обиколи цялата кухня и застана пред вратата към хола. Тази, която беше отворена предната нощ. Отворих й и тя влезе предпазливо, след което се скри зад дивана, зад който се беше скрила снощи. А в хола има много места за криене, 3 дивана, бюро, настолен компютър, мнооого кутии и играчки на децата.. очевидно си намери местенцеТО!
Аз съм доволна, че като ме види, започва да мърка. Добър знак е. Оставям я да спи (да се вихри) и отивам да спя и аз!
Gift Heart

# 721
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 986
Браво на котето! Simple Smile Тоалетната ползУва ли?
Ми още не е... има на разположение, но понеже не е яла, не е акала.

# 722
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Страхотна история ! За тоалетната - със затворена ще свикне по-трудно според мен.  Не съм ползвала такава. Вземи открита и я слагай вътре, да си рови. Така ще разбере, че това е мястото. По принцип свикват бързо.Ако е малка, не разбрах на колко е, може и да е пишнала някъде малка локвичка и да не го забележите. По-опасно е, ако не пишка повече от денонщие отколкото ако не е акала.

# 723
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 986
Пак съм аз! Кратък отчет от изминалата нощ.Simple Smile
Джинги си е изяла храната и е пишкала!!!! В тоалетната! При това май доста. Аз й взех закрита тоалетна, но й махнах капака, докато мацата свикне. Подложката е био разградими гранулки, които се слепват, така че успях да намеря една топчица с размер на топка за тенис и си отдъхнах! Преди това през деня взех мацата и я поставих в тоалетната, хванах й лапките с ръце и порових с тях, да усети какво е. Тя не се дърпа.
В 7 сутринта Джинги беше зад дивана. Сега е зад пердето в другия край на стаята. Значи си обикаля. Посегнах да я погаля и тя отново се размърка. Отворих дланта си и тя направо си постави главичката в ръката ми, да я галя по гушката. Много, много мило и нежно момиченце! Кукумицинке, Господ да те благослови, такава радост донесе в дома ни! Hug

Вече съм спокойна! Джинги яде, изхожда се, мърка ми, гали се, всичко е наред! Grinning С къщата ще свикне с времето. Все пак е ново място, апартамент, различни непознати звуци - шума на пералнята, на отварянето на хладилника, бръмченето на кафе машината, бормашини от комшиите, аларми на коли от улицата и други страховити неща. Важното е, че с нас се чувства комфортно!

Ето я красавицата, снимката не е моя, на Кукумицинка е, нали шубето е голям страх и още не мога да я снимам аз Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 12:41 от Ноеми

# 724
  • София
  • Мнения: 2 092
Милото момиченце! Всички ще си отдъхнем,когато се успокои и се почувства у дома си. Малките котенца, до два-три месеца, свикват много бързо с нова обстановка, но като поотраснат, стават много "консервативни". Всъщност, за тях в огромен стрес преместването. Чувала съм за котки, които умират именно от стреса от пътуването и новия дом. Така че, лично аз много се радвам, че мацинка лека-полека свиква. Наоми, предай й, че ако бях наблизо до нея, щях да я спукам от целувки.

P.S. И хайде вече я снимай де, ще си пукна от любопитство!😘🥰

# 725
  • София
  • Мнения: 3 477
Ноеми, колко е голяма девойката?
Ще свикне (то с хубаво бързо се свиква), скоро ще вирне високо опашката и ще се разхожда като бимбаши Hug На малката си лапка ще ви върти...
Бързо се адаптира според мен.

Мойте момчета снощи-  това продължи часове- любов и доверие (Преди това имаше луда гоненица и криеница) Heart Eyes



Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 16:17 от AnyHr

# 726
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Ее, браво! Остави я без капак още известно време. Да, бързо свиква. Много добри новини, Ноеми!

# 727
  • София
  • Мнения: 6 064
Aх, че хубава котчица, Ноеми!! Sparkling Heart Да е жива и здрава и все така бързо да свиква! И Мади се плашеше от всички шумове в началото, това вода в тоалетната, ходене по стълбите във входа - стрес!
Прилича ми като разцветка на Маци на AnyHr. Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 9 532
Това с плашенето от всички шумове ми напомни на Елза. Тя си е шубенце и до ден днешен се стряска от най-малкото. По тази причина ( а може би не само) не обича да влиза в банята (там са й паничките и тоалетната) когато някой от нас е вътре. Изчаква да излезем и тогава прави каквото ще прави. От скоро забелязах, че започна да се престрашава в мое присъствие (не и при други членове от семейството) да влиза и да хапва, да ходи до тоалетна, но ако променя нещо в позата на тялото си или, не дай Боже, пусна чешмата, бяга колкото може по-бързо. Дано скоро се отпусне и да спре да бяга.
Понякога ни е много забавно как едновременно към банята се отправят някой човек и Елза. На вратата се споглеждат и човекът остава отвън да изчака Елза да си свърши работата.

# 729
  • София
  • Мнения: 174
Пиксел много бързо се отпусна в къщи - може би защото беше на около 4-5 месеца. Веднага си излезе от клетката и започна да обикаля, а след 3 часа ми спеше в скута. Но той явно си е доста общителен - когато се наложи да го оставим сам за един уикенд и брат ми беше дошъл в къщи да го храни не само че не се беше скрил ами и се беше сгушил в брат ми.

Ето това е импровизираното му легло - възглавница са стол с одеяло отгоре. Обича да се сгушва до парното и за да не му е студено на пода си беше


 придърпал една хавлия от банята - и така сам даде идея къде да му направя легло.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 18:54 от stassimira

# 730
  • София
  • Мнения: 2 092
Ааааа, видях я тая сладка Джинги! Ами че тя е с шарката на моята Лолита!



Супер сладко маце! Като знам колко е гальовна и послушна моята мацка, почвам да си мисля, че тоя "сорт" котчици са най-добричките, хаха🙂
А снимката, Ноеми, показва как спи моето добричко момиченце, ползва моята ръка за възглавничка.

# 731
  • Мнения: 1 715
Здравейте момичета! Преди доста време тук бях чела трма за котешки храни, имаше полезни мнения за различниъе марки, сайтове за поръчка и др. Не я намирам сега, само някаква нова тема, кой с какео храни котката, уискас например. Интересува ме по-специална йрана, хипоалергенна. Маца май има алергия и казаха да пробваме месец на специална храна, но ми се искаше да проуча повече варианти и да си избера нещо хубаво. Ако знаете как се казваше старата тема, или сайт с богат избор ще съм благодарна.
Относно другите проблеми, още не сме правили всички изследвания, защото цял месец всички бяхме болни и нямаше как да тичаме по ветеринари. Но поне намерихме добър лекар.

# 732
  • София
  • Мнения: 4 714
Ноеми, много се радвам!!! Децата започнаха ли да играят вече с нея? И тя с тях? Намери нещо търкалящо се : малка топка, коркова капачка или пластмасова и се заиграйте. Настъпва време да решавате и къде ще спи... Simple Smile

sibil1987 към какво има котката ти алергия? Как я установиха? Хипоалергично не значи нищо на практика, търговски маркетинг е. Аз примерно имам алергия към прах, ако ям примерно безглутенов /хипоалергичен/ хляб, това как ще ми помогне?

# 733
# 734
  • Мнения: 1 715
Ами може да не се изразявам правилно за видът храна. Бяхме за друг проблем на преглед, писала съм, получава припадъци с неустановен произход. Понеже от малка има проблем с прекомерно количество ушна кал, гледаха и ушите, да не е нещо с вестибуларният апарат, знае ли човек. Та за едното ухо от микробиологията се установиха гъбички. И междувременно ме питаха винаги ли е имала толкова секрет от ушите, дали очиъе й сълзят повече от нормалното, има ли секрет от носът, киха ли често. Всички отговори са положителни. Казаха, че е много вероятно да има И алергия, освен всичко друго. Обясниха, че в такива случаи почти винаги се повлияват добре от специална (хипоалергенна запомних уж) храна в която протеините са специално обтаботени, усвояват се по друг начин от организма. Другият вариант са хапчета, ама това е мисия невъзможна, пък и само това й липсва, с всички други проблеми. Казаха ако искам да потурся някаква, иначе при тях имаха един пакет, някаква си, 45лв.
Понеже прегледа беше за друго, много информация получих и за алергията само това запомних. И понеже нормалната й храна привършва, реших да потърся такава.

Общи условия

Активация на акаунт