Любители на котки - Тема 142

  • 34 972
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 714
Не мисля, че сега ще се хвърли да гризе кабели за зарядно или каквито и да е. Сега души и свиква.
Не купувай нищо сега, после може да се наложи да изхвърляш. Може да й е комфортно в къщичка, а може и не, никой не може да ти каже. Тайното е според нея, не според нас.
Затвори я само в кухнята, не й трябва и хола за сега. Остави вода, храна, тоалетна.
Опитайте се да я извадите и погалите, после пак я оставяте в кухнята, затваряте вратата и така няколко пъти.
Имаш ли нещо нейно : одеялце, играчка, чанта в която я дикарахте? Остави го при нея.
За драскалка - не знам. Фелиуей ще подейства след около месец може би, тя с или без него пак ще е вече свикнала.
Децата сигурно са много разочаровани. Поддържай тях.

# 706
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
О, чудесно! Още утре сутрин ще взема, имам зоомагазин наблизо!

Аз не издържах. Дойде мъжът ми да види децата и го помолих да дръпне хладилника. Изкарахме Джинги, че цял ден там... не се дърпа, не бяга. Не се скри веднага. Легна под масата в трапезарията. Сложих и вода, суха храна и пауч, едно одеалце, занесох и там тоалетната, затворих вратите и помолих децата да не влизат. Сега отиваме да вечеряме навън, мацичка да си стои сама и да се успокоява.

Малко ме притеснява това, че не се храни и не пие вода Sad

# 707
  • София
  • Мнения: 6 219
Честита баба Марта!
Здрави и засмени котчици и стопани! ❤


Ноеми, това с кабелите е въпрос на котка. Ангелина нито за миг не е проявявала интерес към тях. Само хапе ъгъла на компютъра, когато се окаже недостатъчно нагалена и с недостатъчно внимание. И , разбира се, лежи върху клавиатурата в знак на протест. Обикновено когато имам най-много работа.

За легълцето - не бързай! Гадината скоро ще завземе всички легла и меки места за лежане! Ще видиш какъв тип материи я привличат и тогава ще дойде време да ѝ купите.

С телевизора внимавайте. Ако реши да се катери нищо няма да я спре... същото и с пердетата и завесите - дупки за ноктите се приобиват, а кожата е доста удобна за оттласкване Simple Smile няма котка, на която да ѝ устоят такива неща, ако прецени, че ѝ е важно.

Аз съм показвала тук Ангелина как се полюшва висейки на пердето...



И тук докто все още не беше завзела тотално первазите. Постепенно изтласка всичко от тозо перваз... войната с орхидеите беше безмилостна! Ма то орхидеите ли да спасявам, на господарката удобството ли да решавам...

# 708
  • Мнения: 1 111
Честита Баба Марта момичета!
Ноеми, честит нов член на семейството,  ние също от скоро имаме нашето, но за съжаление немога да ти дам съвет. Нашето зверче свикна с нас и в къщи почти веднага, което ме изненадва, бях се подготвила да е както н при вас. За леглата мога само да потвърдя да не бързаш, защото рискуваш да стоят само с ъгъла.
Лола има 2 много мекички легла но не ги поглежда.
Ето го малкото зверче:

# 709
  • Мнения: 1 622
Честита Баба Марта! Пожелавам ви здраве, късмет и много да са обичате и гушкате с домашните ви любимци!

# 710
  • Мнения: 10 598
О, чудесно! Още утре сутрин ще взема, имам зоомагазин наблизо!

Аз не издържах. Дойде мъжът ми да види децата и го помолих да дръпне хладилника. Изкарахме Джинги, че цял ден там... не се дърпа, не бяга. Не се скри веднага. Легна под масата в трапезарията. Сложих и вода, суха храна и пауч, едно одеалце, занесох и там тоалетната, затворих вратите и помолих децата да не влизат. Сега отиваме да вечеряме навън, мацичка да си стои сама и да се успокоява.

Малко ме притеснява това, че не се храни и не пие вода Sad

През нощта, като заспите и тя се окаже сама в кухнята, ще има възможност отново да обиколи. Като види, че две вечери подред никой не влиза в кухнята, сама ще излезе да души и разучава. Оставете й някоя мръвка - пържолка на скара, кремвиршче, плюс гранулите и водата. Да може да го грабне и да се скрие да го кълве под масата или зад хладилника, например. Просто нещо за грабване. Да види, че до него има и гранули на разположение и вода. Тоалетната не трябва да е в близост до храната, но трябва да е на достатъчно лесно за намиране място. Прояде ли, ще потърси и водата, така че първата ви цел е да прояде. Simple Smile А, ако е ползвала тоалетната, значи е разучила достатъчно.

# 711
  • Мнения: 5 300
Честита баба Марта на всички! 😍
Един спящ плезльо.

# 712
  • София
  • Мнения: 13 144
Ноеми, въпросният Фелиуей действа с натрупване и ефект се вижда чак след месец. Според мен няма смисъл да купуваш в момента. Ако не се отпусне до седмица -10 дни, тогава мисли за помощни средства.

Вместо къщичка сложи някъде един кашон, сложен настрани с нещо меко вътре. Ако обича къщички, ще го ползва. A aко видиш, че ѝ харесва такова нещо, ще ѝ купиш и къщичка. Не всички обичат да се крият в къщички и хралупи.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 18:16 от Тaня67

# 713
  • Мнения: 7 943
Честита Баба Марта!

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 12:17 от anonymiss

# 714
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
MayyaI, сега ти виждам съобщението, писали сме успоредно преди малко! Simple Smile
Точно това направих, затворих я, кухнята е голяма. има пространство.
Хлапетата не са разочаровани. Те са много разбрани и и човечни хора, проявяват разбиране, толерантност и уважение както към хора, така и към маци. Очевидно и търпение. Не дават зор, макар и да искат да я гушкат.
Прибрахме се от ресторанта, децата директно в банята и по леглата, инструктирани, никой не е влизал или надничал в кухнята.
Аз седнах в хола на компютъра. Мацичка се размъца и влязох да я видя. Беше си изяла целия пауч!!! Smiley Беше се свила под пейката. Наведох се да я галя и тя започна да мърка силно. Застанах на 4 крака, поцелувах я, но не я взех, за да не я притеснявам, само я галих и й говорих. После се скри. Отидох в хола. Пак се размъца. Пак влязох и я галих, преде ли, преде милото! Яде и от сухата храна, пред мен. Изгладняло котето! Много мило маци!
Сега съм в хола. Не смея да си легна! Simple Smile))

# 715
  • София
  • Мнения: 6 067
Браво на котето! Simple Smile Тоалетната ползУва ли?

# 716
  • София
  • Мнения: 4 714
Ноеми, безсмислено е цяла нощ да пазиш Маци. Wink
Или я взимаш при теб и заспивате, или я оставяш и заспиваш като децата.
Но, хайде още 1 нощ да й дадеш да се отпусне. Давай я на децата, животните са по-благосклонни към най-малки по възраст.

# 717
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Браво на котето! Simple Smile Тоалетната ползУва ли?
Не, още не е ползвала тоалетна. Сложих й я в кухнята, отворих я, за да й е удобно, затворена тоалетна е по принцип.
Да видим утре как ще е.
Малиии, ще я изям тази мацичка!!!!

# 718
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Браво на котето! Simple Smile Тоалетната ползУва ли?
Не, още не е ползвала тоалетна. Сложих й я в кухнята, отворих я, за да й е удобно, затворена тоалетна е по принцип.
Да видим утре как ще е.
Малиии, ще я изям тази мацичка!!!!
Ъхъ. Щото е хитруша и се прави на недостъпна. Simple Smile И моя беше такъв, та ме влюби в него, а ми идеше да му откъсна главата. Wink Утре дай и децата да си поиграят с нея.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 092
Ноеми, а мацинка свикнала ли е на затворена тоалетна при кукумицинка? Защото, ако е била на открита, може това да я шашка. Искам да кажа, че първоначално е добре тоалетната да е от същия тип, като предишната, с която е свикнала. Иначе твърде много промени й се събират.

Общи условия

Активация на акаунт